• <

UE rozpoczyna konsultacje w sprawie polityki wobec Arktyki

20.07.2020 12:50 Źródło: European Comission
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska UE rozpoczyna konsultacje w sprawie polityki wobec Arktyki

Partnerzy portalu

UE rozpoczyna konsultacje w sprawie polityki wobec Arktyki - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Komisja Europejska i Europejska Służba Działań Zewnętrznych wspólnie rozpoczęły dziś konsultacje społeczne w sprawie dalszych działań w zakresie polityki Unii Europejskiej wobec Arktyki.

Konsultacje umożliwią szeroką refleksję na temat polityki UE wobec Arktyki w obliczu nowych wyzwań i możliwości, w tym ambicji UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Konsultacje mają na celu przedstawienie mocnych i słabych stron istniejącej polityki w celu ewentualnego przygotowania zaktualizowanego podejścia.

Konsultacje pomogą ponownie przeanalizować rolę UE w sprawach dotyczących Arktyki, dokonać przeglądu trzech priorytetów w sprawie zintegrowanej polityki Unii Europejskiej w odniesieniu do Arktyki oraz określić możliwe nowe obszary polityki, które należy opracować.

Walka ze zmianą klimatu i jej skutkami oraz ochrona środowiska to kluczowe cele regionu. Promowanie zrównoważonego rozwoju w Arktyce z korzyścią dla mieszkańców Arktyki, w tym ludów tubylczych, jest kolejnym priorytetem UE. Dlatego ważne jest, abyśmy nadal pogłębiali naszą wiedzę na temat zmian zachodzących w regionie Arktyki i identyfikowali zrównoważone odpowiedzi. Nauka, innowacje i silne wsparcie dla wielostronnej współpracy stanowią podstawę podejścia UE do Arktyki.

Tagi:
ue, ke, arktyka

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.