• <

MR: ruszają wideokonferencje dla biznesu nt. tarczy antykryzysowej

Strona główna Edukacja, praca MR: ruszają wideokonferencje dla biznesu nt. tarczy antykryzysowej
MR: ruszają wideokonferencje dla biznesu nt. tarczy antykryzysowej - GospodarkaMorska.pl

sons

19.05.2020 Źródło: PAP

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się cykl wideokonferencji edukacyjnych skierowanych dla biznesu na temat instrumentów i rozwiązań znajdujących się w tarczy antykryzysowej - poinformował we wtorek resort rozwoju.

"Tarcza antykryzysowa dla biznesu" to tytuł tegorocznego kolejnego cyklu wspólnych konferencji dla przedsiębiorców Ministerstwa Rozwoju i PARP, który w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się on-line.

 

"Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także, dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy" - wskazała szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 

Ministerstwo wyjaśniło, że pierwsza z 20 zaplanowanych wideokonferencji odbędzie się 26 maja i dotyczyć będzie turystyki.

Konferencje dotyczyć będą m.in.: zmian w Prawie zamówień publicznych, pakietu mieszkaniowego, pożyczek płynnościowych, ochrony miejsc pracy, rozwiązań w Tarczy Finansowej, czy rozwoju firm w dobie koronawirusa.

 

Resort dodał, że eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

 

Więcej informacji i harmonogram konferencji dostępny jest na www.parp.gov.pl/tarcza.

 

"Od początku pandemii staramy się odpowiadać także na związane z nią potrzeby polskich przedsiębiorców. Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane najważniejsze formy wsparcia. W tak szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą zarówno przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem " dodała cytowana w komunikacie prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Małgorzata Oleszczuk.

 

Partnerami cyklu jest dziewięć instytucji: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Patronat medialny nad akcją objęły: Polska Agencja Prasowa, grupa mediowa Polska Press, dziennik "Puls Biznesu" oraz telewizja i portal informacyjny Polsat News. (PAP)

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 54,95 $ baryłka  0,20% 16:55
 Cyna 21495,00 $ tona 0,92% 15 sty
 Cynk 2698,00 $ tona -0,66% 15 sty
 Aluminium 2000,00 $ tona -0,50% 15 sty
 Pallad 2373,50 $ uncja  -0,73% 16:55
 Platyna 1088,45 $ uncja  0,90% 16:55
 Srebro 25,03 $ uncja  0,85% 16:55
 Złoto 1836,25 $ uncja  0,46% 16:55

Dziękujemy za wysłane grafiki.