• <
siemens_gamesa_2022

Transport FPSO na pokładzie największego na świecie ciężarowca (WIDEO)

01.09.2015 10:03 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Transport FPSO na pokładzie największego na świecie ciężarowca (WIDEO)

Partnerzy portalu

Transport FPSO na pokładzie największego na świecie ciężarowca (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

W zeszłym tygodniu po raz kolejny mogliśmy podziwiać transport na największym na świecie ciężarowcu półzanurzalnym – Dockwise Vanguard. Należąca do holenderskiego armatora Dockwise jednostka przewoziła statek FPSO (pływający terminal gazu i ropy) należący do malezyjskiej firmy Bumi Armada z Rotterdamu do Batam (Indonezja).

Vanguard to unikatowa jednostka, która jest w stanie przewozić ładunki o wadze nawet 110 tys. ton. Ciężarowiec jest używany do przenoszenia obiektów offshore czy statków. Jednostka mierzy 275 metrów długości i 70 m szerokości. Odznacza się również unikatowym designem – przykładowo brak na niej brak tradycyjnego dzioba.

Vanguard jest za to przygotowany na zalewanie go falami, dzięki technice przepływu wody. Na jednostkę można też załadować towary wielkogabarytowe, dużo dłuższe od samego ciężarowca. Statek jest obsługiwany przez 40 członków załogi. Jednostka została wybudowana w 2012 roku w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries. Kosztował ok. 240 mln dolarów.Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.