• <
urząd_morski_gdynia_2021

Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wyróżnione przez Komisję Europejską i Ministerstwo Rozwoju

Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wyróżnione przez Komisję Europejską i Ministerstwo Rozwoju
Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wyróżnione przez Komisję Europejską i Ministerstwo Rozwoju - GospodarkaMorska.pl

Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zdobyło wyróżnienie w krajowym etapie konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2016", w kategorii „Rozwój środowiska biznesowego". Organizowany od dziesięciu lat przez Komisję Europejską i Ministerstwo Rozwoju plebiscyt, adresowany jest do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, do miast, regionów, wspólnot, które samodzielnie lub wspólnie - w formule ppp - z przedsiębiorcami, organizacjami biznesowymi, a także instytucjami edukacyjnymi, podejmują inicjatywy promujące przedsiębiorczość.
 
Komisja oceniająca aplikacje, przyznawała m. in. punkty za oryginalność i wykonalność projektu, wpływ na lokalną gospodarkę, poprawę stosunków pomiędzy partnerami lokalnymi, a także możliwość zastosowania w innym miejscu/regionie. W tej ostatniej kategorii Gdynia punktowała szczególnie wysoko, zdobywając 155 na 175 możliwych punktów i uzyskując tym samym drugą pod względem wysokości ocenę.
 
Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, fot. Krzysztof RomańskiDziałające od 2007 roku Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości jest częścią kompleksowego i otwartego Gdyńskiego Programu Wspierania Przedsiębiorczości. Jednostka jest miejscem komfortowej i kompleksowej obsługi aktualnych bądź przyszłych przedsiębiorców, w którym przedsiębiorcy bezpłatnie uzyskują merytoryczną pomoc związaną z różnymi aspektami prowadzenia własnego biznesu.  Oferta GCWP to przede wszystkim, ewidencja działalności gospodarczej realizowanej w postaci idei „jednego okienka", doradztwo, szkolenia i warsztaty oraz aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Do czołowych programów i wydarzeń cyklicznych, realizowanych przez GCWP zaliczyć można Pomorskie Miasteczko Zawodów, konkurs Gdyński Biznesplan, Gdyński BiznesMAM, czy Sukces na Szpilkach. Działania gdyńskiego samorządu na rzecz wspierania lokalnej przedsiębiorczości i przeciwdziałaniu bezrobociu przynoszą wymierne efekty. Stopa bezrobocia w Gdyni na dzień  30 kwietnia 2016 roku wyniosła 4,9% i była jedną z najniższych w Polsce. Dla porównania stopa bezrobocia w kraju wynosiła 9,5%, a w województwie pomorskim 8,7%. Przedsiębiorczość w Gdyni jest na wyjątkowym poziomie - na 1000 osób w wieku produkcyjnym ponad 250 pracuje na własny rachunek (średnia w Polsce - 170).
 
Dodajmy, że oprócz GCWP, wyróżnienia otrzymały trzy projekty zgłoszone przez: Powiat Bielski, Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji Sp. z o.o. i Urząd Miasta Lublina.   
 
Celem konkursu jest wyróżnienie w sześciu kategoriach najlepszych promotorów przedsiębiorczości w Europie, przedstawienie najlepszych praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości, zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców, a także inspirowanie potencjalnych przedsiębiorców. W konkursie uczestniczą obecnie projekty zgłaszane przez kraje członkowskie UE oraz Islandię, Serbię i Turcję. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 2800 projektów.

Źródło:
gdynia.pl
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34462,00 $ tona 6,28% 6 maj
 Cynk 2920,00 $ tona -0,51% 6 maj
 Aluminium 2476,00 $ tona 1,23% 6 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.