• <
escort_980x120_gif_2020

Celnicy biorą się za jachty rosyjskich oligarchów. Część już zajęli

AK

03.03.2022 13:44
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Celnicy biorą się za jachty rosyjskich oligarchów. Część już zajęli

Partnerzy portalu

Celnicy biorą się za jachty rosyjskich oligarchów. Część już zajęli - GospodarkaMorska.pl
Jacht Amore Vero/ Fot. Raphaël Belly/ vesselfinder.com

Francuscy celnicy w miejscowości La Ciotat zajęli jacht rosyjskiego oligarchy, szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna - poinformował w czwartek minister finansów Francji Bruno Le Maire. Według magazynu "Forbes" podobnego przejęcia dokonały tego dnia służby celne w Niemczech, które zatrzymały jacht zbliżonego do Kremla miliardera Aliszera Usmanowa.

"Jacht należący do rosyjskiego oligarchy został zatrzymany. Dziękuję francuskim celnikom za stosowanie się do (nowych) unijnych sankcji przeciw najbliższemu otoczeniu władz Kremla" - napisał Le Maire na portalu społecznościowym.

Do zajęcia 88-metrowego jachtu Amore Vero doszło, gdy jednostka chciała opuścić port - przekazało ministerstwo finansów w komunikacie prasowym.

Sieczyn jest bliskim współpracownikiem prezydenta Rosji Władimira Putina - przypomina agencja Reutera.

Z kolei warty prawie 600 mln dolarów i mierzący 150 metrów długości jacht Usmanowa został zatrzymany w porcie w Hamburgu - podał "Forbes".

Tego samego dnia francuscy celnicy w Bretanii przekazali, że w związku z nałożonymi na Rosję sankcjami zatrzymali rosyjski statek towarowy Pola Ariake.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, a wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" na wschodzie Ukrainy. W związku z rosyjską napaścią wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

Źródło: PAP

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.