• <

Protesty organizacji Grety Thunberg w Szlezwiku-Holsztynie

sg

22.04.2022 08:34 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Protesty organizacji Grety Thunberg w Szlezwiku-Holsztynie

Partnerzy portalu

Protesty organizacji Grety Thunberg w Szlezwiku-Holsztynie - GospodarkaMorska.pl
Protest Fridays for Future w Niemczech. Po prawej Carla Reemtsma. Fot. Wikimedia Commons

Organizacja Fridays for Future planuje protesty w wielu miastach europejskich. Demonstracje odbędą się na rzecz natychmiastowego zaprzestania dostaw gazu z Rosji. W centrum uwagi działaczy są Niemcy.

Międzynarodowa organizacja, której liderką jest Greta Thunberg, poinformowała, że w piątek w kilku miastach w Polsce, na Węgrzech, w Belgii i Niemczech planowane są marsze protestacyjne i wiece.

W Brukseli w południe aktywiści planują wiec przed ambasadą Niemiec. To właśnie Niemcy znajdują się w centrum uwagi młodych działaczy. Jak powiedziała niemieckiej agencji prasowej DPA aktywistka Carla Reemtsma, „codzienne płatności w milionach nadal finansują rosyjską wojnę”. Wezwała rząd federalny, by „w końcu przyjął embargo na gaz”. Niemiecki oddział Fridays for Future planuje protesty na terenie przyszłego terminalu LNG w Brunsbuttel w Szlezwiku-Holsztynie.

Fridays for Future jest międzynarodowym ruchem uczniów i studentów, którzy w czasie zajęć szkolnych protestują przeciw bierności polityków wobec globalnego ocieplenia i wywołanych przez człowieka zmian klimatu. Został zainspirowany strajkami Grety Thunberg w Szwecji w 2018 roku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.