• <
gryfia_70lat

Humbak połknął poławiacza homarów

ac

13.06.2021 16:00 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Humbak połknął poławiacza homarów - GospodarkaMorska.pl
Fot. unsplash

Michael Packard, poławiacz homarów powiedział, że nurkował, kiedy na około 30-40 sekund wylądował w paszczy wieloryba. Humbak po chwili wypluł go, a Packard ma jedynie podejrzenie zwichniętego kolana.

56-letni Packard powiedział, że on i jego kolega wypłynęli swoją łodzią Ja'n J z Herring Cove w piątek rano, korzystając z doskonałych warunków. 

Po zeskoczeniu ze statku do wody „poczuł ogromny wstrząs i wszystko pociemniało”.

„On próbuje mnie połknąć”

Myślał, że został zaatakowany przez jednego z żarłaczy białych, które pływają w okolicy. 

- Potem obmacałem się i zorientowałem się, że nie ma zębów - powiedział mężczyzna - I wtedy zdałem sobie sprawę: O mój Boże, jestem w pysku wieloryba, a on próbuje mnie połknąć. Zaraz umrę.

Packard dodał, że pomyślał o swojej żonie i dwóch synach w wieku 12 i 15 lat, którzy zostali na powierzchni. Po chwili jakimś cudem został wolny.

- Po prostu zostałem wyrzucony w powietrze i wylądowałem w wodzie. Byłem wolny i po prostu tam unosiłem się. Nie mogłem uwierzyć w to, co się stało.

Jego kolega z pokładu, wciągnął go z powrotem na łódź.

Packard zaznaczył, że mimo próśb żony o inną pracę, nie zamierza rezygnować z 40-letniej kariery nurkowej w Cape Cod.

Humbaki mają tendencję do żerowania, otwierając szeroko usta, aby połknąć jak najwięcej zdobyczy, takich jak ryby lub kryl, co prowadzi naukowców do spekulacji, że to, co stało się z panem Packardem, było najprawdopodobniej czysto przypadkowe. Jeden z ekspertów powiedział „Cape Cod Times”, że praktycznie nie słyszano, aby wieloryb połknął człowieka.

Humbaki mogą dorastać nawet do 15 m i ważyć około 36 ton. Według World Wildlife Fund ich globalna populacja wynosi około 60 000.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.