• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Pracownicy PGNiG pomagają walczyć z epidemią

sons

21.05.2020 08:17 Źródło: PGNiG
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Pracownicy PGNiG pomagają walczyć z epidemią

Partnerzy portalu

Pracownicy PGNiG pomagają walczyć z epidemią - GospodarkaMorska.pl

Centrum opiekuńczo-lecznicze, szpital i dwa domy pomocy społecznej otrzymują pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez Pracowników PGNiG SA. Inicjatywę wsparł Zarząd Spółki i Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Łączna kwota pomocy sięgnęła prawie 60 tys. złotych.

Pomysł zbiórki na rzecz instytucji zaangażowanych w walkę z koronawirusem to oddolna inicjatywa pracowników PGNiG SA. Na ich wniosek Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza udostępniła specjalne subkonto, na które pracownicy mogli wpłacać pieniądze na ten cel. Wytypowano też cztery instytucje – po jednej z obszarów działania oddziałów PGNiG SA w Odolanowie, Sanoku i Zielonej Górze a także z Warszawy, gdzie znajduje się siedziba Spółki. Zbiórka była prowadzona na rzecz:

  • Domu Pomocy Społecznej w Psarach (Oddział Odolanów);
  • Domu Pomocy Społecznej w Foluszu (Oddział Sanok);
  • Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie (Oddział Zielona Góra);
  • Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (Warszawa).

Do akcji włączył się także Zarząd PGNiG SA, który zdecydował, że do każdej złotówki zebranej przez pracowników dołoży drugą.

Inicjatywa naszych pracowników to odruch serca, ale zarazem wyraz wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy: odpowiedzialności, solidarności, potrzeby działania. Dlatego Zarząd Spółki bez wahania postanowił wesprzeć tę inicjatywę – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Analogiczną decyzję podjął także Zarząd Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W efekcie łączna kwota wsparcia przekroczyła 58 300 złotych.

Zebrana kwota została podzielona po równo pomiędzy wspierane instytucje. Pieniądze posłużą m.in. do zakupu środków ochrony osobistej, takich jak maski, płyny dezynfekcyjne i inne.

Zbiórka zorganizowana przez pracowników PGNiG SA to kolejne działanie podjęte przez Spółkę na rzecz walki z koronawirusem. Do tej pory PGNiG przeznaczyło za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali. Środki te trafiły przede wszystkim do placówek na terenie działalności oddziałów PGNiG, co jest zgodne z zasadą lokalnej odpowiedzialności biznesu, którą kieruje się Spółka.

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.