• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

IV Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego w Gdańsku [PROGRAM]

AK

18.02.2022 13:57
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu IV Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego w Gdańsku [PROGRAM]

Partnerzy portalu

IV Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego w Gdańsku [PROGRAM] - GospodarkaMorska.pl

Po raz kolejny Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z PZU S.A., TUW PZUW oraz PZU LAB zorganizuje prestiżowe wydarzenie dla sektora morskiego i offshore. Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego już 10 marca. 

Jak co roku Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego poświęcone będzie tematyce bezpieczeństwa w gospodarce morskiej zarówno bezpieczeństwa morskich farm wiatrowych i mitygowania zagrożeń związanych z ich eksploatacją jak i bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa energetycznego w przemyśle morskim i innowacji technologicznych na morzu.  

W ramach pierwszego bloku tematycznego przedstawiciele świata nauki i biznesu z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Instytutu Oceanologii PAN oraz CORONA Serwis przedstawią mapę ryzyka dla morskich farm wiatrowych, opowiedzą o bezpieczeństwie elementów instalacji i ich wpływie na środowisko morskie. Istotnym tematem będą zagrożenia związane z zatopionymi pozostałościami po II Wojnie Światowej oraz ich negatywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na powstawanie morskich farm wiatrowych.

W kolejnym bloku eksperci z Grupy ASE, Northvolt Poland, a także z Programu Certyfikacji Bezpieczeństwa OZE i Nowych Technologii Fundacji cfbt.pl zwrócą uwagę na tematy związane z magazynowaniem energii, wodorem oraz jego wykorzystaniem w przemyśle morskim jak również z innymi technologiami pozwalającymi na bezpieczne magazynowanie zielonej energii. Podsumowaniem spotkania będzie wykorzystanie nowych technologii i innowacji w branży morskiej na podstawie konkretnych rozwiązań technologicznych stosowanych przez takich graczy jak Gdańska Stocznia Remontowa, Hawe TeleKom i Orange Polska, Port Morski Gdynia, Port Morski Gdańsk czy Lotos Petrobaltic

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego to miejsce dyskusji przedstawicieli gospodarki morskiej. Eksperci z wiodących podmiotów w polskim sektorze offshore m.in. z PKN Orlen, PGE Baltica, SEMKO ETP Renewables, Grupy GeoFusion, Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Polsce oraz Instytutu Maszyn Przepływowych PAN wezmą udział w debacie dotyczącej znaczenia bezpieczeństwa rozwiązań technologicznych dla rozwoju odnawialnych źródeł energii czyli technologia vs. środowisko.

Tematyka bezpieczeństwa gospodarki morskiej jest dla organizatorów konferencji Grupy PZU i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej niezwykle istotna. Działalność PZU LAB pozwala lepiej zrozumieć zagrożenia, na jakie narażone są przedsiębiorstwa w swojej działalności i dostarcza kompleksowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych w zakresie zarządzania ryzykiem. PSSE z kolei tworzy atrakcyjne warunki do rozwoju przedsiębiorczości poprzez udzielanie pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego, napływu nowych inwestycji i tworzenia miejsc pracy. 

Konferencja odbędzie się 10 marca w Centrum Konferencyjnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Stronę wydarzenia można śledzić TUTAJ. Rejestracja jest obowiązkowa TUTAJ.


Dziękujemy za wysłane grafiki.