• <

Kościński: Silna gospodarka i wykształcone kadry to nasze rynkowe przewagi

pc

22.03.2018 16:02 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kościński: Silna gospodarka i wykształcone kadry to nasze rynkowe przewagi
Kościński: Silna gospodarka i wykształcone kadry to nasze rynkowe przewagi - GospodarkaMorska.pl

Silna gospodarka, położenie, wykształcone kadry, studenci wygrywający prestiżowe konkursy IT - to nasze rynkowe przewagi - mówił wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński podczas panelu poświęconego Polsce w ramach konferencji technologicznej Israel Dealmakers Summit w San Francisco.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii głównym celem panelu Poland's best keep secret: A Global Tech and Innovation Hub "było przybliżenie Polski przedstawicielom globalnych firm i start-upom poprzez punkt widzenia biznesu".

Chodziło, jak podkreślono o pokazanie, jak dużo mamy do zaoferowania w dziedzinie nowych technologii. "I to się udało, o czym świadczy duże zainteresowanie panelem i opinie wygłaszane po prezentacji" - wskazano.

Minister Kościński mówił w USA o polskiej gospodarce, o przechodzeniu jej "z etapu imitacji na innowacje". "Silna gospodarka, położenie, wykształcone kadry, studenci wygrywający prestiżowe konkursy IT - to nasze przewagi" - wskazywał. Poinformował też o wprowadzanych przez rząd ułatwieniach w działalności biznesowej w Polsce, w tym młodego biznesu. "To m.in. pakiet Konstytucja Biznesu, program Start in Poland czy ustawa zmieniające funkcjonowanie SSE. Zaznaczył, że rząd traktuje przedsiębiorców jako partnerów. - Jesteśmy dla nich, nie na odwrót" - mówił.

Uczestnikami polskiego panelu na Israel Dealmakers Summit poza ministrem Kościńskim byli Anna Wiland z Rothschild, Małgorzata Kacprzak z Google i prezes LOT Rafał Milczarski. Spotkanie prowadziła Aleksandra Gren, Członek Zarządu Vital Voices Europe.

Anna Wiland z banku inwestycyjnego Rothschild mówiła o obecności i rozwoju banku w Polsce od przeszło 20 lat. Podkreślała, że dzięki rozwojowi w Polsce wielu centrów badawczo-rozwojowych i licznym inwestycjom FDI, "rozwija się innowacyjny ekosystem, a Polska ma szanse stać się technologicznym hubem".

Uczestnicy panelu wskazali też na to, że Polska "jest największym hubem Google w Europie Środkowej" - np. Warszawa obsługuje 20 rynków. Wrocław 11 rynków AdWords. Małgorzata Kacprzyk wyjaśniła dlaczego Polska jest "tak ważna dla Google". "Przede wszystkim docenieni są nasi inżynierowie i potencjał naszych firm" - zaznaczyła.

Z kolei prezes LOT przybliżył zebranym koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. "LOT jako najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie będzie potrzebowała innowacji do swojego rozwoju jak i przy budowie CPK" - wskazał.

Obecnie odbywają się dni polskie na Uniwersytecie Stanforda - Poland Day in Silicon Valley, które potrwają do 23 marca. "W USA mówimy o naszych przewagach. Zachęcamy do inwestowania w Polsce. Temu też służy Poland Day in Silicon Valley" - wyjaśnił Kościński.

Wizyta wiceszefa resortu przedsiębiorczości i technologii w USA potrwa do piątku.

legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 42475,00 $ tona 2,41% 18 sty
 Cynk 3543,00 $ tona 0,25% 18 sty
 Aluminium 3005,00 $ tona -0,10% 18 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.