• <
siemens_gamesa_2022

85 lat Portowej Straży Pożarnej

09.09.2015 06:57 Źródło: własne

Partnerzy portalu

85 lat Portowej Straży Pożarnej - GospodarkaMorska.pl

4 września br. odbyły się w siedzibie Portowej Straży Pożarnej w Gdyni uroczyste obchody 85 – lecia tej jednostki. Data mianowania we wrześniu 1930 roku, przez władze Urzędu Morskiego w Gdyni, Jana Pietraszkiewicza na pierwszego komendanta PSP, została przyjęta jako data powstania pierwszej zawodowej jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie portu i miasta Gdyni. Od początku istnienia PSP tworzyło ją około 2000 strażaków.

Portowa Straż Pożarna Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. jest jednostką ochrony przeciwpożarowej w gotowości operacyjnej, tj. zdolności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami. Świadczy usługi ppoż. na lądzie i wodzie. Utrzymuje na wysokim poziomie bezpieczeństwo ppoż. nieruchomości zarządzanych przez ZMPG-a S.A. Możliwe jest to dzięki wciąż unowocześnianemu wyposażeniu oraz podnoszeniu kwalifikacji i umiejętności zawodowych jej pracowników.

Jubileuszowa uroczystość stała się okazją do nagrodzenia wyróżniających się w służbie strażaków oraz zaprezentowania zaproszonym gościom nowoczesnego sprzętu pożarniczego, jakim dysponuje portowa jednostka.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.