• <
gryfia_70lat

Mission to Seafarers rozpoczyna nową kampanię wspierającą marynarzy podczas COVID-19

sons/offshore-energy

04.06.2020 12:44 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Mission to Seafarers rozpoczyna nową kampanię wspierającą marynarzy podczas COVID-19

Partnerzy portalu

Mission to Seafarers rozpoczyna nową kampanię wspierającą marynarzy podczas COVID-19 - GospodarkaMorska.pl

Organizacja charytatywna Mission to Seafarers rozpoczęła nową sztandarową kampanię, mającą na celu rozwiązanie poważnych problemów marynarzy na całym świecie w związku z trwającą pandemią COVID-19.

Jak wyjaśniono, kampania "Latający Anioł" jest najwyższym priorytetem dla organizacji, ponieważ załogi pozostają uwięzione na statkach z powodu ograniczeń podróży, podlegają kwarantannie po powrocie do domu i nie mogą skontaktować się z bliskimi.

Misja przeznaczyła środki w wysokości 600 000 funtów na realizację tego programu, który ma przynieść znaczne korzyści dla całej branży.

Chociaż okoliczności ewoluują, powoli umożliwiając zmiany w załogach, jasne jest, że marynarze nadal cierpią, a ich zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie będą nadal w znacznym stopniu odbijać się w perspektywie długoterminowej.

W odpowiedzi misja będzie koncentrować się na dwóch głównych aspektach, aby zaoferować wsparcie - odporności w portach i innowacjach technologicznych w celu poprawy łączności.

Ochrona w portach

Aby poprawić zdolność organizacji do zapewnienia ciągłości opieki, program Latający Anioł zapewni osobiste wyposażenie ochronne (PPE) dla wszystkich zespołów portowych.

Dodatkowo, w celu bezpiecznego transportu marynarzy niezarażonych koronawirusem oraz zapewnienia im bezpieczeństwa i zdrowia, dostosowane zostaną pojazdy, włączając w to ekrany między kierowcą a pasażerami, a także zapewnione będą środki dezynfekujące i antyseptyczne. Zostało to już wdrożone w Manili, gdzie rząd wezwał Misję do zajęcia się transportem marynarzy do i z ich domów.
 
Najpilniejszą potrzebą jest teraz przygotowanie ośrodków misyjnych do przyjmowania marynarzy w bezpiecznym i czystym środowisku. Oznacza to, że każde ze 121 ośrodków Latającego Anioła musi zostać gruntownie wyczyszczone przed otwarciem, a także wyposażone w ekrany chroniące personel i marynarzy - informuje Misja.
 
Rzecznictwo będzie również stanowić część programu Flying Angel. Od czasu COVID-19, organizacja charytatywna działa na zasadzie partnerstwa, aby zwrócić uwagę na sytuację marynarzy na całym świecie tym, którzy mogą mieć znaczenie zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Misja w szczególności skupiła się na uznaniu marynarzy za niezbędnych pracowników, ułatwieniu zmiany załogi oraz właściwej ochronie ich bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia.

Wśród ostatnich przypadków było ponad 100 marynarzy, którzy utknęli w Wielkiej Brytanii, niezdolni do powrotu do Indii po zamknięciu granic. Sprawa każdego z nich musiała zostać poddana przeglądowi i ocenie przed dokonaniem płatności awaryjnych, a Misja rozpoczęła negocjacje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Innowacje technologiczne

Ponieważ opuszczenie pokładów staje się trudniejsze, a dostęp do opieki medycznej dla załóg jest ograniczony z powodu COVID-19, organizacja obawia się, że podczas tego kryzysu znacznie wzrosły niepokoje marynarzy.

Udowodniono już, że technologia może znacznie poprawić ich samopoczucie. Organizacja zapowiedziała, że stworzy cyfrowe centrum pomocy dla marynarzy i ich rodzin, zapewniając użytkownikom usług dostęp do internetu, w tym wirtualnych usług duszpasterskich i zapewniając miejsce, w którym marynarze będą mogli dzielić się swoim zdaniem na temat ich trudnej sytuacji.
 
Organizacja podkreśla, że wielu marynarzy nadal nie ma dostępu do internetu na pokładzie statków, co ma ogromny wpływ na ich możliwość kontaktowania się z bliskimi w domu podczas przebywania w morzu lub poddawania kwarantannie na statkach. Misja planuje  „pożyczyć” statkom przybywającym do portu mobilne routery, w celu utworzenia lokalnych sieci Wi-Fi.

„Zauważyliśmy ogromny wzrost potrzeby wspierania marynarzy podczas pandemii COVID-19, a to niespotykane wyzwanie wymaga niespotykanej reakcji. Podczas gdy wychodzimy z początkowego okresu blokady w nieco zmieniony świat, musimy zająć się szeregiem bardzo ważnych priorytetów. Są one niezbędne, jeśli chcemy znaleźć się w najlepszej sytuacji, aby zaspokoić potrzeby marynarzy i ich rodzin ”- stwierdził Revd Canon Andrew Wright, sekretarz generalny Mission to Seafarers

„W tym celu rozpoczęliśmy naszą kampanię Flying Angel, aby zapewnić naszym kluczowym pracownikom międzynarodowym wsparcie, wskazówki i łączność w niezwykle odizolowanym i trudnym czasie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pracę wykonywaną przez naszych marynarzy i mamy nadzieję, że ten nowy program zmian przyniesie korzyści tym, którzy najbardziej go potrzebują. ”

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.