• <
mewo_2022

Niemcy. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego: poparcie dla Nord Stream 2 było błędem

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemcy. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego: poparcie dla Nord Stream 2 było błędem

Partnerzy portalu

Niemcy. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego: poparcie dla Nord Stream 2 było błędem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream 2/ Igor Kuznetsov

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego (MV) Manuela Schwesig po raz pierwszy określiła poparcie dla budowy gazociągu Nord Stream 2 i powołanie fundacji ochrony klimatu MV jako błędy - informuje w środę portal stacji NDR.

Na pierwszej konferencji prasowej po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej chorobą premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig przyznała, że popełniła błędy w swojej polityce wobec Rosji. Z dzisiejszej perspektywy zarówno poparcie dla budowy gazociągu Nord Stream 2, jak i powołanie państwowej fundacji ochrony klimatu MV były błędne – powiedziała Schwesig w środę po posiedzeniu rządu.

Jej zdaniem to, co kiedyś wydawało się słuszne, teraz okazało się błędem. "I ja też popełniłam ten błąd" – wyznała.

W ubiegłym roku Fundacja Ochrony Klimatu, która została utworzona przy wsparciu parlamentu landowego w 2020 roku, pomogła przeforsować budowę Nord Stream 2 wbrew groźbie amerykańskich sankcji. Teraz fundacja ma zostać rozwiązana.

Schwesig nie chciała jednak z perspektywy czasu określić jako błędnego dialogu rządu krajowego MV z partnerskim obwodem leningradzkim, który w międzyczasie został przerwany. Zawsze ważne jest, aby pozostać w dialogu, nawet z trudnymi partnerami - powiedziała Schwesig.

Oczywiście, "gorzkie" jest to, że dialog ten został zniweczony przez Putina jego "brutalnym atakiem" na Ukrainę. Putin jest "zbrodniarzem wojennym" - powiedziała cytowana przez NDR Schwesig.

Źródło: PAP

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.