ew
Ropa w USA nieznacznie tanieje. Nadzieje na postępy w rozwiązaniu konfliktu handlowego USA-Chiny nie są w stanie przeważyć najdłuższej od roku serii wzrostu zapasów surowca w USA.
Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,2 USD, po zniżce ceny o 0,2 proc.
Ropa Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 58,8 USD za baryłkę, po spadku notowań o 0,25 proc.
Analitycy szacują, że zapasy ropy w USA wzrosną w tym tygodniu po raz szósty z rzędu, co byłoby najdłuższą serią od roku. Niedawno stany magazynowe w USA przekroczyły 5-letnią średnią.
Obawy o ilość surowca na rynku tłumią optymistyczne sygnały na froncie wojny handlowej USA-Chiny. Celem negocjacji Pekinu i Waszyngtonu jest zakończenie sporu oraz zniesienie karnych i odwetowych ceł.
Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek, że rozmowy handlowe przebiegają pomyślnie i oczekuje, że w listopadzie oba kraje podpiszą w tej sprawie umowę. W piątek wysocy rangą przedstawiciele USA - główny negocjator handlowy USA R. Lighthizer i sekretarz skarbu S. Mnuchin - będą rozmawiać ze stroną chińską.
Ropa w USA na NYMEX straciła w poniedziałek 0,9 proc., w całym ub. tygodniu staniała o 1,7 proc., a wobec tegorocznego maksimum notowanego w kwietniu zniżkuje teraz o ok. 19,5 proc.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
„Wiódł ślepy kulawego” – rozmowa z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem w sprawie podatkowych problemów polskich marynarzy
Czarter na podróż – NOR w porcie wyładunku i związane z tym zagadnienia
Szwedzki sąd nakazał wydać Ukrainie statek rosyjskiej "floty cieni"
Marynarskie umowy będzie można zawierać elektronicznie. To pomysł rządu na powrót polskiej bandery
Komisja handlu międzynarodowego PE poparła porozumienie ws. ceł uzgodnionych przez UE i USA
Czy NATO zablokuje Rosji Bałtyk? Kreml miałby tracić wtedy 90 mld dolarów rocznie