• <

Wynik wyszukiwania - "$" - Wiadomości

Eco Edison, statek serwisowy Ørsted oficjalnie ochrzczony

Amerykański łańcuch dostaw morskiej energii wiatrowej osiąga ważny kamień milowy w postaci chrztu pierwszego w historii amerykańskiego statku do obsługi morskiej energetyki wiatrowej (SOV), który odegra kluczową rolę w umożliwieniu krajowej produkcji energii i wzmocnieniu niezależności energetycznej Ameryki. To statek dla techników zajmujących się obsługą północno-wschodnich farm wiatrowych Ørsted.
14.05.2024

W porcie w Petersburgu skonfiskowano ponad tonę kokainy

W porcie morskim w Petersburgu skonfiskowano ponad tonę kokainy - podało w środę Radio Swoboda. Narkotyki ukryte były w workach z kawą, które przybyły do Petersburga z belgijskiej Antwerpii. Wartość tego ładunku na czarnym rynku to prawie 135 mln euro.
24.01.2024

Znowu groźnie na Pacyfiku. Chińskie okręty blokują trasę filipińskiego konwoju

To już kolejna sytuacja, gdy okręty chińskiej straży wybrzeża oraz jednostki tzw. milicji morskiej blokowały i nękały konwój morski z zaopatrzeniem, zmierzające do placówki Marynarki Wojennej Filipin (Hukbong Dagat ng Pilipinas), stanowiącej kość niezgody w związku z roszczeniami morskimi Chin o obszary morskie na Morzu Południowochińskim. Incydent odbył się w trakcie realizowanych na szeroką skalę amerykańsko-filipińskich ćwiczeń morskich.
05.10.2023

Straż Wybrzeża USA skonfiskowała narkotyki o wartości 160 mln dolarów

We wtorek załoga Coast Guard Cutter Confidence dokonała w Miami wyładunku 5669,9 ton kokainy o wartości ponad 160 milionów dolarów. Jest to element międzynarodowej operacji antynarkotykowej prowadzonej na wodach Morza Karaibskiego.
21.09.2023

Indie. Most na Gangesie zawalił się lub został umyślnie wysadzony

Media w Indiach rozgrzała do czerwoności informacja o zawaleniu się wciąż będącego w budowie mostu na Gangesie w miejscowości Bihar. Oficjele mówią, że wszystko było zaplanowane, ale naoczni świadkowie są innego zdania.
06.06.2023

US Coast Guard przechwyciła ładunek narkotyków wart 30 mln dolarów

W Zatoce Omańskiej, gdzie operuje międzynarodowy zespół okrętów zwalczający przemyt, amerykańskim okręt straży wybrzeża znalazł na statku zapas heroiny i metyloaminy wart w przeliczeniu nawet 30 mln dolarów. To już kolejna, spektakularna akcja tego typu w tym roku.
10.05.2023

Straty w porcie Iskenderun oszacowano na blisko 700 mln USD

Przewiduje się, że pożar, który wybuchł 6 lutego w porcie Iskenderun w Turcji spowoduje potężne straty w handlu, szacowane na około 679 milionów USD według danych i analiz firmy Russell Group.
09.02.2023

BAE Systems zwiększa swój udział w powstawaniu nowych okrętów podwodnych US Navy

Spółka wygrała przetarg o wartości 71 milionów dolarów na produkcję i dostawę komponentów do okrętów podwodnych typu Columbia. Jest to drugi kontrakt otrzymany przez BAE Systems na prace związane z tym kluczowym morskim środkiem odstraszania nuklearnego Marynarki Wojennej USA.
27.01.2023

ExxonMobil przeznaczy 17 mld dolarów celem obniżenie emisji CO2 w ciągu najbliższych pięciu lat

Amerykański gigant energetyczny ExxonMobil opracował swój pięcioletni plan korporacyjny, na który planuje przeznaczyć 17 mld dolarów na projekty związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych, przy jednoczesnym utrzymaniu dyscypliny inwestycji kapitałowych. Koncern ma również nadzieję swoje zyski i potencjał przepływu gotówki.
09.12.2022

Kryzys energetyczny w Europie a kryzys gazowy. Transport morski LNG ratuje rynek Unii Europejskiej

JKM odnotował wzrost cen gazu wraz z rosnącym popytem spot w Indiach i rosnącymi cenami gazu w Europie. 15 września osiągnął 47 USD/MBtu. Europejska cena gazu TTF spadła 12 września do 55,5 USD/MBtu z 56,8 USD/MBtu w poprzednim tygodniu w wyniku stałego wzrostu zapasów w podziemnych magazynach gazu ziemnego w Europie.
24.09.2022

[WIDEO] Kokaina o wartości 100 mln USD - zarekwirowana i wyładowana w Miami przez U.S. Coast Guard

W piątek z jednostki Straży Przybrzeżnej USA Thetis wyładowano na nabrzeże w Miami na Florydzie kokainę o wartości prawie 100 milionów dolarów.
18.06.2022

Celnicy biorą się za jachty rosyjskich oligarchów. Część już zajęli

Francuscy celnicy w miejscowości La Ciotat zajęli jacht rosyjskiego oligarchy, szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna - poinformował w czwartek minister finansów Francji Bruno Le Maire. Według magazynu "Forbes" podobnego przejęcia dokonały tego dnia służby celne w Niemczech, które zatrzymały jacht zbliżonego do Kremla miliardera Aliszera Usmanowa.
03.03.2022

Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"

Luksusowy jacht Graceful o wartości 98 mln dolarów należący do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina jest celem grupy Anonymous. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, aktywiści zmodyfikowali dane lokalizacyjne jachtu sprawiając, że "rozbił się" u brzegu Wyspy Węży, a następnie zmienił kurs na "piekło".
28.02.2022

COP26. Rybołówstwo ofiarą zmian klimatu?

Oceany odgrywają kluczową rolę w życiu naszej planety - regulują klimat, pochłaniają CO2, zapewniają ważne źródło białka zwierzęcego dla ponad 3,4 mld ludzi oraz pracę dla 200 mln osób. Światowy rynek ryb i owoców morza wart jest obecnie ponad 164 mld $. W dniach 31 października – 12 listopada odbywa się Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu COP26. Z tej okazji organizacja pozarządowa MSC wzywa do zachowania produktywności oceanów, poprzez zrównoważone zarządzanie obszarami morskimi w skali globalnej.
06.11.2021

Umowa o budowę statku – „on demand guarantee” (prawo angielskie)

Angielski Sąd Apelacyjny w bardzo reprezentatywnym składzie (Lord Geoffrey Vos (MR), Lord Baker (J), Lord Popplewell (J)) przyniósł długo oczekiwane rozstrzygnięcie w sprawie „Shanghai Shipyard Co. Ltd v Reignwood International Investment (Group) Company Limited” [2021] EWCA Civ 1147.
14.10.2021

Port towarowy w brytyjskim Felixstowe zakorkowany. Powód: brak kierowców ciężarówek

Brak kierowców ciężarówek w połączeniu z rosnącym wszędzie na świecie popytem na towary spowodował zakorkowanie największego brytyjskiego portu towarowego w Felixstowe.
13.10.2021

Analitycy Ebury: Wirus uderza w euro i złotego. PLN najsłabszy od 12 lat

Zarówno euro, jak i polski złoty pokazują wyraźną słabość. Ich wyprzedaż ma związek z niepokojącymi informacjami z frontu walki z pandemią. W obu przypadkach zakładamy, że sytuacja jest jednak tymczasowa.
29.03.2021

Trwają poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim

W poniedziałek (11 stycznia) indonezyjska narodowa agencja poszukiwawczo-ratownicza (Basarnas) kontynuuje poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim, wyciągając z wody kolejne szczątki ofiar.
11.01.2021

Chevron i Exxon obcinają wydatki z powodu pandemii koronawirusa

Amerykańskie główne koncerny naftowe Chevron Corp i Exxon Mobil Corp agresywnie ograniczyły wydatki w trzecim kwartale, chcąc zrównoważyć słabe trendy w popycie na paliwo spowodowanego pandemią COVID-19.
02.11.2020

Rząd Wielkiej Brytanii podpisuje umowy z przewoźnikami o wartości 100 mln $

Rząd Wielkiej Brytanii podpisał umowy z czterema operatorami promowymi, aby zapewnić przepustowość dla 3000 ciężarówek tygodniowo. Takie działanie ma zmniejszyć ryzyko zakłóceń dla kluczowych towarowych w łańcuchu dostaw do GB.
21.10.2020

Wolumen inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej w pierwszej połowie 2020 roku wzrósł o 7% rok do roku

Wartość inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej w pierwszej połowie 2020 roku wyniosła ok. 6,26 mld euro. Na taki wyniki w dużej mierze złożyły się 2 duże transakcje portfelowe o łącznej wartości przekraczającej 2,2 mld euro, przy czym na Polskę i Czechy przypadł 78% udział spośród wszystkich 6 krajów regionu CEE 6 – podaje Colliers International w swoim najnowszym raporcie „H1 CEE Investment Scene”.
18.08.2020

Mary Kay Inc. rozszerza współpracę z The Nature Conservancy w celu ochrony dróg wodnych na całym świecie

W zeszłym roku spółka Mary Kay Inc. międzynarodowy lider w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibilit; CSR) ogłosiła, że nawiązała współpracę z The Nature Conservancy w celu ochrony łowisk w Teksasie i Zatoce Meksykańskiej. Dziś Mary Kay ma przyjemność ogłosić, że współpraca z The Nature Conservancy została rozszerzona o drogi wodne -i żyjące w nich gatunki - na całym świecie.
17.07.2020

Greenpeace ukarany grzywną 100 000 $ za protesty na platformie wiertniczej BP

Sąd w Szkocji obciążył Greenpeace grzywną w wysokości 80 000 GBP (100 000 USD) za próbę powstrzymania głównego brytyjskiego koncernu naftowego przed wydobyciem ropy na morskim polu naftowym Vorlich.
08.07.2020

Rynek masowców radzi sobie z kryzysem wywołanym COVID-19. Przynajmniej w tym momencie

Koszt przemieszczania towarów takich jak węgiel i ruda żelaza przez oceany rośnie, wraz z większymi zakupami Chin. To, czy rynek wytrzyma ekonomiczne wstrząsy wywołane pandemią, jest trudniejszym pytaniem.
01.07.2020

Odwoływanie rejsów może przynieść 9 mld dolarów zysku armatorom kontenerowym

Pomimo znacznego spadku wolumenu transportowanych kontenerów w wyniku globalnej pandemii, przewoźnicy oceaniczni wciąż pozostają optymistyczni co do możliwości osiągnięcia zysku.
22.06.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w trzecim tygodniu maja 2020

Obserwując aktualny stan gospodarki morskiej w ujęciu globalnym często wskazuje się na już zauważalne skutki epidemii. Mimo, że na pełne opisanie rozmiaru zniszczeń i dokładnego obrazu gospodarki morskiej w momencie zakończenia epidemii jest za wcześnie, przedstawiane są dane obrazujące zmiany w wolumenie transportu morskiego, ilości i wartości produkcji i remontów, czy wreszcie opisujące dynamikę zmian w odniesieniu do portfela zamówień.
28.05.2020

De Hoop prowadzi zdalnie obsługiwane próby morskie dla Silver Origin

Holenderska stocznia De Hoop opracowuje innowacyjne sposoby na przezwyciężenie wyzwań związanych z budową swoich statków podczas pandemii koronawirusa, wykorzystując nowoczesną technologię.
22.05.2020

Trzy osoby porwane z tankowca u wybrzeży Nigerii

Trzej członkowie załogi zostali porwani z tankowca u ujścia rzeki Opobo. Sprawcom udało się wejść na pokład statku i porwać kapitana, głównego inżyniera i kucharza - prawdopodobnie wszyscy to obywatele Nigerii.
22.05.2020

Międzynarodowe koncerny wzywają światowych liderów do ekologicznego powstania z koronawirusa

Francuski gigant żeglugi kontenerowej CMA CGM i inne duże międzynarodowe korporacje potwierdziły swoje zamiary stworzenia gospodarki o zerowej emisji dwutlenku węgla. Co więcej, wezwały pozostałe rządy do realizacji takich samych ambicji, w ramach największego, wspieranego przez ONZ projektu w sprawie działań na rzecz klimatu.
21.05.2020

Saudyjska fotylla ropy naftowej mierzy się z opóźnieniami przed przybyciem do USA

Supertankowce załadowane ropą z Arabii Saudyjskiej, które zmierzają do brzegów Stanów Zjednoczonych, rozładowują się dłużej niż zwykle, ponieważ trudniej jest znaleźć mniejsze statki, używane w tym procesie.
13.05.2020

Kolejny trudny tydzień na rynku masowców

Za nami kolejny ciężki tydzień na rynku masowców. Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno we wszystkich segmentach rynku.
30.03.2020

Piersiówka z wraku Titanica sprzedana za prawie 100 000 dolarów

76 000 funtów, czyli prawie 100 000 dolarów, zapłacił za srebrną piersiówkę z wraku Titanica zwycięzca brytyjskiej aukcji przedmiotów z legendarnego liniowca. Buteleczka należała do pisarki i dziennikarki Hellen Churchill Candee. Dzięki aukcji świat poznał historię tego wyjątkowego przedmiotu.
04.05.2019

Ocean Alliance wycofuje 10 rejsów transpacyficznych z powodu spadku stawek spotowych

Alians Ocean Alliance ogłosił plany anulowania 10 transpacyficznych rejsów w marcu i kwietniu, ponieważ wczesne oznaki słabych obrotów na rynku stają się rzeczywistością.
06.03.2019

Stawki kontenerowe z mocnym spadkiem w ostatnim tygodniu

Shanghai Containerized Freight Index (SCFI) zanotował mocny spadek na dwóch głównych szlakach handlowych wschód-zachód, co pokazuje jak niski popyt panuje na rynku.
24.02.2019

Kanada: Trwa protest Indian przeciw gazociągowi; interweniowała policja (foto)

Próby zablokowania przez Indian budowy gazociągu w Kolumbii Brytyjskiej zostały udaremnione przez policję, która przeprowadziła szereg aresztowań. Zatrzymania zwiększyły jednak poparcie społeczne dla protestujących Indian Wet’suwet’en.
10.01.2019

Japonia: Rekordowa cena 2,7 mln euro za tuńczyka ważącego 278 kg

Ważący 278 kilogramów tuńczyk błękitnopłetwy uzyskał w piątek na noworocznej aukcji w Tokio cenę za 333,6 mln jenów (2,7 mln euro). Nabywcą jest Kiyoshi Kimura właściciel znanej japońskiej sieci restauracji "Sushi Zanmai" oferującej sushi.
05.01.2019

Ropa lekko zniżkuje, Trump wzywa OPEC do obniżenia cen

Kontrakty na ropę naftową w USA i Londynie spadają. Prezydent USA Donald Trump w środę wieczorem wezwał OPEC do szybkiego obniżenia cen surowca.
05.07.2018

Zobacz bajkowy wycieczkowiec Cartoon Network! (foto, wideo)

Świat statków pasażerskich jest bardzo zróżnicowany i oferuje coś praktycznie każdemu. Oceanic Group i Turner Broadcasting (spółka macierzysta Cartoon Network) postanowiły trafić tym razem do rodzin kochających kreskówki. Wycieczkowiec charakteryzowany na psa Jack'a z "Pory na przygodę" ma zapewnić niezapomniana rozrywkę.
20.02.2018

Japonia: Ostatnia noworoczna aukcja tuńczyka na targu Tsukiji (wideo)

Na słynnym targu Tsukiji w Tokio odbyła się w piątek rano ostatnia noworoczna aukcja tuńczyka przed planowaną na jesień i wzbudzającą kontrowersje przeprowadzką. Za ważącego 405 kg tuńczyka błękitnopłetwego zapłacono 36,5 mln jenów (323 tys. dolarów).
05.01.2018

Najnowsza morska centrala zegarowa WEMPE w ofercie Alphatron Marine Poland

Alphatron Marine Poland jako autoryzowany dystrybutor systemów zegarowych niemieckiej firmy Gerhard D. Wempe KG, wprowadza na polski rynek najnowszy model cyfrowej centrali zegarowej Master Clock 20025.
28.11.2017

Odszkodowanie za wcześniejszy zwrot statku przez time-czarterującego a korzyści właściciela statku - sprawa the „New Flamenco”

W orzeczeniu z dnia 30 czerwca 2017 roku, Sąd Apelacyjny oceniał, czy korzyści uzyskane przez właścicieli statku z tytułu sprzedaży statku powinny być wzięte pod uwagę w przypadku obliczania odszkodowania z tytułu zawinionego niewykonania umowy (repudiatory breach), którego to naruszenia dokonał time – charterujący statek wskutek zwrotu (redelivery) statku wcześniej.
31.07.2017

Obowiązkowa weryfikacja wag kontenerów – skutki zmian Konwencji SOLAS w praktyce

W dn. 1 lipca 2016 r. weszły w życie zmiany Konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu (SOLAS) wprowadzające wymogi weryfikacji wagi kontenerów przed załadowaniem ich na statek. W związku z faktem, iż temat ważenia kontenerów jest tematem, któremu wciąż poświęca się dużo uwagi na forum właściwie wszystkich międzynarodowych organizacjach morskich, w niniejszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na skutki, jakie zmiana Konwencji wywołuje w praktyce branży morskiej.
17.10.2016

Outsourcing w Expom S.A. – sposób na branżę morską

Kondycja branży morskiej ze względu na wciąż niskie ceny baryłki ropy przeżywa spowolnienie. Zagraniczni producenci w celu redukcji kosztów coraz częściej zwracają się w kierunku polskich podwykonawców. Outsourcing obejmuje już nie tylko podstawowe usługi, jak produkcja konstrukcji stalowych, ale też złożone zadania, jak całościowe zarządzanie projektem czy realizacja w pełni wyposażonego produktu.
28.09.2016

Czy Polska skorzysta na bumie w sektorze górnictwa podmorskiego?

Walka o podmorskie złoża wchodzi obecnie w decydujący etap, coraz więcej krajów poważnie interesuje się pozyskaniem stosownych koncesji i rozpoczęciem wydobycia. Jak wygląda aktualnie sprawa polskich perspektyw i możliwość w obszarze posiadanych koncesji na Pacyfiku przybliży nam rozmowa przeprowadzona z Panem dr inż. Tomaszem Abramowskim, dyrektorem generalnym Interoceanmetal.
12.09.2016

Czy Polska sięgnie po oceaniczne bogactwo?

Jak poinformował serwis informacyjny Bloomberg, Japonia rozpoczęła w sierpniu 2016 r pilotażowe wydobycie rud metali z dna oceanu. Konsorcjum pod przewodnictwem Mitsubishi Heavy Industries Ltd. and Nippon Steel & Sumitomo Metal Corp. rozpoczęło pilotażowe wydobycie z dna oceanu rud metali w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii na południe od Okiwany, 1500 km od Tokio. Złoże zalega 1600 m pod powierzchnią wody zawiera pond 7 milionów ton rud metali.
01.09.2016

Ogłoszono zwycięskie uczelnie w konkursie na najlepsze projekty promowe

Dyrektor wykonawczy WFSA (Worldwide Ferry Safety Association), Robert Weisbrod ogłosił, wyłonionych przez zespół sędziów tegorocznych zwycięzców konkursu na bezpieczny i przystępny cenowo prom.
06.06.2016

Niskie ceny paliwa zmniejszyły zainteresowanie LNG wśród przewoźników

Niskie ceny paliwa spadły do poziomu podważającego sens wykorzystania skroplonego gazu ziemnego w postaci czystszego źródła energii do zasilania statków. Według ekspertów minie jeszcze kilka lat, zanim LNG odniesie poważne postępy w na rynku paliw morskich.
19.04.2016

Pogłębienie różnic cen węgla między portami europejskimi i australijskimi

Coraz bardziej zwiększa się dysonans cenowy pomiędzy dwoma dużymi rynkami regionalnymi tj. obszarem Pacyfiku i obszarem Atlantyku. W stosunku do cen węgla w Newcastle oraz RB, ceny węgla w europejskich terminalach ARA były niższe aż o około 17%.
18.04.2016

Problemy z wyciągnięciem olbrzymiego wieloryba (zdjęcia)

Pojawiły się problemy z wyciągnięciem martwego wieloryba z wody, którego w niedzielę naukowcy ze Stacji Morskiej odholowali ze Stegny do Helu. Dźwig nie poradził sobie z ciężarem zwierzęcia. O godz. 14.00 planowane jest wznowienie operacji, wtedy ma pojawić się nowy sprzęt.
25.08.2015

Farby morskie do roku 2020 – raport TMR

Zgodnie z prognozami Transparency Market Research rynek farb dla przemysłu morskiego będzie się w najbliższych latach szybko rozwijał. Jest to jednak przede wszystkim zasługa państw azjatyckich.
30.07.2015

Określenie zasad nakładania kar pieniężnych za naruszenie norm siarkowych

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska („The Environmental Protection Agency”), w skrócie EPA, opublikowała politykę wymiaru kar cywilnych za naruszenie standardów stężenia siarki, zwaną dalej Polityką karania. Polityka ta znajdzie zastosowanie do rozstrzyganych przez EPA przypadków naruszenia norm zanieczyszczeń na znajdujących się w Ameryce Północnej i na Karaibach obszarach kontroli zanieczyszczeń („Emissions Control Areas”, ECAs) podlegających jurysdykcji EPA.
07.02.2015

Alarm bombowy na litewskim terminalu LNG

Jak informuje Delfi.lt doszło do ewakuacji litewskiego terminala LNG w Kłajpedzie w związku z telefonem ostrzegającym przed podłożonym ładunkiem wybuchowym.
28.01.2015

Rosyjski odwrót z Arktyki

Impet rosyjskich inwestycji w Arktyce wyhamowuje. Wpływa na to osłabienie finansowe i technologiczne objętych sankcjami koncernów powiązanych z Kremlem. Nie mniej istotna jest także nieopłacalność wielu projektów wynikająca z rekordowo niskich cen ropy naftowej.
13.01.2015

Litewski terminal LNG rozpoczyna działalność handlową

Zgodnie z oficjalnymi informacjami spółki Klaipedos Nafta: 1 stycznia br. rozpoczął działalność handlową litewski, pływający terminal LNG w Kłajpedzie (FSRU).
07.01.2015

Paliwo promowe: Globalny rynek LNG i naturalnego gazu ziemnego w 2015 roku

Cena ropy spadła o prawie 50 % od początku czerwca 2014 roku z około 115 $ za baryłkę do mniej niż 60$ za baryłkę pod koniec roku, co zakłóciło rynek po prawie pięciu latach stabilności.
05.01.2015

Poza rok 2020 - rozmowa z Krzysztofem Szymborskim, Prezesem Zarządu Baltic Container Terminal Gdynia

Gospodarka Morska: Chciałbym kontynuować naszą rozmowę sprzed pół roku. Dwutorowe przejście Zwardoń – Skalite zostało w tym czasie wpisane przez Ministerstwo Infrastruktury do dokumentu "Strategia Rozwoju Infrastruktury do roku 2020". Jego modernizacja poprawi pozycję polskich portów wobec niemieckich i ożywi nasz transport towarowy na korytarzu transportowym Bałtyk – Adriatyk. Był Pan jedną z osób, które aktywnie o to zabiegały. Możecie już spocząć na laurach?
06.11.2014

Poślizg gazoportu dla Litwy. Problemy jak Polska

Litewski gazoport wbrew pierwotnym planom może nie być operacyjny w grudniu br. Taka sytuacja stawiałaby rząd litewski w trudnym położeniu ze względu na koszty dzierżawy instalacji, konieczność odbioru norweskiego gazu skroplonego wraz z końcem roku, ryzyko wybuchu wojny gazowej w Europie i osłabienie pozycji negocjacyjnej względem Gazpromu. Problemy Wilna rodzą natychmiastowe skojarzenia z opóźniającym się oddaniem do użytku terminala LNG w Świnoujściu...
31.10.2014

Baryłka ropy Brent najtańsza od 4 lat. Czekają nas kolejne spadki?

Baryłka Brent osiągnęła dziś (10.10) swoje czteroletnie minimum kosztując 88,13 $. Tak tania ropa nie była od 30 listopada 2010 roku, przy czym to najprawdopodobniej nie koniec spadków.
10.10.2014

Przetarg na dzierżawę największego terminala węglowego na świecie roztrzygnięty

Koncerny Hastings Funds Management i China Merchants Group wygrały rządowy przetarg na dzierżawę australijskiego portu Newcastle na okres 98 lat. Za dzierżawę największego terminala eksportowego węgla na świecie, spółki musiały zapłacić 1,75 miliarda dolarów australijskich (1,6 miliardy dolarów $). Pierwotnie dzierżawę wyceniano na 700 milionów dolarów.
06.05.2014

Luksusowy „Mini jacht” z Włoch

Włoskie studio projektowe Lazzarini zaprezentowało pierwszy na świecie projekt mini jachtu podczas wystawy ‘Monaco Yacht Show 2013’. Jednostka o kształcie kapsuły ma zaledwie 7,5 metra długości oraz 3,5 metra szerokości i luksusowy charakter.
28.11.2013

Jacht motorowy za 5,5 mln $ doszczętnie spłonął w Cowes [Zdjęcia]

We wtorek 5 listopada około godziny 13:00 strażacy z Brytyjskiego miasteczka Cowes zostali zaalarmowani o kłębach dymu w marinie, we wschodniej części miasta. Na miejscu okazało się, że płoni luksusowy, 3 poziomowy motorowy jacht.
06.11.2013

Triple E po raz trzeci w DCT Gdańsk

Mary Maersk, trzeci z kontenerowych gigantów, zbudowany dla duńskiego armatora, linii Maersk wpłynął w czwartek, 24 października do Gdańskiego Terminala Kontenerowego DCT.
25.10.2013

Maersk McKinney Moller w DCT Gdańsk - relacja GospodarkaMorska.TV

Długo wyczekiwany i od dawna zapowiadany gigant Triple E duńskiego armatora Maersk w środę 21 sierpnia wpłynął do Głębokowodnego Terminala Kontenerowego DCT w Gdańsku.(wideo)
22.08.2013

Już za dwa dni BCT Gdynia Marathon 2013 – najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce

W najbliższy piątek oraz niedzielę (23 i 25 sierpnia) Gdynia stanie się światową stolicą pływania długodystansowego na wodach otwartych. Najpierw w ekstremalnym maratonie z Helu do Gdyni zmierzą się najbardziej utytułowani zawodnicy tej dyscypliny z całego świata, potem w wyścigu Open oraz sztafetach wzdłuż gdyńskiej plaży rywalizować będą polscy pływacy i amatorzy.
22.08.2013

Łączność satelitarna i internet na morzu

Najnowsze trendy i rozwiązania w wykorzystaniu technologii satelitarnych na morzu.
06.12.2012

Somalijscy piraci zmieniają modus operandi

Ostatni raport ICC Międzynarodowe Biuro Morskie (ICC International Maritime Bureau) „Piractwo i napady rabunkowe” - „Piracy and Armed Robbery Against Ships” za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2011roku wydaje się być globalnie bardziej optymistyczny niż ubiegłoroczny. Międzynarodowe Biuro Morskiego Centrum Raportowania Piractwa w Kuala Lumpur podało, iż w 2011 roku doszło na całym świecie do 439 napadów pirackich i rabunkowych na akwenach całego świata. Co jest mniejszym wynikiem niż 445 ataków zanotowanych w analogicznym okresi
15.02.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.