• <
pge_baltica_390x100_duży

Foka szara spacerowała ulicami Władysławowa [WIDEO]

AK

30.03.2022 15:06
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Foka szara spacerowała ulicami Władysławowa [WIDEO]

Partnerzy portalu

Foka szara spacerowała ulicami Władysławowa [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Foka szara wyszła na ląd i przepełzła do centrum Władysławowa. Młodego samczyka przypadkowy kierowca zapakował do samochodu i odwiózł do straży miejskiej. Stamtąd zwierzę trafiło do Stacji Morskiej w Helu.

"Mieszkańcy zauważyli fokę, która poruszała się wzdłuż ruchliwej drogi nieopodal stacji benzynowej przy ul. Starowiejskiej we Władysławowie. Jeden z kierowców zatrzymał się, owinął ją w płachtę i przywiózł do nas" - powiedział PAP komendant Straży Miejskiej we Władysławowie Adam Marciniak.

I jak dodał, foka przepełzła ok. 100 metrów. "Pokonała wydmy, tory kolejowe i chodnik. W budynku straży miejskiej, funkcjonariusze polewali zwierzę wodą i czekali na specjalistów z helskiego fokarium" - tłumaczył Marciniak.

Zwierzę zostało przetransportowane do Stacji Morskiej w Helu, gdzie przejdzie rehabilitację.

Jak powiedziała koordynatorka zespołu opiekunów fok ze Stacji Morskiej w Helu Wioleta Miętkiewicz foka wyszła na plażę i ruszyła przed siebie. "Tak się czasem zdarza. Kiedyś znaleźliśmy inną fokę w lesie" - dodawała.

"Teraz śpi. Ma niewielkie ranki na ciele i jest wychudzona. Musi dojść do siebie, nabrać ciała, wtedy ją wypuścimy na wolność" - tłumaczyła Miętkiewicz.

W Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu przebywa obecnie 16 małych fok i stado hodowlane liczące 5 osobników. 

Źródło: PAP

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.