• <

Forever Oceans otrzymuje największą na świecie koncesję na zrównoważoną produkcję owoców morza

mj

14.01.2022 14:24 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Forever Oceans otrzymuje największą na świecie koncesję na zrównoważoną produkcję owoców morza
Forever Oceans otrzymuje największą na świecie koncesję na zrównoważoną produkcję owoców morza - GospodarkaMorska.pl
Fot. Forever Oceans

14 stycznia odbyło się spotkanie Billa Biena, dyrektora generalnego Forever Oceans, największego innowatora w dziedzinie zrównoważonej produkcji owoców morza, z Jorge Seifem Juniorem, sekretarzem ds. akwakultury i rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich i Zaopatrzenia, którego celem było podpisanie umowy koncesyjnej, otwierającej Brazylii drogę do pozycji wschodzącego lidera w tej właśnie dziedzinie. Wstępna 20-letnia umowa zezwala firmie Forever Oceans na oceaniczną hodowlę ryb w zautomatyzowanych zagrodach w dwóch strefach, położonych 7-15 km (4,3-9,3 mil) od wybrzeża Brazylii w stanie Bahia. Jest to największa w historii koncesja morska na zrównoważoną akwakulturę morską, o łącznej powierzchni 64 200 hektarów, czyli trzy i pół raza więcej niż powierzchnia miasta Waszyngton. Zgodnie z oczekiwaniami w ciągu najbliższych ośmiu lat powstanie w tym miejscu nawet 500 miejsc pracy.

- Brazylia, dysponująca linią brzegową o długości ponad 8 500 km, jest zaliczana do czołówki krajów zajmujących się hodowlą ryb, generujących, oprócz zdrowej żywności, zatrudnienie i dochody - oświadczył Seif. - To przełomowe porozumienie ma dla kraju znaczenie historyczne oraz wyznaczy mu drogę do rozwoju zrównoważonej akwakultury morskiej.

W 2018 r. ten ogólnoświatowy rynek dostarczył 7,3 mln ton metrycznych ryb, o wartości 35,4 mld USD. Przewiduje się, że globalny popyt na ryby z akwakultury morskiej wzrośnie trzykrotnie do 21 mln ton metrycznych do 2050 roku, z uwagi na to, że rośnie liczba konsumentów, którzy uwzględniają ryby, jako element swojej prawidłowej diety.

- Umowa ta pozwoli nam zaspokoić rosnący popyt na wyśmienite, pożywne owoce morza oraz zapewnia przestrzeń do skalowania i szybkiego wzrostu, a także możliwość rozwoju największego na świecie potencjału w zakresie zrównoważonych owoców morza – powiedział Bien. – Zastosujemy nasze alternatywne rozwiązania do zasobów wodnych Brazylii, wykorzystując specjalistyczną wiedzę w zakresie akwakultury, ochrony przyrody i innowacji, co pozwoli nam na hodowlę smacznych i bogatych w białko ryb w głębokich wodach oceanu w sposób przyjazny dla środowiska oraz zrównoważony, z korzyścią zarówno dla ludzi, jak i dla całej planety.

Niezależnie od nowej lokalizacji w Brazylii, przedsiębiorstwo z siedzibą w Virginii w USA dysponuje ośrodkiem badawczym i technologicznym na Hawajach, a także prowadzi działalność w Panamie oraz planuje inwestycję zagraniczną w Indonezji.

Na terytorium Brazylii przedsiębiorstwo będzie prowadzić oceaniczną hodowlę Forever Oceans Amberjack, znanego lokalnie jako Olho de Boi lub Remeiro. Ta ryba o wszechstronnym zastosowaniu jest ceniona za swój smak, białko, wartości odżywcze i bogactwo kwasów Omega-3.

Wylęgarnia zlokalizowana na lądzie w Ilhéus, w stanie Bahia, będzie prowadzić hodowlę narybku, który następnie zostanie umieszczony w dużych komorach głębinowych, co umożliwi mu pływanie i wzrost w chronionym oraz naturalnym środowisku. Początkowo planowane są 24 zautomatyzowane pomieszczenia w dwóch strefach oceanicznych, które składają się na odpowiedzialne ekologiczne strefy akwakultury. Oczekuje się, że po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej w Brazylii w ciągu najbliższych ośmiu lat powstanie około 300-500 atrakcyjnych miejsc pracy.

We wrześniu 2021 roku spółka Forever Oceans została umieszczona na liście Top 25 Seafood Innovators.

Źródło: PAP MediaRoom

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 43142,00 $ tona 0,81% 27 sty
 Cynk 3648,00 $ tona 0,11% 27 sty
 Aluminium 3106,00 $ tona 0,45% 27 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.