pc
Szef MON Mariusz Błaszczak oraz wicepremier i minister obrony Republiki Łotewskiej Artis Pabriks podpisali w piątek porozumienie o współpracy w zakresie edukacji obronnej uczniów klas mundurowych - poinformowało Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.
Porozumienie między oboma resortami obrony podpisano podczas spotkania obu ministrów w ramach tzw. Bukaresztańskiej Dziewiątki, zrzeszającej państwa wschodniej flanki NATO.
"Współpraca polsko-łotewska w zakresie edukacji uczniów klas mundurowych opierać się będzie m. in. na organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa i obronności np. obozów szkoleniowych lub zawodów użyteczno-bojowych, działaniach na rzecz wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych oraz wymianie wniosków i doświadczeń w tym zakresie" - napisano w komunikacie MON.
Dziewiątka Bukaresztańska to regionalna inicjatywa służącą koordynacji stanowisk i wymianie poglądów państw wschodniej flanki NATO na sprawy bezpieczeństwa. Ministrowie obrony Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Słowacji, Czech i Bułgarii spotkali się w Warszawie podczas dwudniowego szczytu B9, który rozpoczął się w czwartek.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
Norwesko-polskie spotkanie przy byłym ORP Sokół. Okazja do wspomnień i rozmów o przyszłości
Blisko 60 tysięcy odwiedzających wystawę „Bałtyk. Morze zielonej energii”
Oceania wyruszyła po raz 40-ty na Spitsbergen
Pomorska Nagroda Muzealna za badania nad stratami wojennymi m.s. Piłsudski
Dni Morza z atrakcjami. Zapowiedziano pokazy i paradę morską
Dar Młodzieży na Bahamach. Żaglowiec doznał awarii systemu klimatyzacji