• <

PSSE z rekordowym wynikiem. Spółka wydała 62 decyzje o wsparciu finansowym dla firm

AK

10.12.2021 21:10
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska PSSE z rekordowym wynikiem. Spółka wydała 62 decyzje o wsparciu finansowym dla firm

Partnerzy portalu

PSSE z rekordowym wynikiem. Spółka wydała 62 decyzje o wsparciu finansowym dla firm - GospodarkaMorska.pl
Fot. PSSE

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2021 r. 62 decyzje o wsparciu finansowym dla firm, to o prawie 30 proc. więcej niż w ubiegłym roku - podała w piątek Monika Fabich z PSSE. Wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych przekroczyła 1,7 mld zł.

Inwestorzy korzystający z pomocy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zadeklarowali powstanie 501 nowych miejsc pracy.

"Dla porównania rok 2020 spółka zakończyła wynikiem 48 wydanych decyzji, w stosunku do bieżącego roku, nastąpił wzrost w wysokości prawie 30 proc.

"Osiągnęliśmy najlepszy wynik w blisko 25-letniej działalności spółki. To świadczy o sukcesie całej Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki wprowadzonym w 2018 r. zmianom nie tylko duże firmy mają możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, wręcz przeciwnie to właśnie małe i średnie firmy otrzymują największe wsparcie, co przyczyniło się do przełomu gospodarczego. W tym roku to właśnie lokalne mikro, małe i średnie firmy rozwijają się najprężniej" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes PSSE Przemysław Sztandera.

Na początku grudnia decyzję o wparciu dla firmy z sektora MŚP otrzymała spółka ASAG z Żukowa (Pomorskie), która dostarcza rozwiązania dla przemysłu budowlanego. Przedsiębiorstwo w ramach nowego projektu inwestycyjnego zakłada m.in. nabycie specjalistycznych maszyn i urządzeń, a także realizację innowacyjnych produktów opartych na patentach i autorskich rozwiązaniach. Wartość inwestycyjna tego projektu przekroczy 7 mln zł.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna z siedzibą w Gdańsku działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji.

Źródło: PAP


Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.