• <
mewo_2022

11 lat od katastrofy Deepwater Horizon

ac

21.04.2021 13:02 Źródło: własne

Partnerzy portalu

11 lat od katastrofy Deepwater Horizon - GospodarkaMorska.pl
fot. flickr

Wczoraj, 20 kwietnia, minęło 11 lat od największej w historii katastrofy przemysłu naftowego w Zatoce Meksykańskiej. 11 osób zginęło po eksplozji i zatopieniu transoceanicznej półzanurzalnej platformy wiertniczej Deepwater Horizon, a następnie ogromny wyciek ropy, spływał do morza przez 87 dni.

Deb Haaland, niedawno mianowana sekretarz spraw wewnętrznych USA, wydała we wtorek oświadczenie upamiętniające wyciek ropy Deepwater Horizon.

- Dziś mija 11 lat od tragedii Deepwater Horizon. Nadszedł czas, aby przypomnieć sobie 11 mężczyzn, którzy stracili życie, uhonorować tych, którzy pracowali nad powstrzymaniem wycieku, uznać niszczący wpływ incydentu na społeczności Gulf Coast, lokalne gospodarki i dziką przyrodę. Ponownie zobowiązujemy się do wzmocnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska w morskich operacjach energetycznych.


- Poczyniono postępy w kierunku zapewnienia, że operacje na wybrzeżu Zatoki Perskiej pozostaną bezpieczne dla środowiska, ale wiemy również, że jest jeszcze więcej do zrobienia. Jeszcze wczoraj opublikowano raport, w którym wskazano potrzebne reformy, aby być pewnym, że rurociągi podmorskie spełniają odpowiednie federalne normy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Nadal dywersyfikujemy naszą ofertę energetyczną w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym, chcemy dawać przykład w opracowywaniu strategii bezpieczeństwa w miejscu pracy i ochrony środowiska.

- Życie i źródło utrzymania pracowników i społeczności wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, fauna morska i przybrzeżne siedliska oraz przyszłość oceanów i wód zależą od naszych działań.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.