• <
escort_980x120_gif_2020

Bollfilter - Trimor, niezawodne rozwiązania filtracyjne

gm

09.09.2021 08:05
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Bollfilter - Trimor, niezawodne rozwiązania filtracyjne

Partnerzy portalu

Bollfilter - Trimor, niezawodne rozwiązania filtracyjne - GospodarkaMorska.pl
Fot. pepperl-fuchs

Firma Trimor Sp. z o.o., działająca w zakresie filtracji i pomiarów obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia.

Firma pojawiła się na rynku w 1991 roku jako stacja serwisowania filtrów niemieckiego producenta filtrów paliwa, BOLL & KIRCH. Co warto podkreślić, obecnie jest jedynym przedstawicielem tej firmy w Polsce. W późniejszych latach podjęła także współpracę między innymi z holenderskim VAF Instruments, jednym z wiodących producentów przepływomierzy i wiskozymetrów na świecie.

Współpracuje z firmami zorientowanymi na ekologiczne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska zarówno lądowego jak i morskiego.

Rozwiązania filtracyjne dla instalacji uzdatniania wody

Uzdatnianie wody w oczyszczalniach ścieków to złożony proces usuwania zanieczyszczeń z wody pitnej pochodzącej z terenów miejskich. Odpowiednia filtracja i żywotność komponentów mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznej pracy instalacji.

Jednym z produktów przedstawianych przez Trimor, są filtry samoczyszczące BOLL & KIRCH. Wysoka jakość oczyszczania i gwarantowana niezawodność w dziedzinie filtracji daje możliwość na dostosowanie urządzenia do instalacji.

Filtry samoczyszczące zostały odpowiednio skonstruowane by sprostać wyzwaniom w oczyszczalniach ścieków o różnej wydajności. Odpowiednia powłoka przeciwporostowa zapobiega zarastaniu filtrów, a tym samym gwarantuje wydajność i zwiększa żywotność instalacji.

Filtry automatyczne rozwiązaniem na odsalanie wody morskiej

Wykorzystanie automatycznych filtrów wstępnych umożliwia usunięcie zanieczyszczeń z wody morskiej i umożliwienie ciągłej pracy powłokom membranowym. Membrany są najbardziej wrażliwym elementem całego procesu filtracji więc ważne jest zwiększenie ich żywotności co pozwoli również na ustabilizowanie całego procesu.

Dzięki długoletniej współpracy z producentami oraz bogatemu doświadczeniu, Trimor jest w stanie dobrać różnego rodzaju urządzenia i rozwiązania techniczne dla większości istotnych instalacji w przemyśle. Głównie separatory oleju i wody, bocznikowe stacje filtracji oleju, a także urządzenia instalacji wody sanitarnej i pitnej.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.