• <

Wynik wyszukiwania - "pipeline" - Wiadomości

Nexans finalizuje umowę serwisową z Equinor

Nexans i firma energetyczna Equinor zacieśniają długoterminową współpracę dzięki czteroletniemu kontraktowi na naprawy awaryjne i gotowość. Umowa obejmuje pomoc ze strony zespołu ekspertów Nexans oraz zapewnienie statku w celu spełnienia wymagań interwencyjnych.
23.04.2024

Infrastruktura krytyczna Polski elementem systemu rurociągów NATO

Po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej nagła konieczność zmiany kierunków zaopatrzenia w ropę naftowa i paliwa nie byłaby tak szybko możliwa bez wcześniejszych inwestycji w terminale i rurociągi. Infrastruktura krytyczna w naszym kraju stoi dziś przed szeregiem wyzwań – zapewnieniem nieprzerwanych dostaw ropy i paliw oraz włączeniem do systemu rurociągów Paktu Północnoatlantyckiego. Kluczowe jest także odpowiednie wykorzystanie potencjału w tym obszarze by dostosować biznes do postępujących zmian w energetyce.
11.12.2023

Newnew Polar Bear i jego kotwica – główni podejrzani w sprawie Balticconnector

Ostatnie doniesienia fińskich służb pokazują jasno, że śledztwo w sprawie uszkodzenia gazociągu Balticconnector zmierza w kierunku kontenerowca Newnew Polar Bear. Zdjęcia uszkodzeń podwodnej infrastruktury i odzyskana z dna kotwica, której wydaje się brakować statkowi, mogą być mocnym dowodem w sprawie.
25.10.2023

Fińskie służby w sprawie uszkodzenia gazociągu Balticconnector: zidentyfikowano okręty, mogące brać udział w sabotażu

Okręty, które przebywały na Zatoce Fińskiej w momencie uszkodzenia gazociągu bałtyckiego między Finlandią a Estonią, zostały zidentyfikowane, ale w postępowaniu wciąż badane są różne scenariusze – przekazała w poniedziałek policja, podkreślając, że szczegółowe prace techniczne na miejscu utrudniają warunki pogodowe.
16.10.2023

BP i TotalEnergies wygrywają aukcję na niemieckie dzierżawy pod morskie farmy wiatrowe o wartości 14 mld dolarów

BP zabezpieczyło dzierżawy w dwóch lokalizacjach na Morzu Północnym u wybrzeży wyspy Helgoland, płacąc łącznie 7,5 mld dolarów. Według BP, lokalizacje te mają łączny potencjał wytwórczy ok. 4 GW. Prawie podwoją możliwości morskiej energetyki wiatrowej BP, a po uzyskaniu pozwolenia i wybudowaniu będą pierwszymi tego rodzaju projektami firmy w Niemczech. Z kolei TotalEnergies zabezpieczył pozostałe dwie lokalizacje za łączną kwotę 6,5 miliarda dolarów.
13.07.2023

Przepis na tani wodór: rurociąg z Zatoki Perskiej do Europy

Najnowsza analiza wskazuje na możliwość wykorzystania Zatoki Perskiej jako źródła niskoemisyjnego wodoru dla Europy. RINA, firma specjalizująca się w inspekcji, certyfikacji i doradztwie inżynieryjnym, oraz AFRY, firma świadcząca usługi inżynieryjne, projektowe i doradcze, przeprowadziły wstępne badanie dotyczące bezpośredniego połączenia regionu Zatoki Perskiej z Europą poprzez rurociąg do transportu niskoemisyjnego wodoru. Wyniki analizy wskazują na pełny potencjał Zatoki Perskiej jako opłacalnego źródła niskoemisyjnego wodoru
30.06.2023

Cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej - nowe wyzwania, znane problemy

Ostatnie dwa lata postawiły bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej (IK) na podium dyskusji publicznej. Mówiąc o IK w uproszczeniu mamy na myśli całość zasobów i systemów, stanowiących podstawę funkcjonowania społeczeństw i gospodarek. Dotychczas do tej kategorii zaliczano poszczególne branże: energetykę, transport, finanse, telekomunikację, wodociągi, szpitale, placówki ochrony zdrowia, itp.
27.06.2023

Thordon modernizuje zbiorniki rurociągów SUMED

Egipski operator rurociągu SUMED, Arab Petroleum Pipeline Company (SUMED), zakończył konwersję wału ogonowego na system łożysk smarowanych wodą morską SXL firmy Thordon dla siedmiu specjalnych łodzi serwisowych do cumowania jednopunktowego (SPM).
26.06.2023

Nord Stream 2 – podwodne nagrania duńskiej telewizji rzucają nowe światło na sabotaż

Opublikowane przez duńską telewizję nowe podwodne nagrania uszkodzonej w efekcie sabotażu rury Nord Stream 2 pokazują, że została ona zniszczona w inny sposób niż Nord Stream 1.
22.06.2023

Ukraiński atak na rosyjski okręt - nowe informacje

Rosyjskie Ministerstwo Obrony, a razem z nim tureckie i rosyjskie media, opublikowały wideo pokazujące zestrzelenie jednego z dronów wodnych, którymi ukraińskie siły zbrojne miały dziś wczesnym rankiem zaatakować rosyjski okręt Ivan Khurs.
24.05.2023

BP poszukuje specjalistów do projektów offshore wind

Widać znaczące zainteresowanie rozwojem projektów morskich farm wiatrowych wśród spółek naftowo-gazowych. Jednym z nich jest koncern BP, który planuje zatrudnić w najbliższych tygodniach ponad 100 pracowników. Koncern przygotowuje się do ekspansji w tym sektorze.
26.02.2023

Zdaniem Equinor sankcje uniemożliwiły badanie uszkodzonego gazociągu Nord Stream

Norweska firma energetyczna Equinor oświadczyła, że to norweskie i unijne sankcje uniemożliwiły dostarczenie sprzętu i zrealizowanie badań uszkodzonego gazociągu Nord Stream. W oświadczeniu podała, że według niej prace te byłyby naruszeniem norweskich i unijnych przepisów.
01.02.2023

Rosyjski gazociąg do Europy zamknięty po eksplozji [WIDEO]

Władze Rosji zamknęły gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod po eksplozji, która nastąpiła we wtorek w położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej Republice Czuwaszji - poinformował portal Sky News.
20.12.2022

Wielka Brytania nie będzie ubezpieczać statków przewożących rosyjską ropę

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu potwierdziło, że od 5 grudnia nie pozwoli brytyjskim ubezpieczycielom ubezpieczać statków przewożących rosyjską ropę.
06.11.2022

Prezes Gaz-Systemu w "Pulsie Biznesu": Baltic Pipe ma ochronę w stylu norweskim

Baltic Pipe ma dziś taki sam poziom bezpieczeństwa jak np. infrastruktura morska w Norwegii, czyli w kraju z najdłuższą w Europie historią eksploatacji podwodnych sieci przesyłowych - podkreśla w "Pulsie Biznesu" prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.
11.10.2022

Budowa Baltic Pipe: podwodne konstrukcje, przewierty, setki kilometrów rur na dnie morza

Budowa Baltic Pipe wymagała m.in. zatopienia na dnie morza 200-tonowej konstrukcji, przewiercania się pod morskimi brzegami, przekroczenia cieśniny Mały Bełt. Gazociąg oficjalnie otwarto we wtorek, w sobotę 1 października ma się zacząć planowe tłoczenie gazu.
27.09.2022

System Baltic Pipe ma ruszyć 1 października

Baltic Pipe to liczący ok. 900 km cały system gazociągów, zaczynający się na Morzu Północnym. Biegnie przez Danię, Bałtyk, a jego ostatnią częścią jest lądowa odnoga na terytorium Polski. 1 października 2022 r. ruszyć ma przesył gazu w kierunku Polski.
27.09.2022

System Baltic Pipe: od Morza Północnego po gazociąg Jamalski

Baltic Pipe to liczący ok. 900 km cały system gazociągów, zaczynający się na Morzu Północnym. Biegnie przez Danię, Bałtyk, a jego ostatnią częścią jest lądowa odnoga na terytorium Polski. 1 października 2022 r. ruszyć ma przesył gazu w kierunku Polski.
25.09.2022

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz
16.08.2022

Rosja zakłóca eksport kazachskiej ropy

Dwie trzecie ropy eksportowanej przez Kazachstan przechodzi przez rosyjski terminal naftowy na Morzu Czarnym. Rosjanie jednak będą ograniczać przepustowość terminalu w najbliższych tygodniach. Powodem są rzekome niewybuchy na dnie morza w tym rejonie.
22.06.2022

Zakończono budowę Baltic Pipe na Morzu Północnym

Po kilku latach przygotowań i robót budowlanych, nieraz zakłócanych przez wysokie fale, zakończono prace przy budowie rurociągu Baltic Pipe na Morzu Północnym – czytamy w komunikacie. Duński operator Energinet informuje, że gaz z norweskiego gazociągu może już płynąć do Danii. Jest to ważna informacja dla Polski dążąca do uniezależnienia się od błękitnego paliwa importowanego z Rosji.
01.05.2022

Kazachskie problemy z terminalem naftowym w Noworosyjsku. Zemsta Rosjan?

Kazachstan traci miliony dolarów przez długotrwałe awarie należących do niego terminali naftowych w rosyjskim Noworosyjsku.
19.04.2022

Infrastruktura krytyczna i cyberbezpieczeństwo. Czy jest się czym martwić? Rozmowa z ekspertem

Postępująca cyfryzacja infrastruktury krytycznej, do której należą m.in. porty morskie i terminale, wiele operacji ułatwia, ale też każe przywiązywać większą uwagę do kwestii bezpieczeństwa. Branża morska coraz bardziej zwraca uwagę hakerów, co pokazały serie ataków na związane z nią przedsiębiorstwa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
19.04.2022

Financial Times: Rosyjski eksport ropy do Indii wzrósł w marcu czterokrotnie

W marcu Rosja eksportowała do Indii 360 tys. baryłek ropy dziennie, co stanowi prawie czterokrotność średniej z 2021 roku - poinformował w piątek dziennik Financial Times.
18.03.2022

Rosyjski eksport kolejowy przez porty morskie wzrósł o 5,8% r/r w 2021 roku

Transport towarów koleją przeznaczonych na eksport przez rosyjskie porty morskie wyniósł w 2021 r. 351,1 mln ton. To oznacza wzrost o 5,8% rok do roku. To rekord wszechczasów – informują Koleje Rosyjskie.
17.02.2022

Peru. 24 plaże skażone wyciekiem ropy po tsunami na Pacyfiku

Co najmniej 24 plaże w Peru zostały zanieczyszczone ropą naftową w efekcie tsunami, jakie w połowie stycznia doprowadziło do wycieku paliwa podczas rozładunku tankowca w sąsiedztwie rafinerii La Pampilla. Wysoka fala, która uderzyła w statek, pojawiła się wskutek wybuchu wulkanu na wyspach Tonga.
02.02.2022

Między młotem a kowadłem. Azja jak smok pochłania LNG, Europa w zimowym śnie

Azja stanowi największy rynek zbytu dla LNG, zaś zgodnie z prognozami, kontynent azjatycki do końca dekady będzie odpowiadać za 75 proc. globalnego rynku LNG. Azjatycki popyt na sprawia, że ceny LNG osiągnęły rekordowy poziom ku uciesze armatorów gazowców oraz stawiają pod znakiem zapytania europejskie bezpieczeństwo energetyczne.
19.12.2021

Kolejny cyberatak, ofiarą tym razem Bureau Veritas

Bureau Veritas, francuskie towarzystwo klasyfikacyjne, potwierdziło, że padło ofiarą ataku hakerów.
24.11.2021

Niemieckie media: nowe sankcje wobec Nord Stream 2 to próba uzyskania przez USA większego wpływu na Rosję

W poniedziałek rząd USA ogłosił nowe sankcje przeciwko Nord Stream 2, które dotknęły cypryjską firmę żeglugową i jej statek. "Waszyngton obiera w tej sprawie niezwykły kurs" - pisze we wtorek dziennik "Welt". Nowe sankcje to "próba uzyskania przez Amerykanów ponownie większego wpływu na Rosję".
23.11.2021

Vestas kolejną ofiarą cyberataku

Producent turbin wiatrowych Vestas stał się obiektem cyberataku. W jego wyniku wyłączona została część operacji biznesowych firmy.
23.11.2021

Wysłannik USA ds. NS2: Rosja używa gazu jako broni, Niemcy muszą się temu przyglądać

Trudno uznać działania Rosji wobec kryzysu energetycznego w Europie za coś innego niż używanie gazu jako broni. Niemcy powinny zwrócić na to uwagę - powiedział w poniedziałek specjalny doradca Departamentu Stanu ds. energii Amos Hochstein. Odpowiadając na pytanie PAP, dodał jednak, że sankcje nie byłyby w stanie zablokować Nord Stream 2.
25.10.2021

Politycy mówią o sprzeciwie, tymczasem Nord Stream 2 oficjalnie ukończony

Dziś rano rosyjski koncern Gazprom poinformował, że budowa gazociągu Nord Stream 2 została oficjalnie zakończona. Gazociąg pozostaje kością niezgody między Rosją i Niemcami, a Ukrainą, Polską, USA, a nawet Unią Europejską.
10.09.2021

USA gonią światową czołówkę offshore wind. W toku projekty o łącznej mocy 35 GW

Amerykański Departament Energetyki (DOE) opublikował kolejną edycję trzech raportów na temat rozwoju energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że energetyka wiatrowa w tym kraju rozwijała się w rekordowym tempie w 2020 roku. Znaczenie przyśpieszyła branża offshore wind.
02.09.2021

Prezydent: Nord Stream 2 załatwia interesy rosyjsko-niemieckie

Gazociąg Nord Stream 2 załatwia interesy rosyjsko-niemieckie, ale zagraża interesom pozostałej części, nie tylko UE, ale także np. Ukrainy – podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że dlatego Polska dywersyfikuje dostawy gazu, by nie być uzależnionym krajem tylko od jednego dostawcy, czyli Rosji.
04.07.2021

USA. Nowe dyrektywy bezpieczeństwa dla rurociągów po cyberataku na Colonial Pipeline

W następstwie cyberataku na sieć rurociągów Colonial Pipeline ministerstwo bezpieczeństwa krajowego (DHS) wydało dyrektywy, skierowane do właścicieli i operatorów rurociągów. Uderzenie hakerów sparaliżowało działanie firmy i zakłóciło dostawy paliwa w części USA.
27.05.2021

Putin traktuje ustępstwa Bidena w sprawie NS2 jako oznakę słabości

Prezydent Rosji Władimir Putin traktuje ustępstwa amerykańskiego prezydenta Joe Bidena w sprawie Nord Stream 2 jako oznakę słabości - pisze w piątkowym komentarzu "The Hill". Dodaje, że bitwa o NS2 nie jest jednak jeszcze zakończona.
22.05.2021

USA. Prezes Colonial Pipeline potwierdził, że firma zapłaciła hakerom 4,4 mln dolarów okupu

Prezes amerykańskiej sieci rurociągów Colonial Pipeline Joseph Blount potwierdził w opublikowanej w środę w "The Wall Street Journal" rozmowie, że firma zapłaciła 4,4 mln dolarów okupu hakerom, którzy zorganizowali na nią cyberatak paraliżujący przez tydzień jej działanie.
19.05.2021

Armatorzy zablokowali zbiornikowce. Ustawa Jones Act pogłębia kryzys na rynku ropy w USA

Armatorzy zablokowali zbiornikowce pod banderą USA. Wysiłki mające na celu dostarczenie paliwa do obszarów w Stanach Zjednoczonych borykających się z niedoborami zostały spowolnione.
14.05.2021

Spadki ropy w związku z kryzysem Covid-19 w Indiach czy panika po ataku ransomware?

Ceny ropy spadły w czwartek o ponad 2 proc., gdy kryzys Covid-19 w Indiach pogłębił się, a kluczowy rurociąg w USA wznowił działalność, zatrzymując wzrost, który podniósł cenę ropę do najwyższego poziomu od ośmiu tygodni po tym, jak IEA i OPEC prognozowały odbicie globalnego popytu w dalszej części roku.
14.05.2021

Na rynkach ropy kończy się najsłabszy tydzień dla notowań od początku kwietnia

Na rynkach ropy kończy się najsłabszy tydzień dla notowań tego surowca od początku kwietnia. Kraje w Azji nadal walczą z atakiem pandemii Covid-19, a to osłabia popyt na paliwa - informują maklerzy.
14.05.2021

Ponowne uruchomienie Colonial Pipeline po cyberataku

Największy rurociąg benzynowy w Ameryce wraca do eksploatacji, po cyberataku, który nastąpił w piątek,7 maja. W wyniku ataku podniosły się ceny pomp i została zablokowana dostawa paliwa we wschodniej części Stanów Zjednoczonych.
13.05.2021

Kryzys paliwowy w USA pogłębia się, a ropa zyskuje

Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w USA nieznacznie rośnie i jest w pobliżu 65 USD za baryłkę. Pogłębia się kryzys paliwowy związany z zakłóceniami pracy rurociągów Colonial Pipeline - informują maklerzy.
12.05.2021

USA: Rząd rozważa, czy zachować wymóg przewożenia paliwa amerykańskimi statkami

Ministerstwo transportu USA rozważa, czy tymczasowe zwolnienie z Jones Act z roku 1920 jest potrzebne dla dostaw paliw po cyberataku na Colonial Pipeline. Zgodnie z tym prawem towary między portami w USA mogą przewozić statki zbudowane w kraju z amerykańską załogą.
12.05.2021

Ropa w USA tanieje. Traderzy monitorują sytuację Colonial Pipeline

Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w USA spada, a traderzy monitorują sytuację największego amerykańskiego operatora rurociągów Colonial Pipeline i prace nad ponownym uruchomieniem przepływu paliw - informują maklerzy.
11.05.2021

Ambasada Rosja odrzuca oskarżenia o rosyjskie związki z cyberatakiem na rurociągi paliwowe

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Waszyngtonie oświadczyła we wtorek, że wbrew "próbom oskarżenia Rosji przez niektóre media" o cyberatak na sieć rurociągów paliwowych Colonial Pipeline w USA, Moskwa nie prowadzi wrogich działań w cyberprzestrzeni.
11.05.2021

Biały Dom ogłosił współpracę z Colonial Pipeline by złagodzić skutki zamknięcia rurociągu

Prezydent USA Joe Biden poinformował w poniedziałek, że jego administracja ściśle współpracuje z Colonial Pipeline, aby złagodzić skutki ataku cybernetycznego i zamknięcia rurociągu. Firma dostarcza paliwa do większości obszaru wschodnich Stanów Zjednoczonych.
11.05.2021

Cyberatak na rurociąg. Nowy Jork pilnie potrzebuje tankowców

W wyniku piątkowego (7 maja) ataku oprogramowania ransomware został uszkodzony rurociąg kolonialny. Handlowcy poszukują tankowców i barek do dostarczenia benzyny, która chwilowo nie może być transportowana tym rurociągiem.
10.05.2021

USA: rosyjska grupa przestępcza odpowiedzialna za cyberatak na sieć rurociągów paliwowych

Rosyjska grupa cyberprzestępcza DarkSide jest odpowiedzialna za wykryty w piątek cyberatak typu ransomware na sieć największego w USA operatora rurociągów paliwowych Colonial Pipeline - podała telewizja CNN powołując się na anonimowe źródła.
10.05.2021

Ropa w USA w górę po cyberataku na Colonial Pipeline

Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w USA zwyżkuje w reakcji na cyberatak na największego amerykańskiego operatora rurociągów Colonial Pipeline - informują maklerzy.
10.05.2021

USA: Największy operator rurociągów wstrzymał prace po cyberataku typu ransomware

Największy w USA operator rurociągów z paliwami Colonial Pipeline, który dostarcza do wschodniej części kraju 45 proc. potrzebnego tam paliwa wstrzymał w piątek wszelkie operacje po ataku hakerskim. Firma poinformowała w sobotę, że stała się celem ataku typu ransomware.
08.05.2021

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Tworóg – Tworzeń

Gazociąg Tworóg-Tworzeń jest kolejnym fragmentem strategicznej magistrali gazowej Korytarz Północ-Południe, który został włączony do krajowego systemu przesyłowego na południu Polski.
13.04.2021

Orlen wyemituje obligacje o wartości nominalnej do 1 mld zł

W marcu Orlen wyemituje obligacje zrównoważonego rozwoju o wartości nominalnej do 1 mld zł z 10-letnim okresem wykupu oraz stałym kuponem na poziomie 2,875 proc. w skali roku, z możliwością jego zwiększenia o 0,1 proc. lub 0,2 proc. - poinformowała w środę spółka.
17.03.2021

Nord Stream 2: Niemcy nie chcą amerykańskich sankcji

Niemcy liczą, że nowa administracja USA chce obniżyć temperaturę debaty na temat gazociągu Nord Stream 2 i pracują nad pomysłami, które mogłyby przedstawić ekipie Joe Bidena, aby przekonać ją do rezygnacji z sankcji - pisze w środę dziennik "Financial Times".
17.02.2021

Gaz-System przeprowadzi nowe postępowanie ws. wyboru wykonawcy tłoczni Odolanów

Gaz-System przeprowadzi nowe postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy tłoczni Odolanów - poinformowała spółka we wtorek w komunikacie. Dodała, że nie wpłynie to harmonogram realizacji tej inwestycji.
17.11.2020

NATO wobec zmian klimatu – oczekiwania i możliwości

Zmiany klimatu nasilają zagrożenia dla NATO związane m.in. z katastrofami naturalnymi, nieregularnymi migracjami i lokalnymi konfliktami. Zaczynają być też postrzegane przez społeczeństwa państw członkowskich jako jedno z głównych wyzwań. Dlatego zaangażowanie NATO w zwalczanie przyczyn i skutków zmian klimatu będzie ważnym elementem wzmacniania społecznego poparcia dla Sojuszu i jego politycznej spójności.
29.10.2020

GAZ-SYSTEM wybrał wykonawców budowy wszystkich elementów lądowych Baltic Pipe w Polsce

Spółka zakończyła postępowania zakupowe na wybór wykonawców prac budowlanych na gazociągu Goleniów – Lwówek, gazociągu łączącym Niechorze-Płoty oraz tłoczni gazu Goleniów, Odolanów i Gustorzyn.
21.10.2020

PKN Orlen poprawił rating ryzyka

We wrześniu PKN Orlen otrzymał ocenę ryzyka ESG agencji Sustainaltytics na poziomie 28,1 punktów, co oznacza poprawę o 7,3 punktów w stosunku do ubiegłego roku. Rating prowadzony jest w skali 100 punktowej, gdzie niższy wynik, jest lepszym wynikiem - podał w poniedziałek koncern.
05.10.2020

Puget planuje otwarcie terminalu Tacoma LNG w 2021 roku

Puget Energy nadal spodziewa się startu instalacji skroplonego gazu ziemnego w porcie Tacoma na zachodnim wybrzeżu USA w przyszłym roku.
21.07.2020

Dachser strategicznym partnerem logistycznym Euro Craft

Euro Craft, wiodąca europejska grupa zakupowa dla budownictwa i przemysłu z ponad 2250 stowarzyszonymi sprzedawcami detalicznymi w całej Europie, wybrała Dachser jako swojego partnera logistycznego. Dzięki globalnemu rozwiązaniu branżowemu DACHSER DIY-Logistics członkowie grupy zakupowej skorzystają z rozbudowanej europejskiej sieci transportowej i ponad 20-letniego doświadczenia operatora w obsłudze logistycznej sklepów specjalistycznych, marketów budowlanych i centrów ogrodniczych.
07.07.2020

MOL kupił pakiet akcji azerskiego złoża naftowego i rurociągu

Węgierski koncern gazowo-naftowy MOL nabył za 1,57 mld dolarów pakiet akcji azerskiego złoża ropy naftowej ACG i ropociągu Baku-Tbilisi-Ceyhan – poinformował w czwartek wieczorem MOL na stronie internetowej Budapeszteńskiej Giełdy Papierów Wartościowych (BET).
17.04.2020

Turecki Potok - gazociąg, którym rosyjski gaz trafi na południe Europy

Rosja podjęła decyzję o budowie Tureckiego Potoku (Turkish Stream) po rezygnacji z budowy gazociągu South Stream, który miał dostarczać gaz rosyjski, również południową trasą, po dnie Morza Czarnego, przez terytorium Bułgarii.
08.01.2020

Trump: Umowa na 2 mld m sześc. gazu z USA warta ok. 8 mld USD

Podpisana kolejna umowa na dostawę 2 mld m sześc. gazu z USA do Polski jest warta około 8 mld dolarów - poinformował w środę podczas konferencji prasowej prezydent USA Donald Trump.
13.06.2019

PGNiG zakupi o 1,5 mln ton rocznie więcej LNG od Venture Global LNG

Podczas wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, członkowie zarządów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA oraz Venture Global LNG podpisali porozumienie, które zwiększa wolumen zakupu skroplonego gazu ziemnego o dodatkowe 1,5 mln ton LNG rocznie. W uroczystości w Eisenhower Executive Office Building Białego Domu udział wzięli Sekretarz Energii USA Rick Perry oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu RP do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
12.06.2019

ExxonMobil & Qatar Petroleum ruszyły z miliardowym projektem Golden Pass LNG Project

Koncern naftowy ExxonMobil wraz z Qatar Petroleum zdecydowały się w końcu ruszyć z projektem budowy terminalu Golden Pass LNG w Zatoce Meksykańskiej.
06.02.2019

Naftoserwis członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji branżowej

Naftoserwis z grupy PERN został członkiem Pigging Products and Services Association (PPSA), międzynarodowej organizacji branżowej, zajmującej się diagnostyką rurociągów – poinformowała spółka. Zapowiedziała, że chce rozwijać doświadczenie w projektach międzynarodowych.
06.02.2019

W Indonezji zatonął statek do układania podmorskich rurociągów i kabli

Poważny wypadek na indonezyjskich wodach Cieśniny Singapurskiej. Na jednym z najbardziej ruchliwych handlowych szlaków żeglugowych zderzyły się dwie jednostki. Jedna z nich zatonęła.
15.01.2019

Kanada: Trwa protest Indian przeciw gazociągowi; interweniowała policja (foto)

Próby zablokowania przez Indian budowy gazociągu w Kolumbii Brytyjskiej zostały udaremnione przez policję, która przeprowadziła szereg aresztowań. Zatrzymania zwiększyły jednak poparcie społeczne dla protestujących Indian Wet’suwet’en.
10.01.2019

Naftoserwis z Grupy PERN zbadał rurociągi w ZEA - pierwszy taki komercyjny kontrakt polskiej firmy

Spółka Naftoserwis z Grupy PERN zakończyła inspekcje rurociągów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). To pierwszy w historii komercyjny kontrakt polskiej firmy na wykonywanie usług diagnostycznych tłokami inteligentnymi w tej części świata – poinformował w poniedziałek PERN.
07.01.2019

300 mln zł unijnego dofinansowania dla PSE m.in. na wyprowadzenie mocy z planowanych morskich farm wiatrowych

Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymały w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dofinansowanie kolejnych projektów inwestycyjnych. Podpisanie umów odbyło się 28 grudnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Energii. W uroczystości wzięli udział ministrowie Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii oraz Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. PSE reprezentowali Eryk Kłossowski, prezes zarządu i Włodzimierz Mucha, wiceprezes zarządu.
01.01.2019

W grupie PERN połączenie spółek serwisowych - Naftoserwis przejął CDRiA

Zakończył się formalny proces połączenia spółek serwisowych grupy kapitałowej PERN, polegający na przejęciu Centrum Diagnostyki Rurociągów i Aparatury (CDRiA) przez Naftoserwis. Jak podał PERN, nowy, połączony podmiot - Naftoserwis został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.
19.12.2018

Dachser na spoga+gafa świętował 20 lat w DIY

Dachser, globalny operator logistyczny, wziął udział w międzynarodowych targach spoga+gafa 2018 - jednej z największych imprez w branży ogrodniczej, która odbyła się w Kolonii w Niemczech. Wydarzenie zgromadziło około 2 tysięcy wystawców z całego świata, w tym swoje stoiska miało blisko 50 polskich firm. Podczas targów Dachser przedstawił swoje usługi logistyczne dla segmentu DIY, a motto eventu „Come and grow” doskonale wpisało się w działalność operatora w ramach rozwiązania DIY-Logistics, obchodzącego w tym roku 20-lecie.
07.09.2018

Media: sąd w Amsterdamie zajął udziały Gazpromu w spółce Blue Stream

Sąd w Amsterdamie zajął w maju należące do rosyjskiego koncernu Gazprom akcje operatora gazociągu Błękitny Potok - firmy Blue Stream Pipeline Company B.V., na wniosek ukraińskiego koncernu Naftohaz - podała w czwartek rosyjska redakcja Deutsche Welle.
31.08.2018

Niemcy: Zgoda Brandenburgii na budowę gazociągu z udziałem Gazpromu

Krajowy Urząd Górnictwa, Geologii i Surowców Brandenburgii wyraził w piątek zgodę na budowę przebiegającego przez jej terytorium odcinka gazociągu EUGAL, którym popłynie do granicy niemiecko-czeskiej rosyjski gaz, dostarczany do Niemiec gazociągiem Nord Stream 2.
17.08.2018

Bezpieczeństwo tras dostaw gazu do UE a wybuch w hubie Baumgarten

Po grudniowym wybuchu w centrum handlu gazem w austriackim Baumgarten reakcja rynków była gwałtowna, ale krótkotrwała. Zdarzenie wywołało jednak dyskusję o trasach dostaw gazu do Unii Europejskiej, ich pewności i bezpieczeństwie.
25.12.2017

Ropa zyskuje po mocnym spadku zapasów surowca w USA

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku zyskuje po mocnym spadku zapasów surowca w USA - o ponad 7 mln baryłek - podają maklerzy.
13.12.2017

Ceny ropy podskoczyły - przecieka jeden z najważniejszych na świecie naftociągów

Ceny ropy na świecie mocniej podskoczyły - przecieka jeden z najważniejszych na świecie naftociągów. Ropa na giełdzie paliw ICE Futures w Londynie powyżej 65 dolarów za baryłkę - surowiec w Londynie tak drogi był ostatnio 30 miesięcy temu. Zyskuje też ropa na giełdzie w Nowym Jorku - podają maklerzy.
12.12.2017

Szijjarto: Nie ma silnej UE bez silnej Europy Środkowej i Płd.-Wschodniej

Unia Europejska nie może być silna bez silnej Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej – oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto po obradach szefów dyplomacji 10 państw w Budapeszcie.
05.12.2017

PKN Orlen kupił 90 tys. ton ropy naftowej z Kazachstanu

PKN Orlen kupił, w formule spot, 90 tys. ton kazachskiej ropy naftowej typu CPC - Caspian Pipeline Consortium. Tankowiec z surowcem, który wyruszył ostatnio z portu w Noworosyjsku, spodziewany jest w Gdańsku na początku grudnia.
17.11.2017

Rosyjskie media: Włosi proponują Gazpromowi wykorzystanie gazociągu TAP

Włoski koncern Snam zaproponował rosyjskiemu Gazpromowi rozszerzenie Gazociągu Transadriatyckiego (TAP) jako trasy dostaw do krajów UE gazu dostarczanego do Turcji projektowanym rurociągiem Turecki Potok - podał w poniedziałek rosyjski dziennik "Kommiersant".
05.06.2017

Kanadyjscy i amerykańscy Indianie wspólnie przeciwko rurociągom

Kanadyjscy i amerykańscy Indianie podpisali w środę w Calgary wspólną deklarację sprzeciwu wobec planów budowy rurociągu Keystone XL, którym ma popłynąć ropa naftowa z kanadyjskiej Alberty do stanu Nebraska w USA.
18.05.2017

We Włoszech przeciwnicy gazociągu protestują w obronie drzewek oliwnych

W Apulii na południu Włoch doszło we wtorek do starć policji z manifestantami protestującymi przeciwko usunięciu 200 drzewek oliwnych z terenu budowy gazociągu, którym ma płynąć gaz z Azerbejdżanu. Manifestowali obrońcy środowiska i przedstawiciele władz.
28.03.2017

Sąd oddalił pozew Indian o zawieszenie dekretów Trumpa ws. ropociągów w USA

Sędzia Federalny oddalił w poniedziałek pozew plemion indiańskich domagających się wstrzymania budowy rurociągu Dakota Access Pipeline wznowionej na podstawie dekretu prezydenta Trumpa ze stycznia. Do uruchomienia rurociągu brakuje odcinka o długości 335 m.
14.02.2017

Będzie zgoda na przyspieszenie budowy kontrowersyjnego ropociągu w USA

Agencja federalna USACE (Korpus Inżynieryjny Armii USA) zapowiedziała we wtorek, że wyda zgodę na przyspieszenie budowy ostatniego, dwukilometrowego odcinka kontrowersyjnego rurociągu Dakota Access Pipeline. Ma nim płynąć ropa z Dakoty Północnej do Illinois.
08.02.2017

Ministrowie resortów gospodarki morskiej Polski i Chorwacji podpisali memorandum o współpracy

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i Oleg Butković, minister ds. morskich, infrastruktury i transportu Chorwacji podpisali list intencyjny o współpracy w ramach Inicjatywy Trzy Morza, której oba kraje są głównymi inicjatorami i partnerami.
09.01.2017

Awaria rurociągu. Ropa lała się z prędkością 320 tys. litrów na godzinę

U wybrzeży Kalifornii w Stanach Zjednoczonych doszło do awarii lądowego rurociągu. Wyciek ropy został zauważony we wtorek. Nie wiadomo jednak, jak długo ropa wyciekała, zanim spostrzeżono awarię. Jak na razie nie widać martwych zwierząt.
21.05.2015

Otwarcie litewskiego terminala LNG - kosztowny falstart?

Litewski terminal LNG mimo, iż jest obiektem zupełnie innego typu aniżeli budowany w Polsce gazoport (nie mówiąc już o różnicach w strukturze własnościowej obu obiektów) bardzo często jest z nim porównywany i przedstawiany jako synonim sukcesu. Tymczasem oddanie na czas infrastruktury zacumowanej w kłajpedzkim porcie nie przełożyło się na jej bezproblemowe funkcjonowanie.
27.02.2015

Poślizg gazoportu dla Litwy. Problemy jak Polska

Litewski gazoport wbrew pierwotnym planom może nie być operacyjny w grudniu br. Taka sytuacja stawiałaby rząd litewski w trudnym położeniu ze względu na koszty dzierżawy instalacji, konieczność odbioru norweskiego gazu skroplonego wraz z końcem roku, ryzyko wybuchu wojny gazowej w Europie i osłabienie pozycji negocjacyjnej względem Gazpromu. Problemy Wilna rodzą natychmiastowe skojarzenia z opóźniającym się oddaniem do użytku terminala LNG w Świnoujściu...
31.10.2014

Nord Stream: do końca 2012 r. druga nitka Gazociągu Północnego

W czwartym kwartale 2012 r. uruchomiona zostanie druga nitka gazociągu Nord Stream. Pozwoli to na przesył 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie - poinformował doradca ds. państw bałtyckich i Polski spółki Nord Stream AG Romans Baumanis.
28.11.2011

Odkręcą kurek

Dzisiaj w samo południe w małym niemieckim porcie Lubmin nad Bałtykiem odbędzie się uroczyste otwarcie gazociągu Nord Stream. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przed kamerami telewizji z całej Europy odkręcą kurek gazociągu, którym popłynie rosyjski gaz.
08.11.2011

FPSO Skarv bliski celu

Jednostka wydobywcza (FPSO) Skarv, która będzie służyła eksploatacji złóż ropy i gazu na Morzu Norweskim, w których udziały ma PGNiG, wpływa na wody europejskie.
21.02.2011

Przeciąganie za krótkiej kołdry

Szczecin i Świnoujście oraz Gdynia zanotowały w zeszłym roku 14-proc. spadki przeładunków, podczas gdy Gdańsk miał 6 proc. wzrostu. W portach Pomorza Zachodniego w przeciwieństwie do trójmiejskich, znacząco spadły obroty węgla, ale pozytywnie zaskoczyło zboże oraz przewozy promowe. Ten rok dla wszystkich powinien być lepszy.
29.03.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.