• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Uniwersytet Gdański przedłużył do 15 maja zawieszenie tradycyjnych zajęć

gm24

11.04.2020 21:42 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Uniwersytet Gdański przedłużył do 15 maja zawieszenie tradycyjnych zajęć

Partnerzy portalu

Uniwersytet Gdański przedłużył do 15 maja zawieszenie tradycyjnych zajęć - GospodarkaMorska.pl

W związku z trwającym stanem epidemii rektor Uniwersytetu Gdańskiego przedłużył do 15 maja zawieszenie tradycyjnych zajęć i wykładów na uczelni. Do tego czasu studenci będą kontynuować naukę zdalnie.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników, wykładowców i studentów, rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na uczelni w czasie epidemii koronawirusa. Dotyczą one m.in. zawieszenia do 15 maja działalności dydaktycznej, z wyjątkiem zajęć prowadzonych online, za pośrednictwem platform e-learningowych.

"Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Uniwersytetu Gdańskiego na uczelni niemal 80 proc. zajęć odbywa się zdalnie. Centrum Informatyczne UG oraz nauczyciele akademiccy korzystający do tej pory z narzędzi zdalnego prowadzenia zajęć, przygotowali szkolenia online i webinaria. Odbyło się 28 takich szkoleń, są one nadal dostępne dla pracowników UG" - przekazała rzeczniczka uczelni dr Beata Czechowska-Derkacz.

Powiadomiła, że zajęcia, które z różnych przyczyn nie mogą się odbywać zdalnie, rozpoczną się po przywróceniu działalności dydaktycznej na uczelni, w ramach możliwego wydłużenia okresu prowadzenia zajęć w semestrze letnim.

"Przygotowaliśmy też konkretne rozwiązania dotyczące możliwości zdalnego składania prac dyplomowych oraz zdalnego przeprowadzania obron, egzaminów i zaliczeń" - poinformowała rzeczniczka.

Zgodnie z rozporządzeniem rektora, do końca sierpnia odwołano wszystkie konferencje, sympozja, imprezy i wydarzenia, które miały się odbyć na uczelni.

Do 30 czerwca wstrzymano służbowe podróże zagraniczne, a także wyjazdy na konferencje krajowe pracowników, doktorantów, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych. Zawieszono przyjazdy gości zagranicznych na UG. Wstrzymano też zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i wprowadzono zakaz odwiedzin przez gości z zewnątrz.

W budynkach Uniwersytetu Gdańskiego mogą przebywać wyłącznie pracownicy, których obecność jest niezbędna do zapewnienia ciągłości pracy uczelni. Zostali oni wyznaczeni przez kierowników jednostek. Pozostali pracownicy są zobowiązani do pracy zdalnej.

Uniwersytet Gdański jest największą uczelnią na Pomorzu. Na jedenastu wydziałach kształci się ponad 25 tys. studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Kadrę naukową stanowi ponad 1,7 tys. pracowników naukowo-dydaktycznych. W ofercie uczelni jest 87 kierunków studiów.

W tym roku Uniwersytet Gdański obchodzi jubileusz 50-lecia. Ze względu na epidemię koronawirusa, zaplanowane na marzec uroczystości z okazji 50. rocznicy powstania UG, zostały przełożone na październik.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.