• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Promocja książki Huberta Jando „ORP Orzeł - historia i hipotezy jego zatonięcia”

ew

05.02.2020 10:08 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Promocja książki Huberta Jando „ORP Orzeł - historia i hipotezy jego zatonięcia”

Partnerzy portalu

Promocja książki Huberta Jando „ORP Orzeł - historia i hipotezy jego zatonięcia” - GospodarkaMorska.pl

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na promocję książki Huberta Jando pod tytułem „ORP Orzeł – historia i hipotezy jego zatonięcia”.

W 81. rocznicę włączenia legendarnego Orła do służby w polskiej Marynarce Wojennej oddajemy do rąk czytelnika jego poprawioną i uzupełnioną o nowe materiały monografię. Publikacja dzieli się na trzy bogato ilustrowane rozdziały. Pierwszy z nich szczegółowo opisuje proces budowy okrętu, służbę w okresie dwudziestolecia międzywojennego, jak również jego losy we wrześniu 1939 r. Część druga skupia się na służbie Orła w Wielkiej Brytanii, aż do jego zagadkowego zaginięcia. Ostatnim elementem książki jest niezwykle skrupulatna analiza i weryfikacja wszystkich dotychczasowych hipotez dotyczących zatonięcia polskiego okrętu. Wszystkim czytelnikom pragnącym sprawdzić fakty i mity na temat historii Orła polecamy sięgnąć do tej wyjątkowej pozycji wydawniczej.


10 LUTEGO, GODZ. 17.00
MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI, UL. ZAWISZY CZARNEGO 1B
SALA AUDYTORYJNA
WSTĘP WOLNY

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.