• <
gryfia_70lat

Indie odwołały międzynarodowe ćwiczenia morskie przez koronawirusa

ew

04.03.2020 08:58 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Indie odwołały międzynarodowe ćwiczenia morskie przez koronawirusa

Partnerzy portalu

Indie odwołały międzynarodowe ćwiczenia morskie przez koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Indyjska marynarka wojenna odwołała ćwiczenia w Zatoce Bengalskiej, w której miały wziąć udział okręty z około 40 państw. Powodem jest bezpieczeństwo uczestników i ograniczenia w podróżowaniu związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Manewry w Zatoce Bengalskiej miały się zacząć 18 marca i potrwać 10 dni. Wśród 40 zaproszonych państw były m.in. USA, Wielka Brytania, Australia, Francja i Rosja, lecz w gronie tym nie znalazła się marynarka wojenna Chin.

Manewry Milan 2020 miały być jednymi z największych w historii indyjskiej marynarki wojennej i odpowiedzią na rosnącą obecność chińskiej floty na wodach Oceanu Indyjskiego. Źródła dziennika „Hindustan Times” twierdzą, że dowództwa marynarek kilku krajów dały do zrozumienia, że epidemia koronawirusa uniemożliwi im udział.

W kilku zaproszonych na manewry krajach - takich jak np. Korea Płd., Japonia i Singapur - w ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki infekcji wirusem Covid-19. Nowa data manewrów nie została jeszcze wyznaczona.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.