• <

Kanada ogłasza nowe sankcje wobec Rosji

Partnerzy portalu

Kanada ogłasza nowe sankcje wobec Rosji - GospodarkaMorska.pl

Kanada wprowadzi nowe sankcje wobec Rosji, które obejmą pięciu wysokich rangą urzędników rosyjskich oraz 32 podmioty rosyjskiego sektora obronnego; te osoby i podmioty są współodpowiedzialne za rosyjską inwazję na Ukrainę – poinformował w piątek premier Justin Trudeau.

Kanadyjskie regulacje dotyczące sankcji oznaczają - zarówno w przypadku osób fizycznych, jak i podmiotów i instytucji - zamrożenie aktywów i zakaz prowadzenia jakichkolwiek interesów.

Wśród osób objętych sankcjami jest Roman Abramowicz, właściciel brytyjskiego klubu piłkarskiego Chelsea FC, już ukarany sankcjami przez rząd Wielkiej Brytanii. W Kanadzie Abramowicz ma 28 proc. udziałów w firmie sektora stalowego Evraz.

„Sankcje wobec rosyjskich urzędników i oligarchów takich jak Abramowicz są tak ukierunkowane, by nie mogli oni korzystać lub osiągać zysków z gospodarczej działalności w Kanadzie lub z ciężkiej pracy Kanadyjczyków zatrudnionych w firmach, w których mają inwestycje” - powiedział cytowany przez kanadyjskie media Trudeau przed wylotem z Warszawy, po zakończeniu spotkań w Europie.

„W ramach nowych działań restrykcje zostaną (też) nałożone na 32 podmioty działające w sektorze obronnym Rosji oraz na pięciu wysokich urzędników i ich współpracowników, obecnych i dawnych, rosyjskiego reżimu, współdziałających z decyzjami prezydenta (Rosji Władimira) Putina w sprawie inwazji pokojowego i suwerennego kraju” - napisano w komunikacie biura prasowego rządu Kanady.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.