• <

Wynik wyszukiwania - "KE" - Wiadomości

Europarlament przyjął przepisy, które uderzą w polskie przetwórstwo rybne

Parlament Europejski przyjął w czwartek projekt rozporządzenia delegowanego KE dotyczącego wymagań higienicznych dla niektórych produktów odzwierzęcych, w tym produktów rybołówstwa. Przepisy uderzą w polskie przetwórstwo rybne.
11.04.2024

KE proponuje zmiany w prawie, które uderzą w przetwórstwo rybne w Polsce

Projekt rozporządzenia delegowanego Komisji Europejskiej dotyczący wymagań higienicznych dla niektórych rodzajów mięsa i produktów rybołówstwa wprowadza rygorystyczne normy uderzające w proces przetwórstwa łososia w Polsce. Polskie europosłanki, ponad podziałami politycznymi, próbują do tego nie dopuścić.
26.01.2024

Orlen. Projekt morskiego terminalu przeładunkowego CO2 otrzymał z KE grant na 2,54 mln euro

Przeładunkowy terminal morski CO2, wspólny projekt Orlenu, Lafarge Cement i Air Liquide Polska, uzyskał grant Komisji Europejskiej w wysokości 2,54 mln euro m.in. na przygotowanie dokumentacji projektowej. Inwestycja wpisuje się w strategiczne cele koncernu ograniczania emisji własnych CO2.
13.12.2023

KE proponuje uprawnienia do połowów na 2024 r. w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym

Komisja Europejska przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na 2024 r. w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym. Wniosek promuje zrównoważone zarządzanie stadami ryb w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym oraz realizuje zobowiązania polityczne podjęte w deklaracjach z MedFish4Ever i Sofii.
10.10.2023

Sprzeciw w sprawie uniemożliwienia połowów śledzia centralnego na Bałtyku

Komisja Europejska planuje uniemożliwić połów śledzia centralnego od 1 stycznia. My się na to absolutnie nie zgadzamy – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra.
03.10.2023

Premier Meloni: potrzebujemy przynajmniej misji morskiej UE przeciwko przemytnikom ludzi

„Zamiast relokacji imigrantów, konieczne jest powstrzymanie przyjazdów, proszą o to sami uchodźcy, którym na co dzień staramy się opiekować. Nie wykluczam zaangażowania ONZ. Potrzebujemy przynajmniej misji morskiej UE przeciw przemytnikom” - powiedziała premier Włoch Giorgia Meloni podczas konferencji prasowej na zakończenie wspólnej z szefową KE wizyty na Lampedusie.
17.09.2023

KE dementuje: nie ma wniosku o przedłużenie zakazu importu zboża z Ukrainy

Informacja o tym, że Michael Hager - szef gabinetu unijnego komisarza ds. handlu Valdisa Dombrovskisa - złożył wniosek o przedłużenie zakazu importu ukraińskiego zboża, jest nieprawdziwa - powiadomiła PAP rzeczniczka Komisji Europejskiej ds. rolnictwa i handlu Miriam Garcia Ferrer.
13.09.2023

Litwa proponuje Komisji Europejskiej eksport ukraińskiego zboża przez porty bałtyckie

Ministrowie spraw zagranicznych, transportu i rolnictwa Litwy przekazali Komisji Europejskiej propozycję wzmocnienia szlaku transportowego między Ukrainą, a krajami bałtyckimi w celu zapewnienia alternatywnych tras eksportu ukraińskiego zboża i innych produktów.
24.07.2023

Premier: wypracowanie mechanizmów eksportu ukraińskiego zboża to zadanie dla KE

Wypracowanie odpowiednich mechanizmów eksportu ukraińskiego zboża to zadanie dla KE i administracji amerykańskiej. Nie będziemy na pewno zmuszeni do tego, żeby otworzyć nasz rynek wbrew interesom polskiego rolnika - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
18.07.2023

Komisja Europejska przyjmuje nowe ambicje klimatyczne IMO na kolejne lata i wzywa do uruchomienia transformacji

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje osiągnięte 7 lipca na forum Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) porozumienie w sprawie przeglądu jej strategii z 2018 r. dotyczącej ograniczenia emisji gazów cieplarnianych ze statków. Porozumienie to stanowi ważny krok w kierunku zmniejszenia śladu węglowego międzynarodowego transportu morskiego i zapewnienia sprawiedliwego wkładu sektora żeglugi w realizację celów porozumienia paryskiego, proporcjonalnie do jego udziału w globalnych emisjach wynoszącego 3%.
10.07.2023

Porozumienie WTO w sprawie subsydiów dla rybołówstwa oficjalnie przyjęte przez Unię Europejską

W czwartek, 8 czerwca, Unia Europejska w imieniu 27 państw członkowskich przyjęła oficjalnie porozumienie Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie subsydiów dla rybołówstwa. Porozumienie WTO w sprawie subsydiów dla rybołówstwa jest pierwszym porozumieniem tej organizacji, które koncentruje się na zrównoważeniu środowiskowym, zgodnie z celem zrównoważonego rozwoju ONZ. Przyjęcie porozumienia przez UE jest dużym krokiem na drodze do jego wejścia w życie i realizacji celu.
09.06.2023

KE przedłużyła zakaz importu czterech zbóż z Ukrainy do 5 państw, w tym Polski, do 15 września

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek wieczorem, że przedłużyła zakaz importu z Ukrainy pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika do Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do 15 września.
05.06.2023

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MCN

W sobotę i niedzielę Morskie Centrum Nauki udostępni swe wnętrza zwiedzającym. MCN, jako samorządowa instytucja kultury, włączyło się w Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To część kampanii, którą prowadzi Komisja Europejska. Dzięki niej obywatele UE mogą zobaczyć, jaka jest różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków.
09.05.2023

UE proponuje zakaz dostępu do swoich portów statkom omijającym sankcje

Unia Europejska zaproponowała wprowadzenie zakazu dostępu do swoich portów dla statków, które próbują ominąć sankcje nałożone na rosyjską ropę - napisała w poniedziałek agencja Bloomberg.
08.05.2023

KE rozpoczyna konsultacje w sprawie reformy struktury rynku energii elektrycznej

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie reformy struktury rynku energii elektrycznej w UE, która ma doprowadzić do "lepszej ochrony konsumentów przed nadmierną zmiennością cen, wspierać ich dostęp do bezpiecznej energii z czystych źródeł i zwiększać odporność rynku".
23.01.2023

UE i G7 wprowadzają globalny pułap cen rosyjskiej ropy

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w piątek wieczorem w nagraniu zamieszczonym na Twitterze, że UE, G7 i inni międzynarodowi partnerzy wprowadzają globalny pułap cen rosyjskiej ropy naftowej transportowanej drogą morską.
02.12.2022

Rada UE z porozumieniem w sprawie rybołówstwa na Morzu Bałtyckim

17 października Komisja Europejska ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie szans dla rybołówstwa na Morzu Bałtyckim. Dokument dotyczy strategii na 2023 rok. Dokument uchwaliła Rada Unii Europejskiej.
20.10.2022

Von der Leyen: po sabotażu Nord Stream potrzebne stress testy infrastruktury energetycznej UE

Akty sabotażu przeciwko gazociągom Nord Stream pokazały, jak wrażliwa jest nasza infrastruktura energetyczna; musimy przeprowadzić stress testy tej infrastruktury; musimy przygotować się na nagłe zakłócenia - powiedziała w środę w Parlamencie Europejskim przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
05.10.2022

Obowiązkowe ograniczenia zużycia energii elektrycznej w UE w godzinach szczytu. KE wniosła propozycję

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że zaproponuje wprowadzenie w UE obowiązkowe ograniczenie zużycia energii elektrycznej w godzinach szczytu oraz narzucenie limitu cenowego na rosyjski gaz.
07.09.2022

Europoseł: KE nie przekazała Polsce środków na plan odbudowy i uchodźców z Ukrainy, a chce solidarności ws. gazu

Komisja Europejska nie przekazała Polsce pieniędzy na plan odbudowy po pandemii, nie zauważa też, że nasz kraj "przyjął 4 miliony matek i dzieci z Ukrainy", i nie przekazała mu należnych środków na ich wsparcie; tymczasem teraz, wiedząc, że Polska ma gaz, chce solidarności - mówi w rozmowie z PAP europoseł Bogdan Rzońca (PiS).
21.07.2022

„WSJ”: KE nie spodziewa się wznowienia pracy Nord Stream 1 po zakończeniu konserwacji

Komisja Europejska nie spodziewa się, że gazociąg Nord Stream 1 wznowi pracę po 10-dniowym okresie dorocznej konserwacji, którego zakończenie przewidziano na czwartek – podał amerykański dziennik „Wall Street Journal”, cytując komisarza UE ds. budżetu Johannesa Hahna.
19.07.2022

KE: zwrot turbiny gazociągu Nord Stream 1 pozbawia Rosję pretekstu dla ograniczania dostaw gazu

Komisja Europejska wyraziła we wtorek zadowolenie w związku z decyzją władz Kanady o zwrocie do Niemiec po serwisowaniu turbiny gazociągu Nord Stream 1. Podkreśliła, że krok ten usuwa jedną z wymówek stosowanych przez Rosję dla ograniczania dostaw gazu do UE.
12.07.2022

OSW: maleje rola KE w wypracowywaniu wspólnych zasad relacji gazowych UE z Rosją

Maleje rola Komisji Europejskiej w wypracowywaniu wspólnych zasad relacji gazowych UE z Rosją - napisała w opublikowanym w piątek raporcie ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich Agata Łoskot-Strachota. Wskazała jednak, że od kwietnia br. dostawy z Rosji zmniejszyły się w sumie ok. 23 mld m3 surowca.
03.06.2022

W Brukseli nowa propozycja sankcji na ropę z Rosji; miałyby dotyczyć tylko tankowców

Komisja Europejska i prezydencja francuska w UE przedstawiły w weekend nową propozycję dotyczącą nałożenia sankcji na ropę z Rosji, która ma przełamać dotychczasowy brak porozumienia wśród krajów UE. Najważniejsza zmianą jest to, że sankcje ograniczałyby się do ropy transportowanej drogą morską – wynika ze źródeł PAP. To około dwie trzecie transportu rosyjskiej ropy.
29.05.2022

Timmermans: Rosja nie wstrzyma dostaw gazu dla Holandii, Niemiec i Włoch, bo woli trzymać "dużych chłopców" po swojej stronie

Jest bardzo mało prawdopodobne, że Rosja zakręci kurek z gazem takim krajom jak Holandia, Niemcy czy Włochy, uważa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. “Kreml woli trzymać +dużych chłopców+ po swojej stronie, ponieważ to jedyne źródło dochodu, jakie mu pozostało” - powiedział w programie telewizyjnym Buitenhof holenderski komisarz.
23.05.2022

KE: tworzymy wspólną platformę zakupów gazu, by uniknąć konkurencji między państwami UE

UE tworzy wspólną platformę zakupów gazu, by uniknąć konkurencji między państwami członkowskimi. Magazyny gazu muszą być zatłoczone do co najmniej 80 proc., a dostawy gazu przez terminale LNG zwiększone - poinformowała w Sejmie komisarz UE ds. energii Kadri Simson.
26.04.2022

MRiT: KE chce zidentyfikować problemy w łańcuchach dostaw w zw. z wojną na Ukrainie

Do 29 marca aktywna będzie ankieta, w której firmy, zrzeszenia przedsiębiorców czy izby mogą identyfikować zakłócenia w łańcuchach dostaw w związku z inwazją Rosji na Ukrainę - informuje resort rozwoju i technologii. Ankieta prowadzona jest w imieniu Komisji Europejskiej.
25.03.2022

KE analizuje scenariusz potencjalnego wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu do UE następnej zimy

Komisja Europejska analizuje scenariusz całkowitego wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu do UE przyszłej zimy - powiedział w czwartek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.
24.03.2022

Morawiecki chce blokady portów morskich oraz zakazu wpływania statków pod rosyjska banderą

Do kolejnych sankcji i zablokowania handlu z Rosją i wymiany towarowej z tym krajem lądem i droga morską wezwał ponownie Komisję Europejską w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
19.03.2022

KE czeka do 14 stycznia na dokumenty ws. przejęcia przez Orlen Grupy Lotos

Do 14 stycznia 2022 r. PKN Orlen ma przedstawić KE dokumenty związane z przejęciem Lotosu, w tym umowy sprzedaży aktywów wskazanych przez Komisję. W mediach pojawiają się spekulacje dotyczące potencjalnych inwestorów.
11.01.2022

Salvini: UE nic nie robi w sprawie napływu migrantów

Unia Europejska nic nie robi w sprawie napływu migrantów, trzeba go zatrzymać - taką opinię wyraził w sobotę lider koalicyjnej włoskiej Ligi Matteo Salvini. W ten sposób odniósł się do kolejnej fali migracyjnej na wybrzeża Włoch.
06.11.2021

KE: Baltic Pipe to ważny projekt. Komisja gotowa zaangażować się w znalezienie rozwiązania

Baltic Pipe to ważny projekt dla regionu, Komisja Europejska jest gotowa zaangażować się w znalezienie rozwiązania po decyzji Danii w sprawie cofnięcia pozwolenia środowiskowego dla lądowego odcinka gazociągu – przekazało źródło w KE.
07.06.2021

Przewodnicząca KE: Nord Stream 2 nie pomoże w modernizacji Rosji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wyraziła pogląd, że współpraca UE i Rosji w dziedzinie energetyki , w tym budowany obecnie rurociąg Nord Stream 2, nie przyczyni się do modernizacji Rosji i jej gospodarki i nie wywoła przemian w tym kraju.
25.05.2021

KE zatwierdziła polski program o wartości 22,5 mld euro wspierający morskie farmy wiatrowe

Komisja Europejska zatwierdziła w czwartek polski program wsparcia technologii produkcji morskiej energii wiatrowej. Środek ten pomoże Polsce osiągnąć cele w zakresie energii ze źródeł odnawialnych bez nadmiernego zakłócania konkurencji – uzasadniła KE.
20.05.2021

Komisarz UE Johansson: Włochy nie zostaną same w obliczu migracji

Włochy nie mogą być pozostawione same sobie w obliczu migracji - oświadczyła w czwartek komisarz UE do spraw wewnętrznych Ylva Johansson w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica". Dodała, że wraz z rządami krajów Unii pracuje nad systemem relokacji migrantów.
20.05.2021

KE: brak ofert zabrania migrantów z Włoch do innych państw członkowskich UE

Komisja Europejska nie otrzymała dotychczas od państw członkowskich UE żadnych ofert przyjęcia migrantów z Włoch po tym, jak setki ludzi przybyły w weekend łodzią na włoską wyspę Lampedusa - poinformował we wtorek rzecznik KE Adalbert Jahnz.
12.05.2021

Rzecznik Generalny TSUE poparł polskie stanowisko ws. gazociągu OPAL

Opinia Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie gazociągu OPAL potwierdziła konieczność stosowania zasady solidarności energetycznej - oceniło PGNiG. Rzecznik potwierdził tezy wyroku Sądu UE - że decyzja KE ws. OPAL była naruszeniem prawa.
18.03.2021

Europosłowie do KE: podejmijcie działania ws. niewybuchów na dnie Bałtyku

Europosłowie domagają się od KE podjęcia pilnych działań w kwestii neutralizacji i likwidacji niewybuchów i broni chemicznej zalegającej na dnie Bałtyku. List autorstwa eurodeputowanej PiS Anny Fotygi w tej sprawie podpisało 39 europosłów reprezentujących 6 grup politycznych.
16.03.2021

Gdynia pierwszym miastem w Polsce w Green City Accord, inicjatywie KE

Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce przystąpiło we wtorek do porozumienia Green City Accord, zainicjowanego w październiku 2020 r. przez Komisję Europejską. Inicjatywa zrzesza europejskie samorządy zaangażowane w troskę o jakość środowiska.
02.03.2021

Kraje Morza Czarnego: współpraca regionalna w zakresie niebieskiej gospodarki pomoże odbudować się po pandemii COVID-19

Na spotkaniu ministerialnym 11 grudnia, w obecności komisarza Virginijusa Sinkevičiusa, kraje Morza Czarnego zgodziły się zacieśnić współpracę regionalną w zakresie niebieskiej gospodarki. Współpraca ta, nawiązana w 2019 r. w ramach tzw. Wspólnej agendy morskiej, powinna zwiększyć synergię między krajami i sektorami oraz przyniesie korzyści całemu regionowi.
29.12.2020

Rada AGRIFISH przyjmuje uprawnienia do połowów na 2021 r. dla północno-wschodniego Atlantyku i stad głębinowych

Na podstawie wniosku Komisji Europejskiej, Rada uzgodniła dziś uprawnienia do połowów na 2021 r. dla stad ryb zarządzanych przez UE. Rada przyjęła również trzymiesięczne tymczasowe rozwiązanie zaproponowane przez Komisję w celu zapewnienia uprawnień do połowów w wyjątkowych okolicznościach wciąż toczących się negocjacji w sprawie przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią.
17.12.2020

Wyznaczanie kursu dla zrównoważonej błękitnej planety - Międzynarodowe Forum Zarządzania Oceanami UE

W dniach 14-16 grudnia 2020 r.Komisja Europejska i Europejska Służba Działań Zewnętrznych wraz z zainteresowanymi stronami na całym świecie omawiają wyzwania związane z oceanami.
15.12.2020

Komisarz Sinkevičius promuje politykę „zerowej tolerancji” dla niezrównoważonych połowów

W piątek, 11 grudnia, komisarz europejski ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijus Sinkevičius był współgospodarzem wydarzenia z okazji 10. rocznicy przyjęcia rozporządzenia w sprawie połowów NNN. Rozporządzenie ma na celu zapobieganie nielegalnym, nieraportowanym i nieuregulowanym połowom, powstrzymywanie ich i eliminowanie.
14.12.2020

Komisja Europejska przyjęła wstępne porozumienie polityczne w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EMFAF)

Komisja, Rada i Parlament Europejski osiągnęły tymczasowe porozumienie polityczne w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EMFAF) na lata 2021–2027. Zgodnie z celami Europejskiego Zielonego Ładu i celu zrównoważonego rozwoju nr 14, zapewnia on ambitny pakiet wsparcia na rzecz zrównoważonego rybołówstwa i akwakultury, rozwoju lokalnych społeczności przybrzeżnych, promowania zrównoważonej niebieskiej gospodarki, wdrażania polityki morskiej UE na rzecz bezpiecznych i zrównoważonych mórz i oceanów oraz mi
07.12.2020

KE zatwierdziła polski program wsparcia firm dotkniętych pandemią

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że zatwierdziła polski program wsparcia firm dotkniętych epidemią koronawirusa o wartości około 1 miliarda 200 mln zł. Ma z niego skorzystać ok. 300 tys. przedsiębiorstw.
16.11.2020

KE proponuje kwoty połowów na Atlantyku i Morzu Północnym na 2021 r.

Komisja Europejska opublikowała we wtorek propozycję limitów połowu ryb na Atlantyku i Morzu Północnym na 2021 r. W przypadku większości stad proponuje ograniczenie połów w przyszłym roku.
28.10.2020

Bezpieczeństwo morskie UE: od strategii do działania

Europejskie bezpieczeństwo morskie znacznie się poprawiło w ostatnich latach w kilku wymiarach, takich jak współpraca międzynarodowa lub regionalna, wymiana informacji, rozwój zdolności, zarządzanie ryzykiem i szkolenia.
27.10.2020

Budowa energetyki atomowej w Polsce będzie wymagała zgód KE

Budowa energetyki jądrowej w zakładanej przez rząd formule będzie wymagała zgód Komisji Europejskiej na pomoc publiczną. Według branży jądrowej, jest za wcześnie, by przesądzać jak Komisja podejdzie do polskiej propozycji pomocy dla energetyki jądrowej.
25.10.2020

Pod koniec roku do KE trafi Krajowy Plan Odbudowy

Będziemy chcieli jak najszybciej, nawet z końcem roku przedstawić, Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Liczymy, że na początku przyszłego roku unijne pieniądze trafią do gospodarki.
27.09.2020

18,9 mld euro dotacji dla Polski z funduszu odbudowy

18,9 mld euro dotacji przypadnie Polsce z funduszu odbudowy w latach 2021-2022, a w roku 2023 r. dodatkowe do 4,1 mld euro - wynika z kalkulacji przedstawionych dziś przez Komisję Europejską.
17.09.2020

KE proponuje zwiększenie celu redukcji emisji do 2030 r. co najmniej do 55 proc.

Komisja Europejska proponuje zwiększenie celu redukcji emisji do 2030 r. z 40 do co najmniej 55 proc. w odniesieniu do poziomu z 1990 r. - poinformowała w Parlamencie Europejskim szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen.
16.09.2020

Morze Bałtyckie: KE przyjmuje sprawozdanie w sprawie planu wieloletniego

Przed jesiennymi negocjacjami w sprawie uprawnień do połowów na 2021 r. komisja przyjęła sprawozdanie podsumowujące plan wieloletni (MAP) dla Morza Bałtyckiego.
15.09.2020

KE: nie prowadzimy procedury ws. przekopu Mierzei, lecz oceny środowiskowej

Komisja Europejska nie prowadzi procedury o naruszenie prawa UE konkretnie ws. projektu przekopu Mierzei Wiślanej, tylko w związku z nieprzestrzeganiem przez Polskę przepisów dotyczących oceny oddziaływania na środowisko - poinformowała dziś rzeczniczka KE Vivian Loonela.
11.09.2020

Wyraź swoją opinię w ramach misji UE na rzecz zdrowych mórz i oceanów!

Zależy Ci na naszych oceanach i morzach i masz świetny pomysł, jak je wspierać? W takim razie Unia Europejska szuka właśnie ciebie!
02.09.2020

Znamy rekomendacje Komisji Europejskiej dla Morza Bałtyckiego. Teraz decyzja w rękach ministrów

Organizacje pozarządowe wzywają rządy państw UE z regionu Morza Bałtyckiego do przyjęcia większości propozycji opublikowanych przez Komisję Europejską ws. bałtyckich limitów połowowych na rok 2021, a także do zwiększenia wysiłków, w celu zakończenia nadmiernych połowów bałtyckiego śledzia w zachodniej części Bałtyku.
01.09.2020

Propozycje kwot połowów na Bałtyku w 2021 roku

Komisja Europejska przedstawiła dzisiaj propozycję dotyczącą uprawnień do połowów w Morzu Bałtyckim na przyszły rok. Wniosek przewiduje m.in. zmniejszenie o 70 % kwoty połowowej we wschodnim stadzie dorsza.
28.08.2020

Michel i Von der Leyen w PE: porozumienie ze szczytu jest przełomem

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i szefowa KE Ursula von der Leyen przekonywali w PE, że porozumienie na szczycie jest przełomem dla UE. Przyznali jednak, że w kwestii finansowania nauki i zdrowia nie udało się osiągnąć tyle, ile zakładano.
23.07.2020

KE zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł funduszy UE na wsparcie firm

Komisja Europejska zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł z funduszu Inteligentny Rozwój na wsparcie firm oraz naukowców w celu przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
20.07.2020

UE rozpoczyna konsultacje w sprawie polityki wobec Arktyki

Komisja Europejska i Europejska Służba Działań Zewnętrznych wspólnie rozpoczęły dziś konsultacje społeczne w sprawie dalszych działań w zakresie polityki Unii Europejskiej wobec Arktyki.
20.07.2020

Komisarz Sinkevičius ogłasza większą przejrzystość swoich propozycji dotyczących uprawnień do połowów

Wczoraj komisarz ds. Środowiska, Oceanów i Rybołówstwa Virginijus Sinkevičius ogłosił, że Komisja zwiększy przejrzystość procesu negocjacyjnego w sprawie rocznych uprawnień do połowów (lub całkowitych dopuszczalnych połowów (TAC) i kwot).
17.07.2020

Zielony Ład zagrożony? KE daje tylko 3 proc. potrzebnych funduszy

Już 17 lipca przywódcy krajów Wspólnoty spotkają się w Brukseli, aby na nadzwyczajnym szczycie dyskutować o budżecie oraz funduszu odbudowy na lata 2021-2027. Środki mają być przeznaczone na walkę z kryzysem, jaki dotknął wiele krajowych gospodarek w wyniku pandemii. Komisja Europejska zadeklarowała, że znaczna część tej kwoty będzie wspierać zielone inwestycje, wokół których mają powstać m.in. nowe miejsca pracy. Przy okazji ma to wspierać realizację zadań zapisanych w Europejskim Zielonym Ładzie, przewidujących osiągnięcie neut
15.07.2020

Morawiecki: po czerwcu sytuacja budżetowa w Polsce przekroczyła oczekiwania KE

Sytuacja budżetowa w Polsce, po czerwcu przekroczyła oczekiwania Komisji Europejskiej; KE i instytucje międzynarodowe potwierdzają bardzo dobry stan, bardzo dużą siłę polskich finansów publicznych - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
10.07.2020

Komisja rozwoju regionalnego PE za powołaniem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Komisja rozwoju regionalnego Parlamentu Europejskiego opowiedziała się w poniedziałek za powołaniem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który ma służyć wsparciu finansowemu regionów najbardziej dotkniętych transformacją energetyczną.
06.07.2020

KE zaprasza do składania wniosków dot. nowowczesnych technologii niskoemisyjnych

Komisja Europejska (KE) ogłosiła dziś zaproszenie do składania wniosków w ramach funduszu innowacyjnego, dotyczących przełomowych technologii w dziedzinach energii ze źródeł odnawialnych, energochłonnych sektorów przemysłu, magazynowania energii oraz wychwytywania, a także wykorzystywania i składowania CO2, poinformowała Komisja.
03.07.2020

Linar Sp. z o.o.

TECHNIKA PODNOSZENIA I MOCOWANIA ŁADUNKÓW, OSPRZĘT KOTWICZNY
zawiesia,zawiesia linowe,zawiesia łańcuchowe,zawiesia pasowe,zawiesia wężowe,slingi,stropy,szakle,szekle,liny stalowe,liny dźwigowe,wciągniki,wciągarki,haki,zblocza,bloki linowe,trawersy,uchwyty do blach,uchwyty do beczek,przęsła kotwiczne,szakle Kentera,renery,łańcuch,łańcuch kotwiczny,łańcuchy kotwiczne,łańcuch okrętowy,łańcuchy okrętowe,kotwice,krętliki,osprzęt kotwiczny,osprzęt okrętowy,ściągacze portowe,sprzęt do ształowania,końcówki linowe,końcówki klinowe,sockety,śruby rzymskie,uchwyty specjalistyczne,napinacze łańcuchowe,napinacze pasowe,liny nierdzewne,liny dźwigowe liny do suwnic,liny do żurawi,zawiesia do HDS

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o.

Jesteśmy brokerem ubezpieczeniowym, który specjalizuje się w ochronie organizacji z sektora gospodarki morskiej.
broker ubezpieczeniowy,programy ubezpieczeniowe,audyt ryzyka,ubezpieczenia morskie,ubezpieczenia stoczniowe,ubezpieczenia jednostek pływających,ubezpieczenia transportowe,ubezpieczenia CARGO,ubezpieczenia jachtów,ubezpieczenia platform wiertniczych,ubezpieczenia farm wiatrowych,ubezpieczenie OC Armatora,ubezpieczenie OC Projektanta Statków

Bota Technik

marine propulsion service,marine propulsion systems,napędy morskie,overhauls,maintanance,retrofits,serwis napędów morskich,Jastram GmbH & Co.,KEMEL Company,Jastram Engineering,VULKAN Couplings,Masson Marine,Zamech,ABB Zamech,propulsion,rudder,śruby nastawne,przekładnie,silniki strugowodne,stery azymutalne,łożyska linii wałówmarine gear service,thruster service,cpp propeller service,seals service,bonding service,seals marine propulsion equipment devices,water jet seals and service,marine couplings,offshore,shaft seals,seals service shaft seals,cardan shaft,water shaft seals,bonding shaft seals,serwis sterów strumieniowych,serwis pędników strugo wodnych,serwis śrub napędowych nastawnych,serwis uszczelnień,serwis przekładni napędu głównego i pomocniczego,serwis sprzęgieł SKF,serwis sprzęgieł podatnych gumowych,dokowe remonty układów napędowych,remonty dokowe linii wałów,układy sterowania sterami strumieniowymi,nadzory,maszyny sterowe,trzony sterowe,regeneracja płatów śrub

NGL3D measurements

nglmachining,ngl machining,pomiary przestrzenne; pomiary 3D,pomiary,pomiary tachimetryczne,tachimetr,laser tracker,laser tracker FARO,ramię pomiarowe,ramię pomiarowe FARO,pomiary konstrukcji stalowych,pomiary przestrzenne,metrologia,matrologia przemysłowa,pomiary laserowe

HYDROSHIP

hydraulika siłowa, pneumatyka, mechanika precyzyjna
instalacje hydrauliczne,hydraulika siłowa,remonty dzwigów hydraulicznych,prefabrykacja rur,obróbkę metali,toczenie,frezowanie,szlifowanie płaszczyzn,remonty maszyn i urządzeń hydraulicznych,pneumatyka,mechanika precyzyjna,automatyka,projektowanie i modernizacja układów napędu sterowania hydraulicznego,hydraulika okrętowa,hydraulika morska,hydrobalasting,

FEM4CAD Sp. z o.o.

analiza hydrodynamiczna, określenie obciążeń środowiskowych wywołanych wiatrem, falami i prądem, wytrzymałości konstrukcji kadłuba, offshore, offshore wind, wspomaganie biur konstrukcyjnych w zakresie projektowania konstrukcji, wyboczenia konstrukcji, ocena wytrzymałości konstrukcji kadłubów i obiektów offshorowych, szacowania wytrzymałości zmęczeniowej, wyznaczania obciążeń środowiskowych i odpowiedzi układu na falowanie morskiej, analizy dynamiczne, analizy akustyczne, analiza drgań własnych, analiza drgań wymuszonych, analiza z zakresu elektromagnetyzmu, analiza z zakresu termiki, badania laboratoryjne materiałów, analiza wytrzymałości nóg i systemów podnoszenia, szczegółowa analiza zmęczeniowa, analiza hydrodynamiczna, globalna analiza wytrzymałości konstrukcji w pozycji podniesionej, seakeeping w warunkach pływania, site specific assessment, analiza obciążeń udarowych

Portrezerwa Sp. z o.o.

Specjaliści od kompleksowych przeładunków w portach morskich.
przeładunki ,przeładunki w portach ,przeładunki portowe ,załadunek towarów drobnicowych ,załadunek towarów drobnicowych na statek ,usługi związane z formowaniem towarów w kontenerach ,usługi przeładunkowe ,usługi portowe ,przeładunek kontenerów ,przeładunki kontenerów ,usługi trymerskie ,przeładunki obiektów wielkogabarytowych w relacji burta-plac/ plac-burta ,przeładunki drobnicy ,załadunek towaru w porcie ,rozładunek towaru w porcie ,obsługa ładunków masowych ,usługi operatorów na koparki ,usługi operatorów na koparki jednonaczyniowe ,usługi operatorów na koparko- zwałowarki ,usługi operatorów na koparko-ładowarki ,usługi operatorów na żurawie statkowe ,usługi operatorów na żurawie samojezdne ,usługi operatorów na suwnice ,usługi operatorów na wózki jezdniowe ,usługi operatorów na reachstacker-y ,usługi operatorów na ładowarki kołowe ,usługi operatorów na ładowarki teleskopowe ,kierowcy do przewozu kontenerów ,outsoursing ,outsoursing pracowniczy ,kompleksowa usługa przeładunku

Cargotec Poland Sp. z o.o. KALMAR

kalmar,cargotec,załadunek,wyładunek,transport ładunków,załadunek towarów na lądzie,załadunek towarów na morzu,wyładunek towarów na lądzie,wyładunek towarów na morzu,maszyny do przeładunku kontenerów,automatyka portowa,maszyny do automatyki portowej,obsługa kontenerów,maszyny portowe,przeładunek towarów,załadunek towarów,hiab,żurawie,obsługa ładunków,reachstacker,wóz widłowy,wózek widłowy,ciągnik terminalowy,suwnica kontenerowa,Wozy widłowe dużych udźwigów,Ciągniki terminalowe,Wozy podsiębierne

Bałtycka Akademia Umiejętności

kursy,szkolenia,kurs,szkolenie,SRC,VHF,SEP,kurs elektroenergetyczny,radiotelefonista VHF,kurs cumowników,cumownik,starszy cumownik,rigger,kurs rigger,kurs lukowych,lukowy,hakowy,wózki jezdniowe,BAU,Bałtycka Akademia Umiejętności,psychotesty,badania psychotechniczne,żurawie pływające,żuraw wieżowy,żurawie,żuraw,suwnica,kurs na suwnicę,suwnicowy,operator,konserwator,Reachstacker,RTG,STG,kurs na żurawie,żuraw jezdniowy,żuraw samojezdny,szkolenia na żurawie,operator żurawia,żuraw statkowy,żuraw szynowy,wozy kontenerowe,wózek widłowy,wozy podsiębierne,kurs na wózki widłowe,kurs na wózki jezdniowe,wózki widłowe,BHP,kursy BHP,minimum sanitarne,szkolenie na obsługę dźwigu towarowo osobowego,obsługa dźwigu towarowo osobowego,marynarze,żeglarze,kursy dla marynarzy,kursy dla żeglarzy,starszy marynarz,marynarz wachtowy,oficer,oficer ochrony statku,HAZMAT. celne,odprawa celna,zagadnienia,morski,marynarz

Zremb Chojnice S.A.

Producent konstrukcji stalowych i kontenerów.
konstrukcje stalowe,kontenery offshore,kontenery,kontenery dla przemysłu offshore,przemysł offshore,baskety,mudskip,transport szlamu morskiego,magazynowanie szlamu morskiego,kontenery rurowe,kontenery ładunkowe,kontenery i platformy na wyposażenie wojsk,kontenery na odpady radioaktywne

Seaway 7

A listed, pure-play renewables company focused on bottom-fixed offshore wind.
instalacja kabli podmorskich ,konserwacja kabli podmorskich ,instalacja fundamentów turbin wiatrowych ,fundamenty turbin wiatrowych ,morskie farmy wiatrowe ,usługi instalacyjne w sektorze odnawialnych źródeł energii ,seaway7 ,seaway 7 ,energetyka odnawialna ,heavy lifting ,instalacje kabli podmorskich ,EPCI ,T&I ,konstrukcje offshore ,instalacja stacji transformatorowych ,subsea7 ,subsea 7 ,inter array grid ,Jacket ,piling ,monopile ,palowanie ,substation

Wilhelmsen Port Services Sp. z o.o.

Ships Agency (Full agency, Husbandry, Protective Agency, Bunker Call Agency, Hub Solutions, Dry Docking, Cruise Services, Offshore Projects)

Żaglownia Strong Sails

żaglownia,żaglownie,szycie żagli,żagle,żagiel,żeglarstwo,sail,sails,strong sails,pokrowce,lazy jacki,piana kompensująca,żaglomistrz,remonty żagli,wiatrochrony,naszywanie uv,reklama na żaglach,grot,fok,sztaksel,genaker,spinaker,znaki klasowe,numery rejestracyjne,loga na żaglu,usługi takielarskie,dodatkowy ref,icki,pasy trymowe

Baltic Shipping Agency Ltd Sp.z.o.o.

Agencja portowa
Agenci okretowi,załogowi,maklerzy morscy,brokerzy morscy,broker,agenci morscy,frachtowanie,obsługa statków,

Komet Zakład Produkcyjno-Usługowy Sp. z o.o.

konstrukcje spawane,obróbkę mechaniczną,palenie blach plazmą cyfrową,wyposażenie okrętowe,zbiorniki wstawiane,zbiorniki okrętowe (wg katalogu CTD),włazy okrętowe wszystkich typów,włazy okrętowe płaskie z pokrywami do śrub,krągłe i owalne (wg PN-89/W/88031),włazy okrętowe z pokrywami: z zamknięciami klinowymi (PN-84/W-88027),z zamknięciami śrubowymi (PN-88W-88024),okrętowe głowice wentylacyjne nawiewno-wyciągowe (BN-91/3723),odpowietrzniki pokładowe okrętowe z zamknięciami kulowymi,bez zamknięć kulowych,drabiny okrętowe (BN-84/3713-01),schody stalowe pokładowe (czarne i ocynk),schody stalowe siłowni (czarne i ocynk),przejścia grodziowe,korytka kablowe,szyny kablowe,przejścia tulejowe,stójki wszystkich typów,pachoły,korki denne,obejmy,uchwyty,przemysł stoczniowy,wyposażenie siłowni okrętowych,zbiorniki olejowo-wodne z zaworami i płynowskazami,schody pokładowe i maszynowe,kraty pomostowe (greting),włazy i luki pokładowe.

Gospodarka Morska Sp. z o.o. - portal GospodarkaMorska.pl

Twój portal morski
portal morski,vortal morski,wortal morski,serwis morski,katalog morski,katalog firm morskich,giełda morska,informator morski,przegląd morski,media morskie,newsletter morski,mailing morski,wydarzenia morskie,artykuły morskie,publikacje morskie,opracowania morskie,wyszukiwarka morska,wiadomości morskie,analizy morskie,kalendarium morskie,imprezy morskie,ewenty morskie,przetargi morskie,sympozja morskie,konferencje morskie,zjazdy morskie,targi morskie,wystawy morskie,prezentacje morskie,reklamy morskie,reklama morska,marketing morski,literatura morska,edukacja morska,latarnie morskie,latarnia morska,transport morski,spedycja morska,logistyka morska,kontenery morskie,porty morskie,terminale morskie,szkoły morskie,kursy morskie,szkolenia morskie,przemysł rybny,przetwórstwo rybne,ceryfikaty morskie,rzeczoznawstwo morskie,ubezpieczenia morskie,doradztwo morskie,crewing,praca na morzu,budownictwo morskie,przemysł morski,przemysł stoczniowy,przemysł jachtowy,przemysł offshore,żegl

Mar-Yard Ltd Sp. z o.o

Agenci morscy.
agenci morscy,husbandry agents,maklerzy morscy,mar,mar-yard,przedstawicielstwo armatorskie,shipbrokers,shipbuilding,shiprepair,shipyard,shipyard agency,yard

INCHCAPE SHIPPING SERVICES POLAND Sp z o.o.

Agent żeglugowy
- agent żeglugowy - frachtowanie - broker żeglugowy - shipbroker - shipbrokers

NAVIGIUM-Marine Technical Service

Shipyard,Ship Repairs,Shiprepairs,Broker,Ship Repairs Broker,Shipyard Representation,Shipyard Representatives,Shipyard Agency,Shipyards Agent,Shipping Agent,Port Agency Network,Port Agent,Dry Docking,Drydocking,Conversion,New Building,Ship Conversion,Ship New Building,New Building Contracting,Afloat repairs,Port Repairs,Worldwide,

DOZAMET

maszyny i urządzenia odlewnicze urządzenia i usługi dla przemysłu stoczniowego elewatory,przenośniki konstrukcje stalowe spawane odlewy żeliwne z żeliwa sferoidalnego i szarego od 1kg do 8 ton cięcie plazmowe obróbkę skrawaniem usługi projektowe doradztwo techniczne sporządzanie dokumentacji technicznej remonty maszyn i urządzeń

JACQUET POLSKA Sp. z o.o.

Stale specjalne i narzędziowe normalizowane i ich półwykończone produkty Stale chromoniklowe Stale chromoniklowomolibdenowe Stal nierdzewna Stale odporne na korozję Stale nierdzewne na kotły i urządzenia ciśnieniowe Wlewki żelaza i stali oraz kęsy żelazowe i stalowe obrabiane na gorąco Blacha i taśma stalowa,nierdzewna walcowana na gorąco,gorącowalcowana Płaskowniki stalowe nierdzewne Bloki żelaza i stali,pręty,kształtowniki,szyny,obręcze walcowane,stalowe kształtowniki,stal na obudowy Bloki(walcówki),stal nierdzewna Pręty ze stali nierdzewnej kwadratowe Pręty ze stali nierdzewnej walcowane na gorąco (gorącowalcowane) okrągłe Kształtowniki walcowane ze stali nierdzewnej Kształtowniki walcowane stalowe,kwadratowe Kształtowniki walcowane stalowe okrągłe Kształtowniki stalowe zimnowalcowane Kształtowniki stalowe gorącowalcowane Rury okrągłe i kwadratowe z żelaza i stali ciągnione i zwijane Walcówka. Drut stalowy ciągniony,stal zbrojeniowa Żelazna i stalowa blacha magne

ZAKŁAD BUDOWY URZĄDZEŃ DŹWIGNICOWYCH ZBUD Sp. z o.o.

Suwnice,żurawie,zawiesia,wciągarki,przeciągarki,liftket,konstrukcje stalowe,wciągniki,zbud,offshore,przemysł offshore,

YACHT OFFICE

Ships and boats brokerage
Ships and boats brokerage,maritime services,sprzedaż jachtów,sprzedaż statków,shipbroker,shipbrokers,

TECHNIKA PODWODNA Sp. z o.o.

oświetlenie podwodne typu HID,bojki deco,worki wyporowe,skafandry,płetwy,maski,fajki,jackety,skafandry mokre,komputery nurkowe,przyrządy pomiarowe,sprzęt nurkowy

EUROMAL Sp. z o.o.

świadczenie usług czyszczenia i malowania statków,konstrukcji stalowych,elementów wyposażenia i obiektów lądowych,stalowych,Czyszczenie mechaniczno-ręczne powierzchni stalowych,Czyszczenie strumieniowo-ścierne urządzeniami APR-600,Czyszczenie strumieniowo-ścierne urządzeniami,Munkebo,Clemco,Czyszczenie strumieniowo-ścierne w obiegu zamkniętym,urządzeniami Vacu-blast i Blastrac,Malowanie \"na gorąco\" urządzeniami DuoMix 333 w zabudowie kontenerowej,Czyszczenie i malowanie statków,Czyszczenie i malowanie elementów wyposażenia,statków i inne,Czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,Czyszczenie i malowanie obiektów lądowych,stalowych,Malowanie ręczne i aparatami hydrodynamicznymi,dzierżawa urządzeń np. sprężarki,urządzenia do czyszczenia powierzchni stalowych do klasy,aparaty do malowania hydrodynamicznego,urządzenia do odkurzania,powierzchni przemysłowych typu PIAB.

Gemini Ryszard Bobrowski

laminat,węgiel,carbon,kevlar,żywice,żagle,kadłub,smocze łodzie,finishing,dragon boat,jachty,sandwich,gemini,jachty przekładkowe,biegnąca po falach,running on waves,łodzie,motorówka,maszt,remonty łodzi,remonty jachtów,łodzie motorowe,budowa jachtów,budowa łodzi,budowa jachtów morskich

Polsteam Frachtowanie Sp.z.o.o.

brokerzy morscy,spedytorzy morscy,transport morski,pżm,polsteam,maklerzy morscy

POLFRACHT Spółka z o.o.

polfracht fracht morski agencja żeglugowa frachtowanie kontenery morskie shipbroker shipbrokers

Morex Sp z o.o.

Śledź mrożony,Czarniak,Dorsz bałtycki,Halibut,Karmazyn,Kergulena,Łosoś,Makrela,Mintaj,Miruna,Morszczuk,Nototenia,Panga,Plamiak,Sandacz,Sola,Śledź,Tilapia,Trewal,Węgorz,Filety śledziowe w oleju,Śledź w sosie pomidorowym,Śledź po Gdańsku w oleju,Filety z makreli w oleju,Filety z makreli w sosie pomidorowym,Szprot podwędzany w oleju,Szprot popularny w sosie pomidorowym,Szprot CARO w oleju,Makrela w oleju,Makrela w sosie pomidorowym,Sałatka pikantna z makreli,Paprykarz szczeciński,Filety z makreli w sosie pomidorowym,Szprot podwędzany w oleju,Filety z makreli w oleju,Tuńczyk kawałki w oleju,Tuńczyk kawałki w sosie własnym.

Anchor Agents & Shipbrokers Sp. z o.o.

shipbroker,shipbrokers

ATK

atk,atk krupa,at krupa,krupa,cieplewo,owiewki,plexi,drzwi zejściowe gięte suwane,drzwi zejściowe proste do łodzi,okna kabin prysznicowych,okna przyczep kempingowych,osłony mebli wystawowych i biurowych,elementy gięte,podstawki,atk,wyposażenie jachtów,wyposażenie łodzi,usługi typu cięcie,gięcie,szlifowanie,frezowanie,polerowanie,matowienie -plexi.

C&T Marine Consultants Co. Ltd.

crewing,praca dla marynarzy,praca na morzu,•Crew recruitments,•Supplying flying repair squads,•Clearance & protection agency services in all Polish ports,•Liner agency services,•Ship / cargo brokerage,•Ship repairs,•Sale and purchase of second hand tonnage,•Supplying crews alongside vessels in all North European ports,by minibuses.

Spaw-Kon Tomasz Burak

Prace montażowe i spawalnicze przy remontach i przebudowie statków, barek i łodz
prace spawalnicze,spawanie,konstrukcje stalowe,prace montażowe,przebudowa statków,przebudowa łodzi,spawanie statków,spawanie łodzi,spawanie barek,KEMPPI,LINCOLN-ELECTRIC,METABO,

Stalkone Sp. z o.o.

Stalkone,usługi rusztowaniowe,montaż rusztowań,demontaż rusztowań,dzierżawa rusztowań,regeneracja rusztowań,konstrukcje stalowe,remonty maszyn i urządzeń okrętowych,hydraulicznych,mechanicznych,obróbkę skrawaniem,wyposażenie dla rolnictwa

Exerters

ChartWorld eGlobe G2,ECDIS,kurs ECDIS,type-specific,Japan Radio Company,JRC,Transas. Navi-Sailor,SAM ECDIS,Consilium ECDIS,Raytheon Anschutz,imtech,Chartworld,Martek,Kelvin Hughes,iECDIS,Maris,Sperry Marine,Simrad,Tokyo Keiki,Seven Cs,7cs,JAN-9201,JAN-901,MFD

Marine Works

KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH
Marine Works,Generatory Morskie,Odsalarki wody morskiej,Śruby Napędowe,Klimatyzacje,Systemy Sanitarne,Elektryka Pokładowa,Sterowania Hydrauliczne,Systemy Antywibracyjne,ZF Marine,Selden,Volvo Penta,Dometic,Parker Sea Recovery,Mercruiser,Mercury,Mase Generators,HRO Horizon Reverse Osmosis,Kabola Heating,EXIDE,Martyr,Roca,Parker Racor,RWO Veolia,odsalarki

KONECRANES Sp. z o.o.

Żurawie i suwnice dla portów, terminali przeładunkowych i stoczni
żurawie,suwnice,żurawie portowe,suwnice portowe,wózki podnośnikowe,wózki podnośnikowe do pełnych kontenerów,wózki podnośnikowe do pustych kontenerów,reach stacker

Afro Consulting & Trading Ltd Sp.z.o.o.

Agenci okętowi,maklerzy morscy

Navikon Engineering Ltd

steel workers,painters / blasters,plumbers mechanics,electricians

Crusoe Consulting Krzysztof Wacławek

kursy specjalistyczne i weekendowe

Żagle Forkis - Dariusz Migacz

żaglownia,szycie żagli,żaglownie,naprawa żagli,naprawy żagli,żagle,spinaker,genaker,grot,fok,genua,żaglomistrz,śląsk,rybnik,zwonowice,szkutnictwo,usługi szkutnicze

Marine Center Sp. z o.o./ EVAC

Ballast Water Treatment Systems, Marine Grow Prevention, Impressed Current Cathodic Protection, Sanitary and Waste Treatment Systems, Pumps, Heat Exchangers, Fresh Water Makers – reverse osmosis, Steering gears and deck equipment, Propulsion, Oil separators, Racor Filters,Wytwornice wody pitnej i użytkowej,Klimatyzacje wody lodowe,Agregaty grzewcze,dysze korta,EVAC,parker,ZF,blokland,cirkor,cathelco,RWO VEOLIA

PROWAVE

czarter,sprzedaż jachtów,jachty,serwis jachtów,zimowanie,wodowanie,slipowanie,malowanie,antyfuling,serwisowanie jachtów,dostarczanie jachtów,transprot jachtów,wyposażenie jachtów,kompozyty,dostawa kompozytów,produkcja laminatów,produkcja jachtów,produkcja motorówek,agent,broker jachtowy,wyposażenie żeglarskie,odzież żeglarska,regaty,eventy regatowe,zawody dla firm,imprezy firmowe,wakeboard,SUP,kajaki,imprezy morskie,wieczory na jachcie,treningi regatowe,treningi żeglarskie,pływanie turystyczne,marina,miejsce w marinie,miejsce w porcie,Selden,Harken,Dometic,Vector Sails

Logistyka i hokej pod jednym dachem. Nowy Magazyn MAG w Gdańsku otwarty

Nowy, potężny magazyn Morskiej Agencji Gdynia zlokalizowany w CTPark Gdańsk, został wczoraj oficjalnie otwarty. Przestrzeń wprowadza szereg nowoczesnych rozwiązań logistycznych i okazję do nietypowej integracji załogi. Uroczystość nie ograniczyła się do tradycyjnego przecięcia wstęgi – zamiast tego gospodarz zaskoczył gości dynamicznym pokazem sportowym.
25.04.2024

Otoczenie ekonomiczne inwestycji offshore

Podczas konferencji „Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie” rozmawialiśmy z Ewą Kruchelską, wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej CRIST, o otoczeniu ekonomicznym i kryteriach bankowalności projektów morskich elektrowni wiatrowych.
15.04.2024

Rola ubezpieczycieli w rozwoju polskiego offshore wind

„Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie” to wydarzenie poświęcone często pomijanemu aspektowi rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym. Podczas konferencji rozmawialiśmy z Tomaszem Librontem, prezesem zarządu Smartt Re, o roli instytucji ubezpieczających w budowaniu nowego sektora polskiego przemysłu.
05.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0

W poniedziałek w Sopocie rozpoczęła się konferencja Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie. Wydarzenie poświęcone jest w dużej mierze często pomijanemu aspektowi rozwoju branży – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym.
15.03.2024

DEME Offshore o potencjale energetyki morskiej w Polsce

Dynamiczna ekspansja sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce przyciąga zainteresowanie największych, międzynarodowych graczy. Wśród prelegentów tegorocznej konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies znalazł się Bas Nekeman, Business Unit Director for Offshore Wind in Northern Europe w DEME Offshore, który podzielił się z nami wglądem w potencjał rozwoju na krajowym rynku.
17.11.2023

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi o zarządzaniu ryzykiem w branży morskiej

O zaangażowaniu STBU w sektor gospodarki morskiej oraz o uczestnictwie w targach Baltexpo rozmawialiśmy ze Zbigniewem Foltyńskim, dyrektorem zarządzającym spółki.
30.10.2023

Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Rodzinny piknik na terenie terminala kontenerowego

W ubiegłą niedzielę terminal kontenerowy Baltic Hub gościł mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza dzielnic Stogi, Przeróbka i Krakowiec-Górki Zachodnie na imprezie Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Była to niecodzienna sposobność, by odwiedzić teren tego strategicznego punktu logistycznego nad Bałtykiem.
08.09.2023

Baltic Hub wyznacza kurs na lepszą przyszłość. Podsumowanie pierwszej edycji konkursu grantowego Busole

Poprzez realizację konkursu Busole terminal ugruntował swoją pozycję wiodącego lokalnego obywatela Gdańska.
31.03.2023

Symulator szkoleniowy reachstackera w VR. Jak może zaoszczędzić Twoje pieniądze?

Trening symulacyjny znany jest ze zwiększania bezpieczeństwa procesu szkoleniowego i zwiększania jego efektywności. Jednak w czasach inflacji, wojny i niepewności gospodarczej warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku przemawiającym na korzyść symulatorów treningowych VR. Mogą one znacznie obniżyć koszty szkoleń.
25.01.2023

W Baltic Hub w Porcie Gdańsk startuje budowa trzeciego nabrzeża kontenerowego

Choć pierwsze prace zaczęły się już wcześniej, to 28 listopada 2022 roku oficjalnie ruszyła budowa T3 – trzeciego nabrzeża głębokowodnego w terminalu kontenerowym Baltic Hub w Porcie Gdańsk.
28.11.2022

Port Kołobrzeg: przeładunek żelazokrzemu

Port Handlowy Kołobrzeg poinformował, że w ostatnim czasie przeładowane zostało 2800 ton żelazokrzemu.
07.11.2022

USS Kearsarge zawinął do Portu Gdynia

Około godziny 7.00 w środę 14 września amerykański desantowiec USS Kearsarge przepłynął przy główkach Portu Gdynia by zacumować przy Nabrzeżu Francuskim. Okręt będzie w Gdyni do poniedziałku 19 września.
14.09.2022

Port Gdańsk – 5 km nowych i zmodernizowanych nabrzeży już w eksploatacji

Budowa 5 kilometrów nowych nabrzeży oraz modernizacja ponad 7 kilometrów toru wodnego w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku to jedna z najważniejszych inwestycji w Porcie Gdańsk w ostatnich latach. Pozwala ona na pokaźne zwiększenie możliwości przeładunkowych portu.
28.06.2022

Prezes Portu Gdańsk na temat rozwoju i inwestycji

Rozmowa na temat rozwoju offshore i budowy terminala instalacyjnego, najnowszych inwestycji i zarządzaniu portem z Łukaszem Greinke, prezesem Portu Gdańsk.
09.03.2022

DCT Gdańsk zmodernizował kolej. To krok w stronę ekologicznego transportu [WIDEO]

DCT Gdańsk zakończył rozbudowę jednego z największych w Europie kolejowych terminali kontenerowych o przepustowości 750 tys. TEU (kontenerów 20-stopowych). Nowa inwestycja otwiera możliwości rozwoju na rynkach śródlądowych, które nie mają dostępu do morza oraz stanowi efektywną ekonomicznie i ,,zieloną” alternatywę dla klientów DCT Gdańsk.
24.01.2022

Port Gdańsk z historycznym rekordem przeładunków - 53,2 mln ton: "Mamy bardzo duże aspiracje"

W Porcie Gdańsk w 2021 r. w sumie przeładowano 53,2 mln ton towarów. W porównaniu do poprzedniego roku stanowi to 11 proc. wzrost. 
18.01.2022

W stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni zwodowano statek rybacki dla duńskiego armatora Lynge Fiskeri A/S

Zwodowany 15 listopada statek rybacki Myggenes to 36-metrowy trawler o pojemności 700 GT. Jednostka, której portem macierzystym będzie duński Hanstholm, wyposażona została w silnik Yanmar 6EY22AW (885 – 1370 kW) i dwa silniki pomocnicze John Deere (po 130 kWe) pozwalające na rozwinięcie prędkości do 13 węzłów. Na pokładzie zmieści się 9 osób. Myggenes powstał według projektu autorstwa biura Karstensens Skibsvaerft A/S.
16.11.2021

DCT Gdańsk i Port Gdańsk gotowi na Baltic Hub 3. Terminal za 2 miliardy zł w 2024 roku [WIDEO]

Rozpoczęcie budowy nowego terminala, Baltic Hub 3, zaplanowano na drugą połowę 2022, a jego uruchomienie - w połowie 2024 roku. Dzięki inwestycji wartej 2 mld zł (około 450 mln euro), DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie.
26.07.2021

Port Gdańsk rozbudował sieć drogową i kolejową. Cel: konkurencyjność i pierwszy port na Bałtyku

Trwająca od 2017 roku inwestycja jest jedną z serii inwestycji poprawiających dostęp do portów, ma podnieść wydajność, przepustowość i tempo przeładunków. To jeden z ważniejszych projektów realizowanych obecnie przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
28.06.2021

Stocznia Safe. Naszpikowany technologią statek rybacki gotowy do pracy [wideo]

Statek rybacki został zbudowany w stoczni Safe dla norweskiej firmy Granli Fiskeri AS. Operował będzie na Morzu Północnym, Morzu Barentsa oraz w okolicach Svalbardu. 
24.05.2021

Port Gdańsk: wkrótce powiemy ogólnoświatowe „sprawdzam” (wywiad wideo)

- Cała Polska i jej południowi sąsiedzi, są już dla nas w zasięgu ręki, zrealizowane inwestycje drogowe przyspieszyły już transport towarów, zaś obecnie realizowane inwestycje kolejowe uczynią to niebawem - zapewnia prezes Portu Gdańsk, Łukasz Greinke, z którym rozmawiamy o dynamicznych inwestycjach, ogromnym zainteresowaniu koncepcją portu centralnego, ambicjach konkurowania z największymi portami na świecie i odpowiedzialnej roli gospodarza.  
19.07.2020

Stocznia Safe położyła stępkę pod budowę w pełni wyposażonego statku rybackiego dla Norwegów

Stocznia Safe rozpoczęła budowę w pełni wyposażonego statku rybackiego dla norweskiej firmy Granli Fiskeri AS. Uroczystość położenia stępki odbyła się we wtorek. Nowoczesna jednostka, która otrzyma imię MS Slettenberg, ma być gotowa w 2020 r. To już kolejny w pełni wyposażony statek na własne konto stoczni Safe.
17.07.2019

W gdańskiej stoczni Safe zwodowano statek dla Norwegów

Seihaust już na wodzie. Tzw. fish process vessel zwodowano w miniony piątek. Statek powstaje na zamówienie Fitjar Mekaniske Verksted AS.
25.03.2019

Niebezpieczny wrak na dnie Zatoki Gdańskiej. Może wyciec z niego nawet 1,5 mln l paliwa

Tykająca bomba na dnie Zatoki Gdańskiej. Mowa o zatopionym w 1945 r. tankowcu Franken, na pokładzie którego znajduje się nawet 1,5 mln l różnego rodzaju paliwa. Jego nagły i niekontrolowany wyciek może nastąpić w każdej chwili. Zdaniem ekspertów, grozi nam ekologiczna katastrofa.
04.07.2018

Montex Shipyard zwodował nowoczesny hybrydowy prom dla Norwegów. Byliśmy na pokładzie

Munken już na wodzie i w drodze do Norwegii. Stocznia Montex Shipyard w niedzielę zwodowała częściowo wyposażony kadłub nowoczesnego hybrydowego promu zbudowanego na zamówienie przewoźnika FosenNamsos Sjø. Jednostka zostanie dokończona w norweskiej stoczni, a od 1 stycznia 2019 r. wejdzie na trasę Flakk-Rørvik.
28.05.2018

Spektakularny Mein Schiff 1 w Gdyni

Przy Nabrzeżu Francuskim w poniedziałek około 6:00 zacumowała prawdziwa perła w koronie tegorocznego sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia. Mowa o Mein Schiff 1, który został ochrzczony zaledwie 10 dni temu!
22.05.2018

Masowce PŻM przechodzą konwersję uszczelnień olejowych

W Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni trwa remont klasowy dwóch masowców Polskiej Żeglugi Morskiej. Obecnie prace trwają na statkach Karpaty i Sudety. Przechodzą one m.in. konwersję uszczelnień olejowych.
30.03.2018

Dobre perspektywy dla morskiej energetyki wiatrowej

Rozmawiamy z wieloma klientami i perspektywy są całkiem dobre, tak jak są dobre dla całego segmentu morskiej energetyki wiatrowej – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Andrzej Czech, prezes ST3 Offshore. Podkreślił, że szczecińska ST3 Offshore to najnowsza i najnowocześniejsza tego typu fabryka w Europie. Obecnie trwa tam realizacja głównego kontraktu dla duńskiego koncernu energetycznego Ørsted. Olbrzymie fundamenty kratownicowe trafią na morską farmę wiatrową Borkum Riffgrund 2 zlokalizowaną na Morzu Północnym.
05.03.2018

Bota Technik wybiera najlepsze rozwiązania na rynku morskim

Niezawodność i bardzo dobra jakość wykonania. To tylko  niektóre cechy produktów i technologii japońskiej firmy KEMEL, której rozwiązania stosuje na statkach Bota Technik – jej autoryzowany partner w Polsce. O możliwościach nowoczesnych systemów w zakresie łożyskowania i uszczelnień linii wałów rozmawiali w piątek w Darłowie uczestnicy konferencji „Produkty, technologie i usługi serwisowe KEMEL”.
22.02.2018

Port Gdańsk czekają duże inwestycje

Przebudowa nabrzeży, nowe połączenia drogowe i kolejowe oraz parking buforowy. To tylko niektóre inwestycje, jakie w najbliższych latach planuje Port Gdańsk. O szczegółach planowanych zmian w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
21.09.2017

Najnowocześniejszy w północnej Polsce reachstacker już pracuje w Porcie Gdańskim Eksploatacja

Kalmar DRG420-60S5 rozpoczął pracę w Porcie Gdańskim Eksploatacja. To najnowocześniejszy reachstacker w północnej Polsce. Maszyna, która bez problemu radzi sobie z kontenerami 20-, 30- i 40-stopowymi, znacznie zwiększyła konkurencyjność gdańskiej spółki.
13.06.2017

Innowacyjny dok do budowy osiedla w Monako prawie gotowy. Trwa wyposażanie

Jednostka NB 56 rośnie w oczach. W stoczni CRIST trwają prace przy budowie innowacyjnego doku, który zwiększy powierzchnię Księstwa Monako. W poniedziałek zainstalowane zostały na nim specjalne agregaty prądotwórcze.
11.04.2017

Gigantyczna konstrukcja wypłynęła z Gdyni. Waży aż 1 000 t

Kolejny projekt Energomontażu-Północ Gdynia. Tym razem to część modułu mieszkalnego, który będzie obsługiwał platformę wydobywczą na polu Johan Sverdrup na Morzu Północnym. Konstrukcja waży aż 1 000 t.
01.02.2017

80-lecie Polskiego Rejestru Statków

Polski Rejestr Statków jest niezależną instytucją rzeczoznawczą rozpoznawalną w najdalszych rejonach świata. Jest członkiem IACS i organizacją uznaną przez Unię Europejską. Jubileusz jest znakomitą okazją by przypomnieć najważniejsze fakty z jej historii.
15.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.