• <

Korea Płd.: Studenci ogolili głowy w proteście przeciw uwolnieniu wody z Fukushimy do oceanu

ac

21.04.2021 12:16 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Korea Płd.: Studenci ogolili głowy w proteście przeciw uwolnieniu wody z Fukushimy do oceanu

Partnerzy portalu

Korea Płd.: Studenci ogolili głowy w proteście przeciw uwolnieniu wody z Fukushimy do oceanu - GospodarkaMorska.pl
fot. youtube

W Korei Płd. 30 studentów ogoliło głowy na znak protestu przeciw planom uwolnienia radioaktywnej wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie do oceanu – podały w środę media. Według agencji Yonhap studenci od kilku dni protestują przed ambasadą Japonii w Seulu.

Przeciwko zatwierdzonemu przez japoński rząd planowi spuszczenia ponad miliona ton skażonej wody do morza demonstrowali również w ostatnich dniach południowokoreańscy rybacy i chrześcijańskie stowarzyszenie młodych kobiet (YWCA) Korei Płd. - wynika z doniesień Yonhapu.

„Japonia wybrała tanią i nieostrożną metodę (…) uwolnienie radioaktywnej wody, co nie tylko zagrozi życiu w Japonii i sąsiednich krajach, ale będzie również działaniem przestępczym, niosącym ludzkości śmierć przez pokolenia” – oceniła YWCA na konferencji prasowej.

Policja zezwoliła na protesty przed ambasadą, mimo że w kraju obowiązuje zakaz publicznych zgromadzeń z udziałem więcej niż 10 osób wprowadzony w związku z pandemią Covid-19 – zauważa japoński portal Japan Today.

Według japońskich mediów woda z Fukushimy ma być przefiltrowana i rozcieńczona, by spełniać krajowe i międzynarodowe normy dotyczące zawartości substancji radioaktywnych. Jej uwalnianie ma się rozpocząć za mniej więcej dwa lata i ma się odbywać stopniowo.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.