• <

Blisko 40 tys. złotych wypłacono w ramach programu Lex Odra w woj. opolskim

gm

01.01.2023 11:12 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Blisko 40 tys. złotych wypłacono w ramach programu Lex Odra w woj. opolskim

Partnerzy portalu

Blisko 40 tys. złotych wypłacono w ramach programu Lex Odra w woj. opolskim - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

W ramach programu Lex Odra adresowanego do firm poszkodowanych w wyniku tegorocznej sytuacji ekologicznej, na terenie województwa opolskiego do końca roku wypłacono prawie 40 tysięcy złotych - poinformował PAP Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu.

Do końca 2022 roku firmy poszkodowane w wyniku sytuacji ekologicznej na Odrze mogły zgłaszać do ZUS wnioski o wypłaty jednorazowego świadczenia. Jak poinformował PAP Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS, do końca roku w regionie wypłacono 39 130 złotych.

"Lex Odra to projekt, który ma wesprzeć przedsiębiorców, których przychody spadły o co najmniej 50 proc. w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze. Oferta była skierowana do płatników, którzy ponieśli konsekwencje w postaci zamrożenia lub spadku dochodów w przypadku prowadzenia działalności głównie w zakresie turystyki, noclegu, gastronomii, rybołówstwa, kultury, rozrywki, sportu i rekreacji" - wyjaśnia rzecznik opolskiego ZUS.

Każdy potencjalny beneficjent mógł otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 3010 złotych netto. W województwie opolskim z pomocy w ramach programu Lex Odra mogli skorzystać przedsiębiorcy działający w powiecie opolskim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim, brzeskim i miasta Opola.

Do końca roku wypłacono odszkodowania 13 ubezpieczonym. Najwięcej wypłat dokonano w stolicy regionu i powiecie opolskim (8 wypłat) i w Brzegu (4 wypłaty). Jedno świadczenie wypłacono w inspektoracie ZUS obsługującym powiat kędzierzyńsko-kozielski.Tagi:
odra, lex, wypłaty
escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.