• <

Buda: mamy nowy mechanizm, który da wiedzę o funkcjonowaniu tarcz antykryzysowej i finansowej

Strona główna Buda: mamy nowy mechanizm, który da wiedzę o funkcjonowaniu tarcz antykryzysowej i finansowej
Buda: mamy nowy mechanizm, który da wiedzę o funkcjonowaniu tarcz antykryzysowej i finansowej - GospodarkaMorska.pl

sons

26.05.2020 Źródło: PAP

We wtorek w Sejmie zaprezentowany będzie nowy mechanizm, który pozwoli wszystkim przedstawicielom opozycji uzyskać wiedzę, jak funkcjonuje Tarcza antykryzysowa i Tarcza finansowa - zapowiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

"Ja się oburzam strasznie, jeżeli widzę wypowiedzi przedstawicieli opozycji, którzy mówią o tym, że Tarcza finansowa w zasadzie nie działa, żadne środki przedsiębiorcom nie są przekazywane, że w zasadzie oni sami zostali pozostawieni sobie" - mówił w Telewizji Republika Waldemar Buda.

"W związku z tym dzisiaj (...) o godz. 11 zaprezentujemy nowy mechanizm w Sejmie, który pozwoli wszystkim przedstawicielom opozycji uzyskać wiedzę na ten temat, jak funkcjonuje Tarcza antykryzysowa i Tarcza finansowa" - zapowiedział. Wyjaśnił, że od dzisiaj "nie będą mieli prawa powoływać się na to, że czegoś nie wiedzą, a jeżeli będą tę informację przekręcać - to znaczy, że robią to złośliwie".

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej podkreślił, że politycy codziennie "na własnego maila sejmowego będą otrzymywali komplet informacji (...) na temat tego, co się dzieje, codzienny raport na temat Tarczy finansowej, antykryzysowej". O całej pomocy, "którą świadczymy łącznie z BGK; wszelkie narzędzia, które zaproponowaliśmy we wszystkich tarczach" - zaznaczył.

"Skończmy z tą obłudą i mówieniem, że się nic nie dzieje" - zaapelował Buda, dodając, że według wczorajszych danych na godz. 21 "mamy 48,56 mld zł przeszło wydatkowane w ramach pomocy przedsiębiorcom". "I to rośnie w skali kilku miliardów w skali dziennej" - dodał.

Zwrócił uwagę, że obecnie nie ma wniosków o pomoc od przedsiębiorców, które "byłyby nierozpatrzone".

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej podkreślił, że obecnie najważniejszy jest dla niego sektora przedsiębiorców. "Tak naprawdę można powiedzieć, że +wisimy+ na powodzeniu przedsiębiorców. Od powodzenia przedsiębiorców zależy, czy Polacy będą mieli pracę oraz to, czy wpływy podatkowe będą na właściwym poziomie utrzymane, jeśli chodzi o budżet" - wyjaśnił.

Ocenił, że "powinniśmy absolutnie skoncentrować się na tym segmencie". "Można w różnych etapach prowadzenia polityki naciski kłaść na różne elementy. Dzisiaj to są przedsiębiorcy i wszyscy powinni to rozumieć" - podkreślił Buda.(PAP)

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 55,47 $ baryłka  -1,72% 14:57
 Cyna 21418,00 $ tona 1,27% 13 sty
 Cynk 2751,00 $ tona -0,72% 13 sty
 Aluminium 2009,00 $ tona -0,79% 13 sty
 Pallad 2418,50 $ uncja  0,00% 14:56
 Platyna 1091,10 $ uncja  -3,12% 14:57
 Srebro 24,84 $ uncja  -2,85% 14:57
 Złoto 1838,25 $ uncja  -0,44% 14:57

Dziękujemy za wysłane grafiki.