• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Morskie warsztaty w Narodowym Muzeum Morskim

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Morskie warsztaty w Narodowym Muzeum Morskim
Morskie warsztaty w Narodowym Muzeum Morskim - GospodarkaMorska.pl
14.09.2016 Źródło: własne

Polubimy poniedziałki, przygotujemy się do samotnego rejsu i spróbujemy zostać kadetem w Szkole Morskiej. Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza dzieci oraz dorosłych na cykl warsztatów, których tematami przewodnimi są sekrety morza, konserwacja i morskie podróże.

- W tym roku debiutujemy z ofertą warsztatów w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, nowym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, gdzie, mamy nadzieję, każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie – mówi Przemysław Węgrzyn, zastępca kierownika Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku - Doskonałym połączeniem nauki z zabawą będą warsztaty rodzinne, podczas których np. wspólnie będziemy konstruować podwodne pojazdy i  mini-baterie słoneczne.

Seniorzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na warsztatach konserwatorskich pt. „Moje ukryte skarby”. Uczestnicy zajęć zgłębią tajniki renowacji, przeprowadzą konserwację pamiątek i przywrócą im dawną świetność. Poznają przy tym jak działa piaskarka, liofilizator oraz spektroskop, a także obejrzą powierzchnie zabytków pod mikroskopem.

Nowością w ofercie NMM są także warsztaty motywacyjne dla pań pt. „Opty-mistyczny rejs kreatywny”, których punktem wyjścia jest historia Leonida Teligi i nazwa jego jachtu. Podczas odbywających się w Centrum Konserwacji Wraków Statków zajęć zastanowimy się, jak jego życie i sposób podejścia do realizacji zadań może nam pomóc w codziennych zmaganiach. Powstaną mapy marzeń, zdefiniujemy cele, a także nauczymy się samodyscypliny
i cierpliwości.

Najmłodsi wspólnie z nami będą stawiać pierwsze kroki w muzeum i podczas zajęć w Ośrodku Kultury Morskiej dowiedzą się, co pływa, a co tonie w przyrodzie. Dzieci w wieku szkolnym będą uczestnikami fascynującego, podwodnego świata, który odkryje przed nimi warsztat pracy naukowca. „W „Pracowni Profesora Dociekliwego” czeka wiele ciekawych doświadczeń i hydrozagadek, m.in. budowanie kompasu wodnego oraz konstruowanie baterii z owoców. Podczas warsztatów dzieci będą mogły przenieść się także w krainę wyobraźni i malarstwa oraz wybrać się z Teligą w opty-mistyczną podróż przez oceany. Natomiast seniorzy dzięki warsztatom plastycznym z NMM polubią poniedziałki, tworząc prace plastyczne, inspirowane wystawami w Narodowym Muzeum Morskim oraz morzem.

Warsztaty przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Interdyscyplinarne spotkania będą odbywać się raz lub dwa razy w miesiącu. Na zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc: adres mailowy: edukacja.ckws@nmm.pl oraz b.krystek@nmm.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2016 r. Więcej informacji (dokładny harmonogram i cennik) można znaleźć na stronie internetowej: http://www.nmm.pl/edukacja/.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33686,00 $ tona 1,78% 11 maj
 Cynk 3004,00 $ tona -1,09% 11 maj
 Aluminium 2549,00 $ tona -0,62% 11 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.