• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Marynistyczna wystawa w usteckim ratuszu

rk

14.09.2023 15:58 Źródło: Urząd Miasta Ustka

Partnerzy portalu

Urząd Miasta Ustka

Urząd Miasta Ustka zaprasza na poplenerową wystawę "M jak Morze", którą do 12 października można oglądać w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Dzieła dotyczą tematyki marynistycznej, prezentując klasyczne motywy tematyczne, ale też nietypowe.

Wystawa jest zwieńczeniem pleneru malarskiego zorganizowanego w dniach  25 sierpnia – 1 września 2023 roku przez Pomorski Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce. Uczestniczyło w nim 21 artystów. Prezentowane dzieła ukazują różne aspekty morza, ujęte w wydaniu klasycznym, jak statki, jachty, latarnie morskie, ale też zwykle niespotykanym, jak farmy wiatrowe.

Cykliczne już plenery integrują członków stowarzyszenia i pozwalają na wzajemną wymianę poglądów i działań. Przyczyniają się także do organizowania sympozjów, wystaw w galeriach, muzeach, bibliotekach i urzędach na terenie całego kraju. W ten sposób promowane są niepowtarzalne uroki regionu nadmorskiego.

Plenery z cyklu „M jak morze” zapoczątkował w 1984 roku ustecki marynista, zmarły w 2012 roku, Witold Lubiniecki. Z jego inicjatywy powstało też 25 lat temu usteckie stowarzyszenie. Obecnym prezesem Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce jest Elżbieta Kulka.


Dziękujemy za wysłane grafiki.