• <

Akcja ratownicza na promie Stena Spirit

pc

09.09.2018 09:15 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Akcja ratownicza na promie Stena Spirit - GospodarkaMorska.pl

Akcja ratownicza na Bałtyku. W sobotę o godzinie 16:40 do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni dotarła informacja z promu M/f Stena Spirit, że na pokładzie jednostki znajduje się osoba, która wymaga ewakuacji medycznej. Jak się później okazało, u poszkodowanego doszło do zatrzymania akcji serca.

Jak poinformował Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, do akcji ratowniczej zadysponowano statek ratowniczy M/s Bryza oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej. Kiedy służby docierały do Steny Spirit, załodze promu udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanemu.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ratownicy morscy ze statku ratowniczego M/s Bryza, którzy przeszli na pokład jednostki pasażerskiej, pomogli zaopatrzyć poszkodowanego oraz przygotowali go do transportu śmigłowcem na ląd, w celu dalszej hospitalizacji.

Po dotarciu śmigłowca MW, osobę, u której doszło do zatrzymania akcji serca, przekazano jego załodze, która wraz z poszkodowanym udała się na lotnisko, gdzie czekał już Zespół Ratownictwa Medycznego.

Dziękujemy za wysłane grafiki.