• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Egipt odmówił obsługi rosyjskiego statku ze zbożem

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Egipt odmówił obsługi rosyjskiego statku ze zbożem

Partnerzy portalu

Egipt odmówił obsługi rosyjskiego statku ze zbożem - GospodarkaMorska.pl
Port w Aleksandrii

Media podają, że Egipt odmówił obsługi rosyjskiego frachtowca załadowanego zbożem z Krymu.

Według doniesień rosyjski statek Matros Pozynich (2010 rok, 28 350 dt) wystartował z zajętego przez Rosję Krymu i początkowo płynął do Egiptu z ładunkiem 27 tysięcy ton zboża. Frachtowiec chciał przybić do portu w Aleksandrii, nie dostał jednak na to pozwolenia po proteście Ukrainy, która poinformowała Egipcjan, że przewożony przez statek ładunek został skradziony z Ukrainy. Tamtejsze media podały ponadto, że zboże pochodzi z okupowanych nielegalnie przez Rosjan terenów i zostało załadowane na statek w Sewastopolu.

Po nieudanej próbie przybicia do portu w Egipcie, Matros Pozynich skierował się do Bejrutu w Libanie. Od 5 maja statek ma wyłączony sygnał AIS. Ostatnie wskazania lokalizacji pochodziły ze wschodniej części Morza Śródziemnego.

Ukraińska administracja kontaktowała się już także z władzami Libanu i Syrii, gdzie statek również mógłby próbować rozładować towar. Nie wiadomo jednak, czy przychylą się one do próśb Kijowa.

Właścicielem jednostki jest CMC Heavy Lift z Astrachania, która jest częścią grupy stoczniowej USC objętej sankcjami przez USA za budowę okrętów wojennych zaangażowanych w konflikt w Ukrainie.

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.