• <
SAR_2022

Rosja rozpoczyna duże ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie

ew

17.03.2020 08:54 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rosja rozpoczyna duże ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie

Partnerzy portalu

Rosja rozpoczyna duże ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie - GospodarkaMorska.pl

Rosyjskie siły zbrojne rozpoczynają we wtorek duże ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie, a także w obwodzie wołgogradzkim na południu Rosji. W ćwiczeniach weźmie udział półtora tysiąca żołnierzy wojsk powietrznodesantowych.

Jak podało we wtorek radio Echo Moskwy, ćwiczenia zaczynają się tego dnia, choć oficjalnie odbywają się w dniach 16-20 marca. Prócz 1500 żołnierzy zaangażowanych zostanie ponad 300 sztuk sprzętu bojowego, samoloty wojskowe i transportowe, śmigłowce i okręty desantowe oraz jednostki pomocnicze rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Ćwiczenia przewidują wysadzenie desantu i strzelanie bojowe - ten drugi etap odbędzie się w obwodzie wołgogradzkim na poligonie Kamyszynski. 20 marca na poligonie Opuk na Krymie rosyjskie oddziały będą ćwiczyć odparcie ataku umownego przeciwnika z morza.

Ćwiczenia zbiegają się z szóstą rocznicą aneksji Krymu przez Rosję w marcu 2014 roku. Od tego czasu na półwyspie armia rosyjska regularnie prowadzi ćwiczenia wojskowe. Ukraina uważa te działania za nielegalne.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.