• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Prace związane z inwestycją Deo Plaza – komunikat inwestora ws. zanieczyszczania Motławy

pc

17.05.2018 03:43 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Prace związane z inwestycją Deo Plaza – komunikat inwestora ws. zanieczyszczania Motławy

Partnerzy portalu

Prace związane z inwestycją Deo Plaza – komunikat inwestora ws. zanieczyszczania Motławy - GospodarkaMorska.pl

W związku z medialnymi zapytaniami, związanymi z opublikowanym w internecie filmem, na którym można zobaczyć, jak pracownicy firmy budowlanej na Wyspie Spichrzów w Gdańsku wysypują do Motławy gruz, inwestor wydał komunikat. Poniżej publikujemy jego treść.

Prace prowadzone w obszarze kanału Motławy są całkowicie zgodne z projektem oraz pozwoleniem na budowę prowadzoną w ramach inwestycji Deo Plaza, za którą odpowiedzialne są podmioty  SOW Apartamenty 10 Sp. z o.o. Sp. k. oraz SOW Hotel Sp z o.o. Sp. k., powołane przez pomorskiego przedsiębiorcę Zbigniewa Nowaka.

Pracownicy przystąpili do wzmacniania dna Motławy kamieniami (otaczakami) w miejsca zrzutu i poboru wody z Motławy. System klimatyzacji budynku oparty jest na wymienniku wodnym, a nie jak w układach innych na schładzaniu poprzez wentylatorów. Taki system został zastosowany żeby zachować zgodność elewacji i dachów  z otaczającą architekturą zabytkowej części miasta. Jest to spełnienie wymagań Miejskiego Konserwatora Zabytków i zgodne z aktualnym pozwoleniem na budowę.

Rura zsypowa ma za zadanie skierowanie kamieni w ściśle określone miejsce  ze względu na bezpieczeństwo pracujących pod wodą nurków. Kamienie zostaną ułożone na dnie  Motławy,  żeby nie zasysać mułu do instalacji   i żeby nie mącić dna w miejscu zrzutu.

Deo Plaza, to inwestycja, która po blisko 70 latach od zakończenia II Wojny Światowej zakończy trudny okres rewitalizacji najbardziej reprezentacyjnej działki, położonej na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku, a więc bezpośrednio przy Gdańskim Żurawiu i całym Długim Pobrzeżu. To nieruchomość z najdłuższą linią brzegową w tej części miasta. Przez lata teren ten czekał na odbudowę, jednak szereg komplikacji uniemożliwiał wcześniejsze zagospodarowanie terenu. Budowa Deo Plazy rozpoczęła się w maju 2016 roku.

Kompleks składać się będzie z hotelu o standardzie 4**** z 360 pokojami, części usługowej obejmującej kawiarnie i restauracje wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części apartamentowej ze 121 lokalami.

W obiekcie dostępne będzie centrum rekreacji z basenem oraz SPA. Inwestor przygotowuje w Deo Plazie największe na Pomorzu centrum bankietowo-konferencyjne, w ramach którego zostanie oddanych do użytku 9 sal, umożliwiających organizację wydarzeń dla ok. 900 uczestników. Pod budynkiem zaprojektowano dwupoziomową halę garażową obejmującą 220 miejsc postojowych. Kompleks składać się będzie z dwóch części: Budynku A – części hotelowej, w którym znajdą się siedem kondygnacji oraz budynku B – części apartamentowej, w którym będzie osiem kondygnacji.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.