• <

GIOŚ: do 9 lutego br. potrwają konsultacje oceny stanu wód morskich Bałtyku

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie GIOŚ: do 9 lutego br. potrwają konsultacje oceny stanu wód morskich Bałtyku

Partnerzy portalu

Do 9 lutego br. potrwają konsultacje oceny stanu środowiska wód morskich Bałtyku - poinformował Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Konsultacje dotyczą dwóch dokumentów, kluczowych w planowaniu działań na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu środowiska Bałtyku - dodano.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) poinformował, że przygotował, wymaganą co 6 lat, ocenę stanu środowiska wód morskich. Przypomniał, że konsultacje społeczne trwające w dniach 20 stycznia do 9 lutego br., dotyczą "Projektu drugiej aktualizacji wstępnej oceny stanu środowiska wód morskich” oraz „Projektu drugiej aktualizacji zestawu właściwości typowych dla dobrego stanu środowiska wód morskich".

"Aktualny stan wiedzy na temat stanu środowiska wód morskich prezentowany w konsultowanych dokumentach jest kluczowym elementem w planowaniu działań na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu środowiska Morza Bałtyckiego" - zaznaczył GIOŚ.

Podkreślił, że Morze Bałtyckie stanowi "unikalny ekosystem i jest dobrem ogólnym, nadrzędnym, niepodlegającym podziałom i granicom administracyjnym".

"Dlatego tak ważne jest dbanie o stan tego ekosystemu i jego systematyczne monitorowanie oraz pozyskiwanie nowej wiedzy dotyczącej jego stanu" - zaznaczono. 

ab/ mmu/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.