• <
mewo_2022

BP poszukuje specjalistów do projektów offshore wind

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas BP poszukuje specjalistów do projektów offshore wind

Partnerzy portalu

BP poszukuje specjalistów do projektów offshore wind  - GospodarkaMorska.pl

Widać znaczące zainteresowanie rozwojem projektów morskich farm wiatrowych wśród spółek naftowo-gazowych. Jednym z nich jest koncern BP, który planuje zatrudnić w najbliższych tygodniach ponad 100 pracowników. Koncern przygotowuje się do ekspansji w tym sektorze. 

Głównym celem koncernu jest zwiększenie liczby pracowników działających przy morskich farmach wiatrowych do poziomu ok. 800 osób w perspektywie do 2025 r. Matthias Bausenwein, szef BP ds. offshore wind, powiedział w rozmowie z dziennikarzami agencji Reuters, że firma naftowa będzie szukać potencjału wśród własnych pracowników, ale z racji niedoboru specjalistów będzie sięgać też po kompetencje na zewnątrz.  

Kampania rekrutacyjna obejmie rynki pracy w Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, gdzie BP chce inwestować w morskie farmy wiatrowe.

Odkąd dyrektor generalny Bernard Looney objął stanowisko trzy lata temu, spółka z siedzibą w Londynie, która zatrudnia obecnie ok. 60 tys. pracowników, zlikwidowała tysiące miejsc pracy związanych z ropą naftową i gazem.

Plany kadrowe mają związek z tym, że firma energetyczna szybko rozszerza swoją działalność w tym sektorze. Morska energia wiatrowa jest kluczowa dla strategii BP, która zakłada zwiększenie produkcji energii odnawialnej i niskoemisyjnej do końca dekady w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. BP przyspieszyło ekspansję tworząc spółki joint venture w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Do 2030 r. BP zamierza zwiększyć moc zainstalowaną w OZE do 10 GW, zwiększając kilkukrotnie obecnie zarządzane moce wytwórcze OZE o łącznej mocy 2,2 GW. Do końca dekady chce wdrażać projekty OZE na różnych etapach rozwoju o łącznym potencjalne 50 GW. 

Fot. Depositphotos

Koncern ma do tego też potencjał finansowy. BP odnotował rekordowy zysk operacyjny w 2022 r. w wysokości 28 miliardów dolarów. Przedstawiciele koncernu nie są więcej wystraszeni przez presję inflacyjną w morskiej energetyce wiatrowej. Obecnie branża ta zmaga się z problemami w łańcuchu dostaw oraz silna konkurencją, co przekłada się na m.in. niedostępność produktów czy statków.  

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.