• <

Brexit: Umowy frachtowe dla Brittany Ferries, DFDS, P&O Ferries i Stena Line

Strona główna Prawo, polityka Brexit: Umowy frachtowe dla Brittany Ferries, DFDS, P&O Ferries i Stena Line
Brexit: Umowy frachtowe dla Brittany Ferries, DFDS, P&O Ferries i Stena Line - GospodarkaMorska.pl

Nie ustają przygotowania do Brexitu. Aby zapewnić ciągłość dostaw leków po opuszczeniu Unii Europejskiej przez wyspiarskie państwo, brytyjski rząd podpisał kontrakty frachtowe. z 4 operatorami: Brittany Ferries, DFDS, P&O Ferries and Stena Line.

Ciągłość dostaw po Brexicie


Sekretarz Transportu Grant Shapps ogłosił, że czterech operatorów promów będzie gotowych dostarczać przepustowość równoważną tysiącom samochodów ciężarowych tygodniowo od 31 października. Umowy będą obowiązywać przez sześć miesięcy i będą pierwszymi wynikającymi z rządowych ram dotyczących zdolności przewozowej.

Komentując udzielenie zamówienia, Sekretarz Transportu Grant Shapps powiedział, że Wielka Brytania przygotowuje się do opuszczenia UE 31 października i jak każdy rozsądny rząd przygotowuje się na różne ewentualności.

Przewóz leków mniej uczęszczanymi trasami

Armmatorzy mają prowadzić przewozy na trasach, które zostały uznane za mniej narażone na potencjalne zakłócenia, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy w dniu 31 października - takie jak Dover-Calais. Umowy obejmują usługi dla następujących portów w Wielkiej Brytanii: Teesport, Hull, Killingholme, Felixstowe, Harwich, Tilbury, Portsmouth i Poole z następujących portów europejskich: Cherbourg, Ouistreham (Caen), Le Havre, Zeebrugge, Hoek van Holland, Europoort (Rotterdam ) i Vlaardingen.
Silna konkurencja

Aby ubiegać się o kontrakt, każda z firm musiała znajdować się na rządowej liście zdolności przewozowej – krótkiej liście doświadczonych operatorów promowych. Osiem przedsiębiorstw zgłosiło się do konkursu – poza zwycięzcami byli to Irish Ferries i Seatruck Ferries, a także przedsiebiorstwo transportu lotniczego Air Charter Services i kolejowy Eurotunnel.

Sprawne dostawy dzięki umowom

Umowy ramowe będą obowiązywać przez następne cztery lata i będą nadal wykorzystywane, aby pomóc w szybkim dostarczaniu zamówień w przyszłości, jeśli będzie to konieczne. Oprócz zabezpieczenia wymaganej zdolności przewozowej, rząd podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby maksymalnie ograniczyć niedogodności na granicy po Brexicie.

Rządowa kampania informacyjna

Latem Departament Transportu ogłosił dotację w wysokości 30 milionów funtów, aby wzmocnić porty w Wielkiej Brytanii, aby mogły pomóc w utrzymaniu płynnego handlu i transportu po 31 października. We wrześniu rozpoczęła się rządowa kampania informacyjna skierowana do przewoźników drogowych w Wielkiej Brytanii i Europie, w zakresie doradztwa dotyczącego dokumentacji potrzebnej do swobodnego prowadzenia przejazdów przez granicę.

Źródło:
promy24.com
legal_marine_390x100_gif_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.