• <

Odpowiedzialność społeczna w czasie pandemii. Wywiady z prezesami Grupy LOTOS oraz PGNiG

Strona główna Prawo, polityka Odpowiedzialność społeczna w czasie pandemii. Wywiady z prezesami Grupy LOTOS oraz PGNiG
Odpowiedzialność społeczna w czasie pandemii. Wywiady z prezesami Grupy LOTOS oraz PGNiG - GospodarkaMorska.pl

ew

21.04.2020 Źródło: własne

Biznes w Polsce stał się aktywnym uczestnikiem, wspierającym walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wprowadza rozwiązania mające służyć szerokiemu gronu swoich interesariuszy. O pełnieniu misji firmy społecznie odpowiedzialnej w dobie obecnego kryzysu opowiadają w wywiadach prezesi Grupy LOTOS oraz PGNiG. Rozmowy odbyły się w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, zainicjowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

To druga odsłona cyklu wywiadów z CEOs firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem inicjatywy jest zaprezentowanie wyzwań, przed którymi stoją organizacje, oraz ukazanie podjętych rozwiązań i działań pomocowych w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Rozmowy powstały w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, przedstawiającej odpowiedź biznesu na zaistniały kryzys, w tym szereg pozytywnych przykładów zaangażowania firm.

- Zagadnienie odpowiedzialnego przywództwa w dobie pandemii nabiera jeszcze większego znaczenia. Kryzys jest wielowymiarowy i wymaga wieloaspektowego zarządzania. Dlatego niech inspiracją będą prezesi firm, które od lat są zaangażowane w zakresie odpowiedzialnego biznesu, traktujący CSR jako element strategii biznesowej i kierujący organizacją w sposób uwzględniający potrzeby różnych grup interesariuszy. Wywiady to uchwycenie cennej perspektywy biznesowej. Zapraszam do zapoznania się z nią – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Grupa LOTOS

Wywiad z prezesem Grupy LOTOS, Pawłem J. Majewskim ukazuje szereg narzędzi wdrożonych przez firmę w ramach przeciwdziałania pandemii. Uwzględniają one troskę zarówno o bezpieczeństwo pracowników, klientów, jak i konieczność podtrzymania ciągłości świadczonych usług, co jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Czytaj cały wywiad >> http://odpowiedzialnybiznes.pl/artykuly/wywiad-z-pawlem-janem-majewskim-prezesem-zarzadu-grupy-lotos-s-a/

PGNIG

Bezpieczeństwo energetyczne to również priorytet działań dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, którego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie ciągłości dostaw gazu ziemnego do odbiorców niezależnie od okoliczności.  Prezes firmy Jerzy Kwieciński opowiada, jak funkcjonuje PGNiG w czasie pandemii i jak firma realizuje ideę społecznej odpowiedzialności w tych trudnych czasach.

Czytaj cały wywiad >> http://odpowiedzialnybiznes.pl/artykuly/wywiad-z-jerzym-kwiecinskim-prezesem-pgnig/

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie jest realizowana w mediach Forum Odpowiedzialnego Biznesu: na portalu odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. Pierwszy cykl wywiadów dostępny jest na stronie: TUTAJ

Źródło:
własne
legal_marine_390x100_gif_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.