• <

Premier Meloni: potrzebujemy przynajmniej misji morskiej UE przeciwko przemytnikom ludzi

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Premier Meloni: potrzebujemy przynajmniej misji morskiej UE przeciwko przemytnikom ludzi

Partnerzy portalu

„Zamiast relokacji imigrantów, konieczne jest powstrzymanie przyjazdów, proszą o to sami uchodźcy, którym na co dzień staramy się opiekować. Nie wykluczam zaangażowania ONZ. Potrzebujemy przynajmniej misji morskiej UE przeciw przemytnikom” - powiedziała premier Włoch Giorgia Meloni podczas konferencji prasowej na zakończenie wspólnej z szefową KE wizyty na Lampedusie.

„Nielegalną imigrację należy zwalczać, jeśli nie chcemy, aby sytuacja kryzysowa ogarnęła całą Europę” - dodała Meloni.

Premier podkreśliła ponadto znaczenie tej kwestii nie tylko dla Włoch, ale dla całej Europy. Meloni poprosiła o wspólną pracę instytucji europejskich w celu poradzenia sobie z nadzwyczajną sytuacją: „Dziękuję przewodniczącej Komisji Europejskiej za szybkie przyjęcie mojego zaproszenia. Jest to problem, który dotyka każdego (Europejczyka - PAP). Nie jest to gest solidarności ze strony Europy, ale akt odpowiedzialności wobec samej siebie.”

„Lampedusa to nie tylko granica włoska, ale europejska. Potrzebujemy poważnych, kompleksowych i długotrwałych rozwiązań. Wszyscy musimy pracować w tym samym kierunku, nie powinno być tak, że niektórzy podążają w innym kierunku ze względów ideologicznych” - dodała premier Meloni cytowana przez włoskie media.

Z Pescary Miłosz Marczuk

mmk/ fit/

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.