pc
Saab otrzymał ze strony Lockheed Martin Canada zamówienie na dostawę radarów Sea Giraffe AMB, dla nowych okrętów wsparcia dla kanadyjskiej marynarki wojennej.
Lockheed Martin Canada, wybrany przez głównego wykonawcę Seaspan's Vancouver Shipyards, dostarczy system zarządzania walką i zapewni jego integrację dla budowanych okrętów wsparcia klasy Protecteur. Sea Giraffe AMB będzie częścią tego systemu. Saab wykona prace w Göteborgu w Szwecji i Halifax w Kanadzie, a dostawy będą realizowane w latach 2020–2022.
– Z radością będziemy dalej wspierać kanadyjską marynarkę wojenną naszymi najnowocześniejszymi radarami Sea Giraffe AMB – mówi Andrew Carp, Wiceprezes i Szef Działu Saab Surveillance.
Okręty klasy Protecteur są kluczową częścią Kanadyjskiej Narodowej Strategii Budowy Okrętów. W swoich założeniach mają służyć jako elastyczna, wielozadaniowa, i zdolna do realizacji zadań w skali globalnej platforma, z możliwością prowadzenia misji zarówno pełnomorskich, jak i w strefach przybrzeżnych. Zapewnią dostawy paliwa, amunicji, części zamiennych i innych materiałów między okrętami na morzu, będą w stanie przewozić ładunki, wspierać operacje na lądzie i reagować na zagrożenia w warunkach zmiennego poziomu bezpieczeństwa.
Saab w przeszłości dostarczał radary do kanadyjskich fregat klasy Halifax.
Saab dostarcza wiodące produkty, usługi i rozwiązania w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa publicznego na całym świecie. Spółki grupy Saab działają i zatrudniają pracowników na wszystkich kontynentach. Dzięki pragmatycznej, nastawionej na innowacje i współpracę filozofii działania, Saab stale rozwija i ulepsza nowe technologie, w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów.
Przełożony start rakiety z polskimi satelitami. Pozwolą skuteczniej monitorować sytuację na Bałtyku
Rosyjska Flota Pacyfiku ćwiczyła na Oceanie Indyjskim. Kreml szuka partnerów w Azji
Władze Iranu zwolniły tankowiec zatrzymany wcześniej przez Strażników Rewolucji
Ostatni okręt kontrowersyjnej serii już w służbie w siłach morskich USA. Co dalej z serią Independence?
Uroczyste otwarcie wystawy „Pod misyjną banderą” już 27 listopada przed Centrum Weterana
Polski wiceadmirał z wizytą w litewskiej Marynarce Wojennej