• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Stocznia CRIST podpisała porozumienie z SOiO CONRADINUM (foto)

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Stocznia CRIST podpisała porozumienie z SOiO CONRADINUM (foto)
Stocznia CRIST podpisała porozumienie z SOiO CONRADINUM (foto) - GospodarkaMorska.pl

pc

08.04.2019 Źródło: własne

Stocznia CRIST i Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące CONRADINUM razem na rzecz branżowej edukacji. W piątek w Gdańsku podpisano porozumienie o współpracy. Jego celami są utworzenie klasy pod patronatem gdyńskiej stoczni oraz wymiana doświadczeń w zakresie budowy jednostek pływających.

– Dzięki temu porozumieniu nasi uczniowie będą mogli odbywać praktyki i staże w stoczni, co jest bardzo istotne w kształtowaniu kariery zawodowej i budowaniu statusu potencjalnego pracownika. Wiedza praktyczna musi być przerobiona, trzeba być w zakładzie, zobaczyć rzeczywiste warunki pracy, dotknąć narzędzi. W firmie są zasady i przepisy BHP, których trzeba przestrzegać oraz wywiązywać się z obowiązków. Im szybciej uczeń będzie czuł, na czym polega ta praca, tym lepiej poradzi sobie w przyszłości – mówi Andrzej Butowski, dyrektor Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku.

Stocznia CRIST od kilku lat aktywnie wspiera młodzież. Na mocy podpisanego właśnie porozumienia planowane są m.in. praktyki, staże oraz wizyty studyjne.

– Jesteśmy otwarci na młodych, widzimy w nich potencjał. Wychodzimy z założenia, że z jednej strony trzeba współpracować z branżowymi szkołami, a z drugiej przyzwyczajać młodzież do tego, jak wygląda rynek stoczniowy, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy lub ma obawy. Praktyki, staże, praca w stoczni przy realnych projektach wydają się być dobrym rozwiązaniem dla młodego człowieka, by mógł zdefiniować swoją drogę życiową i określić, czy to kierunek, w którym zmierza – mówi Karolina Parkitna, szefowa organizacyjno-administracyjna w stoczni CRIST.

Dyrektor SOiO CONRADINUM podkreślił, że współpraca w praktyce rozpoczyna się od najbliższej rekrutacji.

– Chcemy, by stocznia CRIST była obecna już na pierwszym spotkaniu z rodzicami, by poinformować rodziców i uczniów o klasie patronackiej, ofercie kształcenia i zatrudnienia – powiedział Butowski.

Parkitna dodała, że dialog, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i kształcenie dostosowane do potrzeb pracodawców są najważniejsze. Zapewniła, że najlepsi z uczniów będą mieli zagwarantowane zatrudnienie.

– Praktyki i staże dają możliwość obserwacji młodych ludzi, sprawdzenia, jak odnajdują się na danym rynku pracy. Liczymy, że pozyskamy dzięki temu nową kadrę, nowe pomysły – młodzi pracownicy to zawsze wyzwanie dla mistrzów i firmy – powiedziała Parkitna.

CRIST jest obecnie jedną z największych polskich stoczni. W trakcie dwudziestodziewięcioletniej działalności osiągnęła pozycję jednego z czołowych producentów wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego oraz jednostek pływających dla największych światowych odbiorców. Stocznia koncentruje swój rozwój wokół budowy specjalistycznych statków i konstrukcji dla przemysłu morskiego.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31264,00 $ tona -1,40% 21 cze
 Cynk 2832,00 $ tona -1,43% 21 cze
 Aluminium 2353,00 $ tona -0,88% 21 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.