Podczas czwartkowego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. energii odnawialnej zaapelowaliśmy do premiera, o jak najszybsze odblokowanie energii wiatrowej i zliberalizowanie zasady 10H - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest nasz projekt i projekt rządowy; deklarujemy jego poparcie - dodał.
Grupa Orlen przejęła i rozpoczyna rebranding 79 stacji paliw na Węgrzech, funkcjonujących obecnie pod marką Lukoil. Ponadto koncern nabędzie do połowy 2024 r. 103 kolejne stacje paliw zlokalizowane na Słowacji i Węgrzech - podał w czwartek PKN Orlen.
Uczestnicy kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego stoczni Crist zajęli całe podium konkurencji spawalnictwa podczas olimpiady WorldSkills Poland.
Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę stacji elektroenergetycznej w Krzemienicy (gm. Słupsk). Urząd Wojewódzki w czwartek poinformował, że stacja będzie gotowa do odebrania mocy z morskich wiatraków w 2026 r. Wcześniej została wydana decyzja na budowę stacji w Choczewie.
Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury - poinformował w czwartek szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika "Expressen" oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.
Dziś chwilę przed godziną 8.00 gazoport w Świnoujściu przyjął 200, jubileuszową dostawę LNG.
„Prawdopodobnie najlepszy cruiser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy" - stwierdza stocznia, która wyprodukowała ponad 6 500 jachtów w ciągu ostatnich 43 lat i jest uznawana za jedną z najlepszych marek na świecie. Dyrektor generalny X-yachts Kræna Brincka Nielsen wraz z całym zespołem z dumą zaprezentował nowy projekt jachtu żaglowego Xc 47.
Już jutro, tj. w piątek 2 grudnia, do Gdyni mają zawinąć dwa imponujące okręty!
Sejmowa Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych przyjęła w środę projekt ustawy, której celem jest zamrożenie cen gazu m.in. dla odbiorców indywidualnych w 2023 r. na poziomie z 2022 r. Jego cena maksymalna wyniesie 200,17 zł za MWh.
Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji prezesa Gaz-Systemu oraz ze składu zarządu spółki z dniem 30 listopada 2022 roku, na stanowisku prezesa zastąpi go od 1 grudnia br. Marcin Chludziński - wynika z środowego komunikatu gazowej spółki.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz” - parada statków i łodzi, koncerty
Legend of the Seas gotowy na turystyczny rejs. Wycieczkowiec-gigant wyruszył do Kadyksu w Hiszpanii