• <

Znamy nowego kierownika tymczasowego w PŻM. Związki popierają poprzedniego

ew

14.12.2019 11:54 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Znamy nowego kierownika tymczasowego w PŻM. Związki popierają poprzedniego

Partnerzy portalu

Znamy nowego kierownika tymczasowego w PŻM. Związki popierają poprzedniego - GospodarkaMorska.pl

13 grudnia odbyła się konferencja dla mediów, podczas której dotychczasowy komisarz PŻM Paweł Brzezicki, podziękował za możliwość zarządzania tym przedsiębiorstwem. Jak mówił:"Grupa Kapitałowa PŻM zaczęła błyszczeć, jeszcze wymaga polerowania, ale jest w bardzo dobrym stadium". Podziękował również ministrowi i Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej za słowa uznania i dodał, że jeśli będzie jakaś propozycja ze strony ministra Gróbarczyka i ministerstwa, jest do dyspozycji.

Tego samego dnia, minister wyznaczył tymczasowego kierownika. Jak poinformował Michał Kania dyrektor biuro prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: "W związku z zakończeniem okresu zarządzania komisarycznego w Polskiej Żegludze Morskiej P.P wszelkie kompetencje zarządcze w przejściowym okresie przejmie wyznaczony przez organ założycielski kierownik tymczasowy przedsiębiorstwa. Zostanie nim Maria Skubniewska, Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej."

Jak czytamy na stronie ministerstwa: "Na ręce dotychczasowego zarządcy komisarycznego Pawła Brzezickiego składamy podziękowania za zrealizowanie planu naprawczego w PŻM. Dzięki jego zaangażowaniu największy polski armator, który jeszcze kilka lat temu mierzył się z poważnymi kłopotami finansowymi, dziś umacnia się na światowym rynku."

Warto zauważyć, że murem za dotychczasowym komisarzem stanęły związki zawodowe. Jacek Kramarczyk z "Solidarność" przy PŻM odczytał apel do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o 100 dni spokoju dla PŻM.

- Chcemy ten czas wykorzystać na powołanie nowych władz samorządu pracowniczego i okrzepnięcie firmy w nowej rzeczywistości. Apelujemy do ministra o powstrzymanie planów powiązania naszego przedsiębiorstwa w spółkę Polskie Promy oraz w inne przedsięwzięcia mogące mieć wpływ na strategię finansową PŻM

W obronie Brzezickiego stanął także Bogusław Marciniak, przewodniczący Komitetu Obrony PŻM: "Pan Brzezicki znał się na prowadzeniu naszej firmy. Szanujemy decyzje ministra Gróbarczyka, ale pytamy, jeśli odchodzi komisarz Paweł Brzezicki i ma przyjść kierownik tymczasowy, to dlaczego nie ma nim być Paweł Brzezicki. Przynajmniej do 17 lutego 2020 roku."

Poparcie dla dotychczasowego komisarza wyraziły również Związki Zawodowe Inżynierów i Ekonomistów PŻM, Związki Zawodowe Kapitanów i Oficerów, Związek Zawodowy Pracowników PŻM.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.