• <

Hiszpania: Uratowano 18-metrowego wieloryba, który wpłynął do portu w Walencji

ac

08.07.2021 17:23 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Hiszpania: Uratowano 18-metrowego wieloryba, który wpłynął do portu w Walencji

Partnerzy portalu

Hiszpania: Uratowano 18-metrowego wieloryba, który wpłynął do portu w Walencji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Hiszpańska policja przeprowadziła udaną akcję uwolnienia z portu w Walencji 18-metrowego wieloryba, któremu groziło zranienie. Wielki ssak przez kilkanaście godzin pływał w bliskim sąsiedztwie nabrzeża i jednostek pływających.

Wieloryb dostał się do portu w środę, a jego niespodziewane przybycie sfilmowali pracownicy portu i wezwana na miejsce policja.

Z informacji regionalnego dziennika “Las Provincias” wynika, że zagubione zwierzę znalazło drogę powrotną z portu dzięki zaangażowaniu policji, żandarmerii, a także działaczy organizacji na rzecz przyrody. Korzystając z kilku łodzi motorowych, “wyprowadzili” oni 18-metrowego finwala na pełne morze.

Obecni podczas akcji ratowania wieloryba zoolodzy ocenili, że zwierzę nie jest ranne, a jego stan zdrowia jest dobry.

Według wspierającej akcję ratowania wieloryba fundacji oceanograficznej działającej przy politechnice w Walencji okazy gatunku płetwala zwyczajnego coraz częściej pojawiają się u wschodnich i południowych brzegów Hiszpanii.

Władze fundacji przypomniały, że inny okaz walenia został zaobserwowany w minioną sobotę w akwenie sąsiadującym z plażą Pinedo, na południowy wschód od Walencji.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.