• <
escort_980x120_gif_2020

Ministerstwo rolnictwa: rybak w ramach RHD będzie mógł sprzedać do sklepu

jm

19.08.2021 14:14 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Ministerstwo rolnictwa: rybak w ramach RHD będzie mógł sprzedać do sklepu

Partnerzy portalu

Ministerstwo rolnictwa: rybak w ramach RHD będzie mógł sprzedać do sklepu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nick Fewings / Unsplash

W projektowanym rozporządzeniu ministerstwa rolnictwa zwiększane są limity bezpośredniej sprzedaży wstępnie przetworzonych i przetworzonych produktów rybołówstwa w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Rolniczy handel detaliczny (RHD) to specyficzna forma handlu detalicznego. Jest dedykowana rolnikom prowadzącym produkcję żywności w celu jej wprowadzenia na rynek na małą skalę. Podstawowym warunkiem prowadzenia tej działalności jest to, że żywność musi pochodzić w całości lub części z własnej uprawy, hodowli lub chowu danego podmiotu. W ramach takiego handlu możliwa jest produkcja, w tym przetwórstwo żywności na małą skalę i jej zbywanie konsumentom, a także np. do sklepów.

W nowym rozporządzeniu regulowany jest zakres i sposób dokumentowania zbywanej żywności, ale zwiększone zostały także limity zbywania wstępnie przetworzonych i przetworzonych produktów rybołówstwa do 1400 kilogramów. Zmieniono także brzmienie przepisów, by maksymalne limity żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego odnosiły się wyłącznie „do dostaw do zakładów prowadzących handel detaliczny z przeznaczeniem dla konsumenta finalnego" (np. do sklepów). Wcześniej przepisy odnosiły się zarówno do żywności zbywanej konsumentom finalnym w ramach sprzedaży bezpośredniej, jak i do sklepów.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.