• <
siemens_gamesa_2022

Dobra Firma. Przedstawiciele branży morskiej na liście nagrodzonych za innowacje i rozwój

24.11.2021 05:20 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Dobra Firma. Przedstawiciele branży morskiej na liście nagrodzonych za innowacje i rozwój

Partnerzy portalu

Dobra Firma. Przedstawiciele branży morskiej na liście nagrodzonych za innowacje i rozwój - GospodarkaMorska.pl
Fot. ZPiP

Swoje nagrody przyznał Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybierając najlepsze firmy województwa pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. przedsiębiorstwa z branży morskiej, a także medycznej, spawalniczej, kolejowej, IT, rolniczej, budowlanej oraz prawniczej.

Nagrody Dobra Firma wręczono po raz pierwszy w województwie pomorskim. Eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu.

Bałtycka Baza Masowa wśród laureatów

 Nagrodę przyznaje się na podstawie wyników finansowych firmy.  Bardzo cieszę się z faktu iż BBM jest postrzegana jako solidny partner w biznesie. Zakładam, iż eksperci z ZPP w głównej mierze oceniali takie parametry jak płynność finansowa, rentowność czy też aktywność, albowiem te kształtują się w naszej firmie na naprawdę satysfakcjonującym poziomie  komentuje Paweł Pawlak, prezes Bałtyckiej Bazy Masowej z Gdyni, która została laureatem w kategorii "najbardziej efektywna firma województwa pomorskiego – mała firma”.

 Bardzo się cieszymy, że ta ekonomiczna analiza w naszym przypadku wypadła tak korzystnie. Te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie znakomita współpraca z naszymi właścicielami, czyli Zarządem Morskiego Portu Gdynia i Grupą Azoty - Zakłady Azotowe w Puławach  podkreśla prezes Pawlak.

Przypomnijmy, że Bałtycka Baza Masowa obsługuje czołowych producentów nawozów w całej Polsce. 

 Na myśli mam całą Grupę Azoty – Zakłady Azotowe  Puławy oraz podmioty wchodzące w skład Grupy Azoty z siedzibą w Tarnowie. Oprócz tego świadczymy usługi dla Anwilu.  Większość wysyłek drogą morską odbywa się przez nasz terminal. Przeładowywane w naszym terminalu  nawozy docierają przede wszystkim do europejskich portów, a  największe statki zaopatrują kraje Ameryki Południowej, wśród których prym wiedzie Brazylia – wylicza prezes.

W ostatnim czasie Bałtycka Baza Masowa ukończyła inwestycję polegającą na modernizacji ciągu do przeładunku gaczu parafinowego, czyli płynnej parafiny. 

 Jest to instalacja dedykowana do przeładunku w relacji bezpośredniej (statek - cysterna) i umożliwia sprawną prace z wydajnością ponad 2000 ton na dobę – opowiada.

Wybrali 66 laureatów w tym 8 zwycięzców

– Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania - komentuje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.

Firmy związane z gospodarką morską docenione

Dodajmy, że wśród nagrodzonych nie zabrakło innych przedstawicieli branży morskiej. A wśród nich są: stocznia Crist (najlepszy innowator - firmy średnie i duże), An-Elec Sp. z o.o. (najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje - firmy małe), stocznia Safe i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (najbardziej efektywna firma - firmy średnie i duże).

Bałtycka Baza Masowa / fot. GospodarkaMorska.pl

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.