• <

Kredyty dla marynarzy - pytania i odpowiedzi

ew

11.01.2020 11:40 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kredyty dla marynarzy - pytania i odpowiedzi

Partnerzy portalu

Kredyty dla marynarzy - pytania i odpowiedzi - GospodarkaMorska.pl

Kredyty indywidualne (gotówkowe bądź hipoteczne) oraz firmowe (takie jak obrotowe czy inwestycyjne) budzą wiele wątpliwości natury prawnej i technicznej. Na rynku działa wielu doradców, ale warto konsultować się ze specjalistami. Na najciekawsze pytania związane z kredytami odpowiada ekspert, doświadczony pracownik wielu banków - Andrzej Bobrowski. 

Negatywna decyzja kredytowa?

Zacznijmy od najbardziej  kontrowersyjnej sytuacji jak może się zdarzyć przy wnioskowaniu o kredyt – jaką jest informacja od Banku, że nie chce nam udzielić kredytu. Warto zadać kilka pytań:

1. Dlaczego czasem Bank zaskakuje nas negatywną decyzją kredytową ?
2. Z jakich powodów możemy otrzymać negatywną decyzję kredytową?
3. Co to jest przekredytowanie ? Jak się przed tym bronić?
4. Co zrobić aby uniknąć negatywnej decyzji kredytowej?

i uzyskać na nie odpowiedź:

Przy wnioskowaniu o kredyt bez względu czy jest to Bank czy spółka powołana przez Bank udzielająca leasingów pierwszą czynnością przed liczeniem zdolności kredytowej jest sprawdzenie jak wygląda nasza historia w BIK oraz innych bazach takich jak np. KRD, MIGBR.
Banki obecnie bardzo uważnie przyglądają się już posiadanym przez nas zobowiązaniom. Sprawdzają naszą wiarygodność pod względem naszej terminowości spłaty, ilości posiadanych zobowiązań oraz pod kątem instytucji które nam udzielają kredytów i pożyczek.
Dlatego warto mieć świadomość co może zaważyć na naszej ocenie a w konsekwencji na zdolność kredytowej :

1. Historia w BIK – tutaj ważne jest czy terminowo spłacamy kredyty tzn. Czy np. nasze opóźnienia w spłacie nie są cykliczne , czy opóźnienia są do 30 dni czy powyżej, jeśli już są opóźnienia w spłacie powyżej 30 dni to z jakimi kwotami zalegaliśmy, czy w przeszłości ( do 5 lat ) mieliśmy jakąś niespłaconą kwotę np. za prowadzenie rachunku lub np. pozostała jakaś niedopłata przy spłacie kredytu.
2. Ocena scoringowa – Banki poza oceną która jest również w raporcie BIK mają własną ocenę scoringową która zawiera głównie takie parametry jakie może pozyskać z wniosku kredytowego lub z własnej historii jaką klient ma w tym Banku. Tutaj można by powiedzieć praktycznie wszystko ma znaczenie.
3. Rodzaj umowy na jakiej jesteśmy zatrudnieni. Firma w której pracujemy.
4. Zbyt wysoka kwota kredytu o którą wnioskowaliśmy. Tutaj rolą – experta doświadczonego doradcy który prowadzi sprawę jest przed złożeniem wniosku taką górną granicę wyliczyć tak aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony.
5. Zbyt wiele zapytań w BIK. Jeśli wnioskujemy o kredyt ważne jest żeby nie złożono nam wielu zapytań a tak się dzieje jeśli zlecimy prowadzenie naszej sprawy kilku pośrednikom kredytowym lub sami złożymy wnioski do wielu Banków.
6. Pożyczki pozabankowe – Banki bardzo niechętnie patrzą na Klientów którzy korzystają pożyczek spoza sektora bankowego.
7. Mieliśmy/ mamy sprawę komorniczą.
8. Mamy już za dużą liczbę zobowiązań.
9. Opóźniamy się w spłatach kredytów – mamy regularne opóźnienia w spłacie kredytów np. co miesiąc spóźniamy się 2 tygodnie lub posiadamy , mieliśmy opóźnienia powyżej 30 dni.
10. Korzystamy ze zbyt wielu kredytów które zaciągnęliśmy w krótkim okresie np. 1 roku.
11. Mamy zbyt mało lub zbyt dużo lat.
12. Pracujemy w branży zagrożonej – tutaj Banki same określają  jakie branże są według nich branżami obarczonymi dużym ryzykiem np. bankructwa.
13. Niepoprawnie wypełniony wniosek kredytowy – tutaj rolą experta jest udzielenie informacji i pomoc w wypełnieniu wniosku.
14.Mamy małe doświadczenie zawodowe. Szczególnie trudne jest to jak rozpoczynamy pracę zawodową lub rozpoczęliśmy działalność gospodarczą.

To tylko niektóre z powodów jakie mogą wpłynąć na uzyskanie lub nie pozytywnej decyzji kredytowej. Na wiele spraw nie mamy wpływu, ale rada jest taka aby zgodnie w/w punktami unikać opóźnień w spłacie kredytów, nie brać kredytów poza rynkiem bankowym, sprawdzać czy zamykane – spłacane przez nas produkty są spłacone.

 

Pan Andrzej Bobrowski proponuje ze swej strony pełen profesjonalizm wynikający z doświadczenia zawodowego, który nie pozwala na narażanie Klientów na zbędą stratę czasu i pogorszenie ich sytuacji w BIK. Co więcej, od dziś każdy może zadać pytanie związane z kredytami indywidualnymi i firmowymi. W tym celu, można skontaktować się bezpośrednio z panem Bobrowskim telefonicznie (601 860 370 ) lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej https://all-kredyty.pl/

Odpowiedzi na najciekawsze pytania będa publikowane cyklicznie na łamach naszego portalu.

 


 

 

 

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.