• <

Plastikowe słomki zakazane na statkach Norwegian Cruise Line Holdings

ac

12.04.2021 12:41 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Plastikowe słomki zakazane na statkach Norwegian Cruise Line Holdings

Partnerzy portalu

Plastikowe słomki zakazane na statkach Norwegian Cruise Line Holdings  - GospodarkaMorska.pl
fot. Norwegian Cruise Line Holdings Ltd.

W epoce, w której ignorowanie rozległej skali zanieczyszczeń i szkód wyrządzanych środowisku przez plastik nie jest już możliwe, Norwegian Cruise Line Holdings świeci przykładem dla dużych firm! 

Zakazując stosowania plastikowych słomek w całej swojej flocie 26 statków, norweska firma dołącza do szeregu dużych firm, które reagują na rosnący sprzeciw opinii publicznej odnośnie zanieczyszczenia plastikiem.

Zakaz dotyczący jednorazowych plastikowych słomek zostanie również wdrożony na „Harvest Cay” i „Great Stirrup Cay”, dwóch wyspach należących do giganta - odpowiednio w Belize i na Bahamach. Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises i Regent Seven Sea Cruises, z których wszystkie działają pod firmą macierzystą Norwegian Cruise Line Holdings, oferują rejsy do ponad 450 miejsc na całym świecie.

Norweska firma wycieczkowa jest również częścią organizacji Ocean Conservancy Trash Free Seas Alliance, organizacji non-profit działającej na rzecz ochrony środowiska. Sojusz Ocean Conservancy obejmuje inne znane marki, takie jak PepsiCo, Walmart, Bank of America itp. 

Od momentu powstania w 2012 r., Ocean Conservancy z dumą podkreśla determinację członków sojuszu, w kontrolowaniu produktów i usług, powodujących szkody ekologiczne i szkody dla morskiej dzikiej przyrody.

Frank Del Rio, dyrektor generalny i prezes Norwegian Cruise Line Holdings, w swoim oficjalnym oświadczeniu zwrócił uwagę na istniejący wcześniej globalny program ochrony środowiska firmy „Sail and Sustain”. Zakaz stosowania jednorazowych plastikowych słomek w całej flocie zwiększa wiarygodność ich programów środowiskowych, a jednocześnie pomaga zmniejszyć wpływ firmy na środowisko.

Biorąc pod uwagę niekorzystny wpływ plastikowej słomki na środowisko, taki pozytywny i postępowy ruch norweskiego giganta biznesowego Cruise Line Holdings jest niezwykle ważny. 

Inne duże firmy również zaczęły podejmować działania mające na celu ograniczenie wycieku plastiku do środowiska. Na początku lipca Starbucks ogłosił plany pozbycia się plastikowych jednorazowych słomek do 2020 r. ze wszystkich punktów sprzedaży kawy. 

W czerwcu McDonald's przedstawił plan wyeliminowania plastikowych słomek ze swoich restauracji w Wielkiej Brytanii i Irlandii i wprowadzenia papierowych słomek we wszystkich 1361 punktach w obu krajach. 

Z pewnością, następuje zmiana, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się plastiku na planecie. 

Wraz ze wzrostem świadomości wśród ogółu społeczeństwa, odpowiednie lokalne korporacje są również zmuszane do przeciwdziałania dalszemu rozprzestrzenianiu się plastikowych śmieci. 


escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.